Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Търся схема на TV KTN 2105X

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Търсене на схеми, програми и документация - Service manual search
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ivankrivodol
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Криводол

МнениеПуснато на: Пон Юни 02, 2008 16:47    Заглавие: Търся схема на TV KTN 2105X Отговорете с цитат

Шасито не го знам. Процесора е на допълнителна платка (обърната наопаки) - не го знам, понеже засега мисля, че повредата не е при него. Видео - STV2247H, верт. - TDA8174A. Има и TDA7439. Транзисторите на захранването и ХО са съответно 3DD2498 и 3DD2499. Трябва ми схема, засега съм се спрял на повреда в захранването - ударен е от гръм, или по-вероятно токов удар от захранващата мрежа, но предпазителя не е мръднал. Освен това оригиналното му дистанционно е потрошено (HYF-15) - това още преди сегашната повреда - взели са FRC4088, но собствениците казват, че още тогава не е заработил с него. Това като предварителна информация, засега мисля, че схема ще ми е достатъчна.
ivankrivodol
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Юни 02, 2008 19:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Все още я търся, макар че вече го оправих - беше пробил транзистор, свързан към оптрона в "горещата" страна на захранването - 2SA1015. Имаше и издут кондензатор 2200uF/25V във ВО. Оправих и оригиналното дистанционно. А FRC-то излъчва но явно или не подхожда, или има дефект - с него не реагира изобщо.
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Юни 02, 2008 19:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Този номер трябва да заменя посочения.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ivankrivodol
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Юни 02, 2008 20:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Знам че трябва, но не става - излъчва съвсем друг сигнал, а е чисто ново (в смисъл купено е преди няколко месеца, но не е пипано да се отваря). И да използвам момента да споделя моя забавен начин на проверка на пултове - имам една старовремска менте "уредбичка" - двоен касетофон, радио и грамофон. Преди време я забелязах, че "засича" дистанционните - от колонките и се чува едно специфично "чуруликане" като се задейства някой дистанционен пулт наблизо - та с нея определям работи ли добре някой донесен за ремонт пулт. Това FRC излъчва един особен сигнал, който според мен не е както трябва, не е "чист", както е при нормално работещ и определено се различава много от звука на пулта дето си е с телевизора. Но засега не смятам да го отварям, ще чакам собственика да се произнесе.
РДочев
Активен потребител
Активен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Юни 03, 2008 9:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Тая уредбичка има ли инфрачервен приемник, иначе е чудно как хваща инфрачервени лъчи!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ivankrivodol
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Юни 03, 2008 10:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Има, с дистанционно е- с 4 бутона - усилване/намаляне (звук) и вкл/изкл.
РДочев
Активен потребител
Активен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Юни 03, 2008 11:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Хм-интересно! Но все си мисля че приема електрически смущения,което не гарантира че предавателя излъчва.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Потърси "Търся схема на TV KTN 2105X" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Търся схема на TV KTN 2105X" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Търсене на схеми, програми и документация - Service manual search Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети