Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
DAEWOO шаси CP-185 - проблем с тунера(може би)

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
andrey1988
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Ботевград

МнениеПуснато на: Съб Май 31, 2008 23:10    Заглавие: DAEWOO шаси CP-185 - проблем с тунера(може би) Отговорете с цитат

Буксата на тунера беше откачена, след свалянето на тунера (за по-лесно монтиране на буксата) , поставяне буксата на мястото й и качване на тунера обратно на шасито се наблюдава следното:
Ако телевизора се включи след като е седял поне минута изключен всичко е нормално , но ако се изключи и няколко секунди след това се вкючи тунера не се настройва (или поне така изглежда), а в менюто си върти честотите. При такова положение хваща лошо само една програма в 1-ви метров или нещо като смущение на различните канали все му е едно от 1 до колко канали има там. Преди свалянето на тунера не съм подавал сигнал за да видя какво е положението. Можете ли да ми помогнете дали става въпрос за тунер или да ме насочите къде да търся ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Гост

МнениеПуснато на: Нед Юни 01, 2008 0:33    Заглавие: Отговорете с цитат

виж какво има на краката на тунера при търсене на програми и се опитай с думи прости да обясниш какво точно си правил при тези сваляния/слагания.
Върнете се в началото
andrey1988
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Нед Юни 01, 2008 1:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Напреженията:
AGC - 4.5v
5v - 4.8v
SDA - 4.7v
SCL - 4.7v
33v - 33v
когато търси са с 1-2 десети по ниски
Какво съм правил:
Свалям тунера, запоявам буксата (средния извод на платката , външния на ламарините ), връщам тунера обратно и его резултата.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
radoslavn
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: гр.Карнобат

МнениеПуснато на: Нед Юни 01, 2008 17:03    Заглавие: Отговорете с цитат

огледайте да не сте си вкарали автогол при запояването на буксата?
zapad
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Асеновград

МнениеПуснато на: Нед Юни 01, 2008 17:19    Заглавие: Отговорете с цитат

не ти ли минава през акъл,че може този дефект да е бил отпреди,и затова да са изкъртили буксата,от наместване
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
andrey1988
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Нед Юни 01, 2008 21:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами минава ми през акъла и това щото не виждам кво може да съм му направил с едното запояване, обаче от преди от сега се трябва да се оправя, или остава варианта телевизора да се включва с чалъм и толкова Laughing
radoslavn написа:
огледайте да не сте си вкарали автогол при запояването на буксата?
какво точно имаш предвид ?
Върнете се в началото
мармот
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Юни 01, 2008 21:19    Заглавие: Отговорете с цитат

zapad е прав.Масова практика е да отлагат ремонта до последно,ръчкайки и ръгайки колкото сила имат.Отвори тунера и припой всичко съмнително(или всичко наред).Според мен си за тунер-варикапно работи,напрежения в норма,IF очевидно бачка,след като намира и спира на програма(макар и силно зашумена).Без смяна трудно ще се убедиш.
Потърси "DAEWOO шаси CP-185 - проблем с тунера(може би)" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "DAEWOO шаси CP-185 - проблем с тунера(може би)" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети