Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Реминт на Operlence
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Bugy_barabata
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Май 31, 2008 21:28    Заглавие: Реминт на Operlence Отговорете с цитат

Здравейте имам преоблем с един мотор 17" Operlence EX7P с процесор базиран интелския 8051.Монитора има изкривяване тип възглавница и незнам как да я отстраня. С контролите на мониторите не става да се коригира. Някой може ли да ми каже как да постъпя
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Съб Май 31, 2008 22:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Да го занесеш на сервиз. Или да повърсиш дефекта в E-W
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
Bugy_barabata
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Май 31, 2008 22:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Какво да правя след като проверя E/W. как да отстраня повредата ако е там. кат оотворих монитора видях, че чипа който управлява развивката е TDA9109 мож ли ако сменя чипа да се оправи цялата тая работа или може да има някой чарк който да се е издънил. И къде по точно да меря на самия извод на чипа спрямо маса ли да меря или другъде.
Върнете се в началото
Петров
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Нед Юни 01, 2008 22:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Bugy, тичай на сервиз, там работят едни хора които първо правят диагностика и после сменят повредения елемент. Така както искаш да я караш ремонта ще ти излезе по скъп от сервиза.
Върнете се в началото
Bugy_barabata
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Нед Юни 01, 2008 22:49    Заглавие: Отговорете с цитат

със сервиз е лесно.фатката е да се науча сам да си намирам повредите. не напразно следвам електроника. с това сам решил да се занимавам и съм решен да го оправя колкото и да ми струва.За това съм решил да се обърна към вас с повече интелек
Върнете се в началото
ststefanov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Юни 01, 2008 23:15    Заглавие: Отговорете с цитат

По форумите електроника няма да научиш, защото дори и някой да ти покаже "фатката" ти ще трябва да разбереш ЗАЩО става така! Налягай си парцалите и учи.
Върнете се в началото
Bugy_barabata
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Нед Юни 01, 2008 23:21    Заглавие: Отговорете с цитат

искам да разбера къде да търся. Къде са вероятните места на които може да има издънка на някой чарк. Ако го занеса на сервиз никога няма да се науча да откривам повреда и да я отстранявам. лесно е когато се вижа какво се е изпържило но когато няма нищо видимо незнам какво да правя. къде да меряа относно ученето сам си налегнал и уча но не всичко го има по книгите
Върнете се в началото
ststefanov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Юни 02, 2008 8:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Намираш схемата и я разучаваш.
След като си изясниш кое как работи започваш да търсиш едно по едно.
Ако не захванеш първо най-вероятните места най-много да позагубиш повече време, но за сметка на това ще понаучиш и повече неща.
По книгите има достатъчно много, останалото се учи с практика и никой няма да може да ти го даде, още повече във форумите.
Върнете се в началото
pepi_voinishki1957
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Юни 02, 2008 19:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Bugy с най добри чувства ама много ще ми е интересно да напишеш къде учиш и кой курс си.За името не те питам.А ако ми напишеш кое го няма в книгите, ще ти кажа точно кой елемент да сменш и да втаса работата Exclamation
Bugy_barabata
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пон Юни 02, 2008 22:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Уча в добричкия филиала на Варненски Технически Университет и сам 2 курс. А относно за другия ти въпрос никъде не сам срешнал къде търся при евнтуалана такава повреда и какво точно я е причинило. Коиса възможните повредени елементи. а ако знаесх къде го пише и ми кажеш книгата коя е аз ще се постарая да си я набава и да я прочета. Търсил сам схемата на монитора но той дори го няма на снимка камоли да му има схемата. Когато го отворих и разбрах кои са процесорите които го оправляват им изтеглих даташийта.
Върнете се в началото
Потърси "Реминт на Operlence" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Реминт на Operlence" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети