Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Aiwa TV-F21TS1K & Text проблем

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Gena
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Пет Яну 28, 2005 13:40    Заглавие: Aiwa TV-F21TS1K & Text проблем Отговорете с цитат

Здравейте,

Купих си посочения в темата телевизор Aiwa TV-F21TS1K преди 8 месеца. Все още е гаранционен и работи доста добре. Той е изпълнен на Шаси Sony BX-1 и е с кинескоп Sony, какъвто е на модела KV-21LT1.
Обаче отскоро започнаха да се губят букви на Телетекста на Канал 1, не изобразява фоновете правилно - с две думи се държи, все едно има много слаб сигнал на антенния вход. Аз съм на антена само и няма как да разбера причината от предавателя ли е или от TV. Това го забелязах преди две седмици след като изключих TV от бутона на предния панел и от щепсела. Проблемът не се повлиява от смяна на настройките за държава и език!

Някой от вас има ли идея дали проблема може да бъде в телевизора и как да го проверя със сигурност? След перипетиите с видеото ми въобще не смятам да нося и телевизора на ремонт, поне докато не се скапе напълно!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
коцев
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Ловеч

МнениеПуснато на: Пет Яну 28, 2005 17:31    Заглавие: Отговорете с цитат

За да разбереш дали това се дължи на антената ти то го занеси в някой комшия който има кабелна и го пусни там и виж дали ще имаш този проблем.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Tokio
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Ямбол

МнениеПуснато на: Съб Яну 29, 2005 0:51    Заглавие: Re: Aiwa TV-F21TS1K & Text проблем Отговорете с цитат

Gena написа:
Здравейте,

Купих си посочения в темата телевизор Aiwa TV-F21TS1K преди 8 месеца. Все още е гаранционен и работи доста добре. Той е изпълнен на Шаси Sony BX-1 и е с кинескоп Sony, какъвто е на модела KV-21LT1.
Обаче отскоро започнаха да се губят букви на Телетекста на Канал 1, не изобразява фоновете правилно - с две думи се държи, все едно има много слаб сигнал на антенния вход. Аз съм на антена само и няма как да разбера причината от предавателя ли е или от TV. Това го забелязах преди две седмици след като изключих TV от бутона на предния панел и от щепсела. Проблемът не се повлиява от смяна на настройките за държава и език!

Някой от вас има ли идея дали проблема може да бъде в телевизора и как да го проверя със сигурност? След перипетиите с видеото ми въобще не смятам да нося и телевизора на ремонт, поне докато не се скапе напълно!

Приятелю, преди няколко години SONY купиха AIWA и е нормално телевизора ти да е с такова шаси. Колкото до проблема с телетекста, то той най-вероятно е от сигнала. Не бързай да търсиш причината в телевизора, на мен ми се е случвало това и при перфектен сигнал, но само на КАНАЛ 1. Закачи го на кабелна телевизия и ще се убедиш, че на западните програми телетекста ще ти е перфектен.
Върнете се в началото
pamporov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Яну 29, 2005 10:23    Заглавие: Re: Aiwa TV-F21TS1K & Text проблем Отговорете с цитат

Gena написа:
.......Това го забелязах преди две седмици след като изключих TV от бутона на предния панел и от щепсела. .....!

А този цитат колеги не ви ли навежда на мисълта за електролитен кондензатор?
Върнете се в началото
Gena
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Пон Фев 07, 2005 11:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря ви колеги!

Всичко си е О.К. на телевизора! Когато си включих видеото преди него, всичко се оправи, дори ако VCR е в режим StandBy. Досега и така съм гледал, но видеото беша на ремонт, та затова се шашнах така!

Закривам темата!!!
Върнете се в началото
Потърси "Aiwa TV-F21TS1K & Text проблем" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Aiwa TV-F21TS1K & Text проблем" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети