Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
PLL и PWM

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Carl_Cox
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Сря Апр 23, 2008 18:52    Заглавие: PLL и PWM Отговорете с цитат

от доста време работя в/у едно индукционно нагряване със PLL управление(идеята е да се изменя работната честота със промяната на параметрите на товара) обаче възникна един проблем:импулсите на изхода на PLL-а с със коеф. на запълване 0.5 а на мен ми трябват поне 0.4 Мисля да сложа TL494 понеже тя автоматично на изхода вади тез импулси и те са със определен Dead time,Което да играе и за обратната връзка
Въпроса е следния мога ли да използвам TL494 или друг ШИМ,но без да използвам вътрешния генератор,понеже PLL играе тази роля.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Чет Апр 24, 2008 16:00    Заглавие: Re: PLL и PWM Отговорете с цитат

Мисля, че трябва да махнеш задаващия кондензатор към 5 крак и там да подаваш външно импулсите.
Върнете се в началото
Гост

МнениеПуснато на: Чет Апр 24, 2008 17:15    Заглавие: Re: PLL и PWM Отговорете с цитат

мисля, че там няма как да се подават правоъгълни импулси Rolling Eyes
Върнете се в началото
ikarlo
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Апр 25, 2008 21:23    Заглавие: PLL и SMPS Отговорете с цитат

Вместо 494 може да се пробва UC3854, която ШИМ с вход за синхронизация и не е скъпа (3 - 4лв. в Комета). За да работи коректно, собствената честота на 3854 трябва да е по-ниска от най-ниската честота на PLL с 2 - 3kHz.
Коригирам този пост с голямо закъснение, но искам да предпазя някой, който би се "вързал" с UC3854 - адски капризна, пък и предназначението и е друго (фактор-коректор с PWM), и се оказа доста по-скъпа (8 - 9лв). Препоръчвам експерименти с TDA1060 (В260). Стара е, но има вход синхронизация. Препоръките за честотата остават в сила.
Върнете се в началото
Потърси "PLL и PWM" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "PLL и PWM" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети