Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
металотърсач
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Nosuch
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Яну 25, 2005 13:43    Заглавие: металотърсач Отговорете с цитат

Преди време направих един PI металатърсач които заработи изключително добре. Схемата беше разработена от мен като взаимствах идеи от ЕЕ Treasure Hunter I и II. Премахнах грешките и излишните неща. Сега съм решил да направя подобрен вариант. Въпроса ми е дали и до колко може да се повиши дълбочината на засичане чрез повишаване на тока през намотка и коефициента на осилване на сигнала? Удачно ли е да се използва IGBT транзистор като например BUP213(1200v, 32A) за ключ? Aко имате подходяща информация както и формули за изчисление ще ми бъде от полза.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Mikron
Гост

МнениеПуснато на: Сря Фев 02, 2005 9:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако повишиш тока през намотката дълбочината ще се увеличи, но имай впредвид, че много мощен сигнал и прекалено голяма чувствителност едновременно, правят уреда нестабилен - започва да се самовъзбужда и значително се увеличават проблемите със земята. Освен това при много мощен сигнал, започва да става опасно за работещите с рамката, особенно при продължителна работа.
Върнете се в началото
Stoy40
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Фев 02, 2005 10:42    Заглавие: Отговорете с цитат

А как се ахранва такова нещо?? Wink С мобилен дизелов генератор? Laughing
Върнете се в началото
Гост

МнениеПуснато на: Нед Фев 06, 2005 15:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Ako moje6 mi prati shema na metalotarsa4 za6toto pove4eto v neta sa gre6ni ili mn trudni. Blagodarq predvaritelno!
grosh_84@abv.bg
Върнете се в началото
maximus
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Сря Фев 09, 2005 12:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Да си увеличиш дълбочината не е трудно,но да направиш схемата стабилана при работа на земя е наистина трудно.Puls Star2,Argus и други наши домашни схеми, се оказа че работят много лошо на земя, а и принципа на PI не позволява добра чуствителност към цветните метали.Имам една схема (любителска) при която се използват две антени(не една) за PI,като втората антена според автора на схемата премахва именно нестабилноста към земята т.н (ground efect )...но нямам време да я тествам.Ако те интересува..получаваш я.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Nosuch
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Фев 09, 2005 13:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще съм благодарен да видя как стоят нещата в тази схема. Redbulls@mail.bg.
А проблема с нестабилността ще трябва да задълбае по обстойно. Рещение може да се намери с малко по умен микроконтролер и куп други похвати кой от кои по сложен. ЗА Варянта с две намотки единствено ме притеснява трудното нагласяване на намотките.

A що се отнася до моита схема не я пазя в електронен варянт , но скоро ще я драсна и ще я видите.
Върнете се в началото
maximus
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Сря Фев 09, 2005 15:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Изпращам ти на E-mail какво да направиш.
Ако има някакви проблеми с download-нето.....обади се.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Гост

МнениеПуснато на: Съб Фев 19, 2005 2:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Vidiah che ste zagovorili za metalo tyrsachi i reshih da vi zadam niakolko vyprosa za metalo tyrsach koito sam siguren che vi e dobre poznat(pone taka si mislia) Ta stava vypros za taka narechenia Magnum interesno mi e da mi iskajete niakakvo mnenie za tozi aparat i izobshto lesno li se podkarva... ako niakoi si napravi truda shte sam mu izkluchitelno blagodaren!
Върнете се в началото
Гостченце
Гост

МнениеПуснато на: Вто Мар 08, 2005 22:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Мислех да направя нова тема за да ви попитам дали знаете схема за металотърсач, но понеже си помислих, че вече сте обсъждали темата, проверих и се оказа че има такава тема. Съветвам и другите гости да правят същото Cool .
Та ще можете ли да ми пратите и на мен една схема. Едно приятелче иска и му обещах че ще потърся. От форума на hardwareBg.com ме посъветваха да пиша тук и се надявам да не ме разочаровате Embarassed .

Ако искате мейл - empireatwar@abv.bg
Върнете се в началото
Гост

МнениеПуснато на: Пон Мар 21, 2005 19:57    Заглавие: Отговорете с цитат

A ПРОБВАИТЕ DELTAPULSE РАБОТИ НА ДЪЛБОКО И ТО МНОГО СТАБИЛНО
Върнете се в началото
Потърси "металотърсач" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "металотърсач" в Интернет

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети