Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Ето ми ги новите буркани :)
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
DJ69VN
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна, България

МнениеПуснато на: Чет Апр 10, 2008 0:25    Заглавие: Ето ми ги новите буркани :) Отговорете с цитат

Едно ампче за слушалки реших си спретна ама май ще го прая на нормална платка че .. така: http://i.data.bg/08/04/10/898226_orig.jpg
http://i.data.bg/08/04/10/898230_orig.jpg
не мяза мн мн Smile
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Обрулистан-гр.Сбърканбург

МнениеПуснато на: Чет Апр 10, 2008 0:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Ми давай схемата и да почвам да те окам. Laughing
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
DJ69VN
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Апр 10, 2008 0:54    Заглавие: Отговорете с цитат

http://i.data.bg/08/04/10/898282_orig.jpg аз съм направил ма;лко корекции... там сам нарисувал един 100нФ параленлно на 1000/10в по същия начин слагаш и на 2200/10 по 1 100 нф 63 В наи добре да е вима!
слагаш и на изходния паралелно 2,2микро/350в и 220нф/350в ако слагаш ламби пцц88 като мен.. утоплението не е 6.3 ами 7!

P.S. окам - е ?! Question
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Апр 10, 2008 6:59    Заглавие: Отговорете с цитат

DJ69VN написа:
окам - е?

Карам се на някой.
Бива,бива-нямам особени забележки към схемата.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
mitcd
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: BG

МнениеПуснато на: Чет Апр 10, 2008 9:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе то бива, ам само да те питам от какъв зор с лампи.По сложно не можа ли да го направиш ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
pamporov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Апр 10, 2008 9:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Е как, сега е модерно да е с ламБи Laughing , по някакси такъв бил звука, разбииш ли Wink, нека прави момчето, лошо няма.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Апр 10, 2008 9:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Звука е по-качествен...
Особено пък при положение че няма изходен траф заради слушалките-разликата е осезаема.
mitcd
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: BG

МнениеПуснато на: Чет Апр 10, 2008 10:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Да чувал съм за качеството.Много е огромно бря !!.И то за едни слушалки .То само трафа за 220V и 6.3V е голем.И с тия големи напрежения .Аз например като правя нещо такова искам да пипам с пръсти.Все ще се намери някой чип за земести всичкото това чудо.За мен това е по скоро някаква носталгия.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
DJ69VN
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Апр 10, 2008 17:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Първо да кажа ако имаше изходен траф но направен както му е реда качеството щеше да е още по високо..Второ на тези който си мислят че лампата е само някаква газария... ще им кажа да прочетат малко повече.. Слушал съм много схеми най различни на най различни колони и ЦДта и незнам дали има повече от 10 тина схемни решения с транзистори който да се доближават до лампата..А пък за интеграли няма какво да говорим там е можеби 1-2 варианта може да е каже че свират както трябва а пък да гониш качеството на бурканя с интеграла просто ми се струва мнооого смешно...Тази схема която прайх не е от най читавите но пък е евтина;)Ако имаше подходящ изходен трансформатор и друга лампа на вторичната част щеше да е медец Smile
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Апр 10, 2008 17:33    Заглавие: Отговорете с цитат

DJ69VN написа:
Първо да кажа ако имаше изходен траф но направен както му е реда качеството щеше да е още по високо...Ако имаше подходящ изходен трансформатор и друга лампа на вторичната част щеше да е медец Smile

В голяма заблуда си-най-добре свирещия изходен траф е липсващия.
Потърси "Ето ми ги новите буркани :)" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Ето ми ги новите буркани :)" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Страница 1 от 7

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети