Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Заместител или подобна на SLB 0587

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Гост

МнениеПуснато на: Сря Апр 09, 2008 21:37    Заглавие: Заместител или подобна на SLB 0587 Отговорете с цитат

Здравейте, колеги!
Ще ви бъда благодарен, ако може да ми посочите аналог или заместител на този чип. Производство е на SIEMENS, но доколкото разбрах, не се произвежда от вече две години. Ползвал съм го в сензорен димер и имам намерение да правя още един или няколко с подобни функции.
Върнете се в началото
Гост

МнениеПуснато на: Пет Апр 11, 2008 3:27    Заглавие: Отговорете с цитат

виж в магазина на млад конструктор те имаха разработка с PIC,и ако не се лъжа беше на по приемлива цена.
Върнете се в началото
Гост

МнениеПуснато на: Пет Апр 11, 2008 17:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако става дума за "Млад конструктор"- Варна, наистина имаха, беше публикувана в един от броевете на списанието, което издаваха преди няколко години. Авторът на разработката ми е приятел и нямам проблеми да му поръчам програмирането на PIC-а. Само че тази схема нямаше сензорна функция, а аз точно нея ще ползвам за новите димери. Опитвах се да го накарам да разработи нова схема с PIC, включваща и сензор, но нещо не му се захваща с това, поне за сега. А сензор с транзистори не ми се прави, опасявам се от трудности при настройките и нестабилна работа. Ще има също така доста елементи, което при ограничено място е "минус".
Върнете се в началото
Гост

МнениеПуснато на: Нед Апр 13, 2008 9:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Виж в eshop-а - търси dimmer
Има едни серия LS7... дето са точно за тъч контрол, ама цената на наличните гледам, че е меко казано солена
Върнете се в началото
pamporov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Нед Апр 13, 2008 9:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето една схема с инфраред и сензорно управление -

Източник - http://lightdimmer.hit.bg/dimmer.html
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Гост

МнениеПуснато на: Вто Апр 15, 2008 21:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря, май ще се възползвам от схемата с PIC-а, но нека първо установя контакти с производителя. Търсих през търсачката, но само по кодови думи на български. Ще пробвам пак.
Върнете се в началото
Потърси "Заместител или подобна на SLB 0587" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Заместител или подобна на SLB 0587" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети