Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
изчисление и навиване на високочестотни трансформатори

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Bugy_barabata
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Сря Апр 09, 2008 17:30    Заглавие: изчисление и навиване на високочестотни трансформатори Отговорете с цитат

Имам за курсова работа да изчисля импулсен стабилизатор на напрежение за усилвател и сам решил да го реализирам.Изчислих си трафчето и почнах да го навивам.навих си първичната намотка както си му е реда използвал съм тороидална сърцевина.Въпроса ми е някой може ли да ми каже каква изолация да ползвам м/у първичната и вторичната намотка.Чувал сам че вторичната намотка се навиват двете намотки успоредно. Така ли да го изпълня или може всяка намотка по отделно
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
the_bull
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Монтана(Студент в Русе)

МнениеПуснато на: Сря Апр 09, 2008 17:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Не може по отделно трябва 2-те намотки успоредно. А по конкретно за какво импулсно става на въпрос. За да ти каже някой за изолация или каквото и да било трябва да знае с какви напрежения с какви токове се борави.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
suantito
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Сря Апр 09, 2008 20:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами ще споделиш ли формулата и начина на изчисление на трансформатора как се навива защото сам се захванал с едно импулсно и срещнах проблем с навиването и изчисляването на трафа.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bugy_barabata
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Чет Апр 10, 2008 19:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами захранва се от мрежата. Формулите могат да се намерят в една книжка със заглави "Наръчник по токозахранващи устройства" с автор Н.Стефанов, издателство "Техника" София 1991.С това импулсно ще захранвам услвател изходните данни са 2Х45V/2X4A,12V/1A и честота от 70kHz.Темата за тия захранващи блокове почва от 98 страница.

Последната промяна е направена от Bugy_barabata на Чет Апр 10, 2008 19:35; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Обрулистан-гр.Сбърканбург

МнениеПуснато на: Чет Апр 10, 2008 19:26    Заглавие: Отговорете с цитат

И книжката я има в спойка-инфо сканирана при силистренци
http://www.kn34pc.com/
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
suantito
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Чет Апр 10, 2008 21:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря много, и на мен ми казаха този наръчник но от библиотеката сам взел нчкакво друго издание....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Потърси "изчисление и навиване на високочестотни трансформатори" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "изчисление и навиване на високочестотни трансформатори" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети