Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Sharp model 37GP-21S има звук а екрана е тъмен

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Avramov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Монтана

МнениеПуснато на: Чет Апр 03, 2008 10:28    Заглавие: Sharp model 37GP-21S има звук а екрана е тъмен Отговорете с цитат

Колеги ,телевизора не тръгваше,беше исъхнал кондензатора /470мф/10v/ на 5-те волта от захранването след подмяната телевизора стартира но държи тъмен екран със свук.Като вдигна ускоряващото напрежение от ТХО-то излиза бял екран с обрате ход.Мисля че може да е паметта но не мога да нямера дъмп.Някои патил ли е с подобен проблем.Междо другото профиласктично смених всички кондензатори на имулсното захранване ,на високата и на ниската страна.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
peshootvt
Активен потребител
Активен потребител

Местожителство: В.Търново

МнениеПуснато на: Сря Апр 09, 2008 15:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Не се сещам за видеопроцесора кой е, но проверете осцилограмите на R, G и B изходите. Друго - напрегението на извод SENS на видеото ако е под 7V, примерно около 3 и под 3V, значи видеотопроцесора е скапан. Sad
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла MSN Messenger
evgevg
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Казанлък

МнениеПуснато на: Сря Апр 09, 2008 22:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Мисля че може да е паметта

А дали има изобщо памет?
Върнете се в началото
Avramov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Монтана

МнениеПуснато на: Съб Апр 12, 2008 12:26    Заглавие: Отговорете с цитат

да,няма памет малкия чип се оказа вертикала и като краен резултат ,видеопроцесора е заминал.Дълго време е гледан /тръгвал е след часове накрая/с исъхнал кондензатор на 5-те волта и.Може и това да е причината.
Върнете се в началото
Потърси "Sharp model 37GP-21S има звук а екрана е тъмен" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Sharp model 37GP-21S има звук а екрана е тъмен" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети