Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Интерфейс за автомобили...
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Търсене на схеми, програми и документация - Service manual search
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Nqkoi_Zabluden
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Чет Яну 20, 2005 11:13    Заглавие: Интерфейс за автомобили... Отговорете с цитат

Доста техници гледам се занимават с тези работи, и гледам доста хора са навътре с нещата...
От скоро се интересувам, и понеже си падам малко радио любител, а по принцип съм автомонтъор...та чудя се дали някъде има схеми на тези интерфейси, къде има софтуери и т.н.
Вече видях за програматори...мисля да си взема един от МладКонструктор.
Предварително благодаря много,
Извинявам се ако съм нарушил някое правило.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Yahoo Messenger
Tokio
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Ямбол

МнениеПуснато на: Чет Яну 20, 2005 19:41    Заглавие: Re: Интерфейс за автомобили... Отговорете с цитат

Nqkoi_Zabluden написа:
Доста техници гледам се занимават с тези работи, и гледам доста хора са навътре с нещата...
От скоро се интересувам, и понеже си падам малко радио любител, а по принцип съм автомонтъор...та чудя се дали някъде има схеми на тези интерфейси, къде има софтуери и т.н.
Вече видях за програматори...мисля да си взема един от МладКонструктор.
Предварително благодаря много,
Извинявам се ако съм нарушил някое правило.

Не си уточнол за какво точно те интересува - дали искаш да разкодирваш автокасетофони, или да диагностицираш автомобилите с тестер. Задай точен и ясен въпрос, за да получиш точен и ясен отговор.
Не си нарушил никакво правило, защото тук най-важното правило е да се уважаваме един друг. Щом спазваш добрия тон, значи всичко е наред. Поне аз така мисля.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Nqkoi_Zabluden
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Чет Яну 20, 2005 20:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Интерсувам се от OBD II, OBD I
Доколкото знам това са протоколите за връзка на ECU-то на автомобила с компютъра...
За тази връзка обаче е необходим някакъв интерфейс...както ти е видео картата (връзка с компютъра към монитора...)
Значи на този интерфейс се слага необходим бин файл и т.н. и аз не ги разбирам много много...
На мен ми трябват схеми на интерфейс за OBD I или OBD II
Може да видите тези сайтове за да се ориентирате за какво става въпрос:
http://ch.telemost.ru/12-misc/12k-line1.htm
http://www.scantool.net/index.htm

Просто с тези неща може да се направи една чудесна диагностика на автомобила...да се изкарат нужните кодове (ако има грешка), и дефекта да се фиксира за около няколко секунди...
Търсих на доста места но не намерих нищо което да е безплатно като изключим този K-line
Вие имате ли някакви предложениа...
Благодаря предварително
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Yahoo Messenger
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Яну 20, 2005 21:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Nqkoi_Zabluden, не става много ясно (или поне на мен), какво искаш да правиш все пак? Сервиз на автомобили (с ECU) или т.н. тунниг на такива в "домашни" условия.
Интерфейса по принцип е грубо казано един преводач, за да стане монитор от него са нужни още доста компоненти. Прост пример - ти знаеш френски, но ти превеждат от немски на английски Sad. Ползата в случая не е голяма.
В линковете които си дал - първия е в доста научно-популярен стил ( или ако е на руски рабоче-крестиянский) - много, добре звучащи думички които нищо ново не казват. Целта вероятно е като на втория - да се вземе някой и друг долар (скромно, но от сърце).
В другия линк намеренията са по-откровенни, но резултата определено ще е същия.
Това
Цитат:
Търсих на доста места но не намерих нищо
не ти ли говори за нещо?
Лично мнение (от което и аз страдам Sad )
Бих могъл да ти дам само един съвет, ако си
Цитат:
автомонтъор
и в същото време
Цитат:
малко радио любител
и ако това означава, че все пак не си "съвсем бос" в електрониката опитай се да се "внедриш" в някой фирмен автомобилен сервиз (или ако успееш /което искренно ти го желая/ да станеш такъв) и ще получиш това (при определени условия), което не го намираш в Интернет.
Но то пак ще бъде за определена марка/модел и то с определено ниво на достъп.
Всичко друго просто не е много реално.
Наивно е да се счита, че в подобна индустрия (изключително бързо развиваща се и в която са вложени много "финикийски и всякакви" парични знаци), за която работят огромни екипи (от не по-глупави хора - всякакви по националност) може да се очаква, че нещата (електроника, софтуер за нея за определен двигател) не са добре защитени от "посегателства", още повече че промените от модел към модел (от една и съща марка) могат да бъдат на пръв поглед незначителни, но ако екипа който е писал софтуера е друг - то просто забрави.

P.S. Май дълго стана, но с глобализацията нещата за добро или лошо просто са такива.
Всичко това го възприемай като мое лично мнение (нищо лично както се казва).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Tokio
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Ямбол

МнениеПуснато на: Чет Яну 20, 2005 22:09    Заглавие: Отговорете с цитат

RC, точно същото и аз мислех да му напиша, че няма нито универсален интерфейс, нито универсален софтуер за всички автомобили. Строго специфично е както за всяка марка, така и за всеки отделен модел. Казано с 2 думи - забрави! В никакъв случай не искам да го разочаровам, а само да му поясня, доколкото мога как стоят нещата.
Върнете се в началото
коцев
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Ловеч

МнениеПуснато на: Чет Яну 20, 2005 22:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Тъй като аз имам и Фиат Пунто пълен инжекцион то се ровя из форума на притежателите на марката Фиат даже съм и регистриран там то се натъквам на много добри притежатели на коли пълни с електроника и да не кажа голяма дума но са по навътре в нещата отколкото в диагностичните пунктове и в сервизите.Те просто могат да ти кажат къде какво да измериш и сам да си откриеш дефекта.Лично и аз ходих на Плевен на компютър вземаха ми 20 лв. и казаха че имам дефект но къде е не можаха да кажат а момчетат от форума ми го казаха веднага.Те мерят с осцилограф разните напрежения и амплитуди по изводите на компа и ги сравняват с добре работещи двигатели и по разликите определят повредата.Така че според мен има доста хора които са много напред с материала.Нека човека като е автомонтьор да се гегистрира към някой от форумите за леки коли и там може да намери доста информация.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
pamporov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Яну 21, 2005 9:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Коцев е прав, и аз съм в клуба на Рено, там също има момчета които са много навътре в нещата, понеже и моето рено е пълен инжекцион и е бъкано с много датчици и аз се интересувам докъде са стигнали, но при рено нещата са много добре законспирирани и в интернет не се намират много неща. Но все пак нека порови в руските сайтове, братята са много находчиви и изобретателни!
Върнете се в началото
pamporov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Яну 21, 2005 9:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Та в този ред на мисли, все повече се убеждавам че в тази ниша има много хляб, и за нас. Може би поддържането на автомобилната електроника ще измести нашата дейност имайки пред вид че цените на битовата електроника спадат драстично от ден на ден и хората все повече избягват ремонта им а си купуват нови, макар и ментета и еднодневки. Не се ли замисляте за преквалификация!
Върнете се в началото
Nqkoi_Zabluden
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пет Яну 21, 2005 12:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Значи не ми се обяснява подробно, но има грешки, които не могат да се открият без нужния кодочетец. Има много специфични работи които се оправят само при положение че имаш такъв кодочетец.
А другото което е, че кодочетеца ти пести около 4/5 от времето което е нужно за диагностициране без такъв уред.
Това хич не е малко...
Върнете се в началото
коцев
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Ловеч

МнениеПуснато на: Пет Яну 21, 2005 16:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Хубаво бе братко .Ти как мислиш че на мен не ми се ще да знам как става меренето та и аз да си спестя нерви и време .С каквато информация се докопам ще я .споделя с вас .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Потърси "Интерфейс за автомобили..." в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Интерфейс за автомобили..." в Интернет

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Търсене на схеми, програми и документация - Service manual search Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 1 от 6

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети