Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Двоен образ на CRT монитор 21инча NEC

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
kane
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пет Мар 14, 2008 16:00    Заглавие: Двоен образ на CRT монитор 21инча NEC Отговорете с цитат

Здравейте хора-значи имам един монитор NEC MultiSync P1150 със тринитрон тръба! Полуплосък е ако това има някакво значение!!
Сега към проблема-монитора има двоен образ- нещо като сянка в дясната част и на мишката и на прозорците и на всичко!!МОЛЯ КАЖЕТЕ ОТ КАКВО МОЖЕ ДА БЪДЕ??
Пробвах да местя пръстенчетата на шийката на тръбата-не стана !!
Проблах и фокуса да местя и пак не стана- моля кажете какво да направя за да го махна този двоен образ????
Двойния образ прилича на сянка която е без цвят-само кунтурите на сянката се виждат!!
Много ще съм ви благодарен ако ми отговорите колкото се може по-бързо!!
Благодаря ви предварително приятели!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Обрулистан-гр.Сбърканбург

МнениеПуснато на: Пет Мар 14, 2008 16:05    Заглавие: Re: Двоен образ на CRT монитор 21инча NEC Отговорете с цитат

kane написа:
Здравейте хора-значи имам един монитор NEC MultiSync P1150 със тринитрон тръба! Полуплосък е ако това има някакво значение!!
Сега към проблема-монитора има двоен образ- нещо като сянка в дясната част и на мишката и на прозорците и на всичко!!МОЛЯ КАЖЕТЕ ОТ КАКВО МОЖЕ ДА БЪДЕ??
Проблах и фокуса да местя и пак не стана- моля кажете какво да направя за да го махна този двоен образ????
Двойния образ прилича на сянка която е без цвят-само кунтурите на сянката се виждат!!

Вече достатъчно си го оакаал щом си местил пръстенчетата,а къв е проблема да го закараш на сервиз?
Заглавието съм ти го коригирал-за такива "спешна помощ","много съм на зор","спешно","много ми е спешно","бързам","хеелп" с по 5 удивителни накрая-който е на зор-има тоалетна...

Последната промяна е направена от Bojilov на Пет Мар 14, 2008 16:09; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
kane
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пет Мар 14, 2008 16:08    Заглавие: Re: Двоен образ на CRT монитор 21инча NEC Отговорете с цитат

Bojilov написа:
kane написа:

Вече достатъчно си го оакаал щом си местил пръстенчетата,а къв е проблема да го закараш на сервиз?

еми мерак ми е аз да си го оправя сам а пък и не е в гаранция монитора Sad
Моля ви дайте някакви идеи какво да проверя и направя за да го махна този двоен образ!!
Върнете се в началото
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Обрулистан-гр.Сбърканбург

МнениеПуснато на: Пет Мар 14, 2008 16:11    Заглавие: Re: Двоен образ на CRT монитор 21инча NEC Отговорете с цитат

kane написа:
еми мерак ми е аз да си го оправя сам а пък и не е в гаранция монитора Sad
Моля ви дайте някакви идеи какво да проверя и направя за да го махна този двоен образ!!

Е ами и на мене ми е мерак да ида до луната,ама не става.Със наличните ти знания и умения,като чета най-вероятно само ще го разсипеш окончателно...
Ти като гледам и вече действаш усърдно по въпроса с разсипването...
То затва си има сервизи-отиваш,носиш на някой който това му е работата и знае и той ти го оправя...
А гаранцията няма нищо общо в случая.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
mihal
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Лясковец

МнениеПуснато на: Пет Мар 14, 2008 17:35    Заглавие: Re: Двоен образ на CRT монитор 21инча NEC Отговорете с цитат

kane написа:

кабел,екранировка на кабела,някоя маса се губи...и тн RGB..,някой кондензатор....значи в сервиз Razz не очаквай някой да ти каже смени R23 или С12 примерно де Razz
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dakiss
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Ямбол

МнениеПуснато на: Пет Мар 14, 2008 18:56    Заглавие: Re: Двоен образ на CRT монитор 21инча NEC Отговорете с цитат

kane написа:

Май не си с оригинален дата кабел към монитора, а с букса и какъвто кабел си намерил.

Това се получава в 99.99% от случаите ако дата кабела ти няма филтър /едно удебеление като цилиндър с думи прости казано/, а най-добре е от двете страни да има по едно такова.
kane
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пет Мар 14, 2008 19:51    Заглавие: Re: Двоен образ на CRT монитор 21инча NEC Отговорете с цитат

dakiss написа:
kane написа:

Май не си с оригинален дата кабел към монитора, а с букса и какъвто кабел си намерил.

Това се получава в 99.99% от случаите ако дата кабела ти няма филтър /едно удебеление като цилиндър с думи прости казано/, а най-добре е от двете страни да има по едно такова.

Еми да си призная че кабела не е оригинален!!
Имаше си оригинален кабел и с него даваше абсолютно същата картина и аз си мислех че е от него и го изхвърлих и взех нов!!
Кабела ми е от едно TFT но е екраниран и е с ферит!!! Rolling Eyes Rolling Eyes

Много ме е яд защото какво ли не пипах врътки по монитора и нищо не помага!!Ако някой има някаква идея по въпроса нека пише и ме просветли Confused
Върнете се в началото
zapad
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Асеновград

МнениеПуснато на: Пет Мар 14, 2008 19:58    Заглавие: Отговорете с цитат

еееее,монитора ти има стерео образ па ти се отлакваш
Върнете се в началото
mihal
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Лясковец

МнениеПуснато на: Пет Мар 14, 2008 20:26    Заглавие: Re: Двоен образ на CRT монитор 21инча NEC Отговорете с цитат

kane написа:

Много ме е яд защото какво ли не пипах врътки по монитора и нищо не помага!!Ако някой има някаква идея по въпроса нека пише и ме просветли Confused
в сервиза Razz ....
Върнете се в началото
Потърси "Двоен образ на CRT монитор 21инча NEC" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Двоен образ на CRT монитор 21инча NEC" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети