Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
защита от кражба на лаптоп
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Гост

МнениеПуснато на: Чет Мар 13, 2008 23:30    Заглавие: защита от кражба на лаптоп Отговорете с цитат

Здравейте! Мисля да си купувам лаптоп и имам питане (не, не съм сбъркал форума) как да го защитя от кражба, тъй като живея в общежитие. По магазините за техника към USBтата на лаптопите са свързани кабели за охрана, но не знам на какъв принцип работят устройствата (надявам се, не на следене наличието на 5V). Нещо такова искам и аз, свързано към обикновена домашна алармена система, каквато ще си купя. Не съм специалист, но искам да е нещо малко по-засукано (да не ползва входа за рид, а за IR датчик например). Какво ще ме посъветвате? Wink
Върнете се в началото
mitcd
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: BG

МнениеПуснато на: Пет Мар 14, 2008 1:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Интересен въпрос?Ако крадеца бяга бързо нямаш шанс Laughing Куче не става-ще събуди блока Laughing Най-лесно е да сложиш ключе под компа и като ти го задигне някой да писне докат не го спреш !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Niakoi
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Каръктаун

МнениеПуснато на: Пет Мар 14, 2008 9:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Може да направиш един стар сапьорски номер: поставяш под лаптопа една отбранителна граната (лимонка) с изваден щифт, така че, лаптопа да натиска ръкохватката! Сам се сещаш какво ще стане, когато някой го вземе Laughing Laughing Laughing

P.S. не се сърди - в настроение съм...
ststefanov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Мар 14, 2008 9:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Лаптопите имат едно специално гнездо, в което се вкарва приспособлението против кражба. То представлява стоманено въже с катинарче. Продава се почти във всички магазини, които продават аксесоари за лаптопи.

Но въобще не съм сигурен, че ще те спаси в общежитието.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Мар 14, 2008 10:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Гост

МнениеПуснато на: Пет Мар 14, 2008 10:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за отговорите (номера с гранатата е добър, но трябва да се заложи на входната врата, за да продължа да имам лаптоп и след опита за кражба Laughing ). Аз също съм мярвал в някои магазини завързани лаптопи. Но според мен трябва да се комбинират двете неща. И затова ако някой знае как работят алармите в магазините да каже. След като им разбера принципа, понеже още не съм купил компютърчето, може и да не се налага да давам пари за него!
Върнете се в началото
мармот
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Мар 14, 2008 10:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Алармите в магазините работят на принцип който ще е труден да реализираш,а и ще ти излезне скъпичко.По-добре връзвай.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
CHILIEV
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Пет Мар 14, 2008 10:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Както са споменали колегите по-горе най удачноти и евтино решение е с това стоманено въженце. Все ще има къде да го завържеш. А сега въженцата са с катинарчета с код, което е по добре от тези с ключета според мен.

Като допълнение можеш да сложиш аларма при отваряне на вратата да пищи, или да си смениш вратата.
Когато аз бях на общежитие доста народ си наслага втора врата (метална решетка) пред първата.

успех Wink

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dakiss
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Ямбол

МнениеПуснато на: Пет Мар 14, 2008 11:20    Заглавие: Re: защита от кражба на лаптоп Отговорете с цитат

Лаптоп се купува за да се носи и да е винаги под ръка на потребителя. Проблема според мен е само да не срещнеш някой по-як от теб, а не зад гърба ти да гепят лаптопчето.

Ако ще го оставящ в стаята си, по добре си вземи метална каса за 40-50 лева или ...... настолен, че са по-евтини, а и един голям монитор може да разкъндардиса почти всеки крадец, пък и не си струва труда да се мъкне.

Те това си е мое мнение и не ангажирам с него никой. Да го ползва този който му е изгодно.
After_Dark
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Пет Мар 14, 2008 18:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако ти се намира излишен гсм пробвай нещо такова - поне ще гледаш кой го краде live Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Потърси "защита от кражба на лаптоп" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "защита от кражба на лаптоп" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети