Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Главата на матричен принтер бяга по фланговете
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
EPSON LQ-1050+
Гост

МнениеПуснато на: Сря Мар 12, 2008 18:49    Заглавие: Главата на матричен принтер бяга по фланговете Отговорете с цитат

Сдобих се с един матричен принтер и проблема му е че както си печата нормално, изведнъж на следващия ред главата му позиционира много вляво или вдясно - ако е вляво излиза от листа и спира, ако е вдясно почва да печата по барабана...
Имате ли идея каква може да е причината, или пък да ме насочите към някой сервиз в София ако може?
Върнете се в началото
Jordan
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Чет Мар 13, 2008 17:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Като начало трябва много добре да се почисти и смаже оста по която се движи главата.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mihal
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Лясковец

МнениеПуснато на: Чет Мар 13, 2008 17:21    Заглавие: Отговорете с цитат

почисти си датчиците Razz и механиката
Върнете се в началото
EPSON
Гост

МнениеПуснато на: Чет Мар 13, 2008 17:45    Заглавие: Отговорете с цитат

OK, мерси
Всъщност аз бях почистил целия принтер но ще се постарая по-целенасочено...
Има един датчик вляво и не знам на какъв принцип е - с две колонки е и между тях минава метална пластина от шасито на главата.
Вдясно няма такъв датчик и се чудя за надясно дали не се ориентира по-броя на оборотите и оня датчик да е нещо като нула на оста Х.
Ще смажа и двете оси с масло за шевна машина
Върнете се в началото
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Мар 13, 2008 17:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Оптрон с въздушна междина.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
EPSON
Гост

МнениеПуснато на: Чет Мар 13, 2008 18:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Значи:
1. Вдясно вече е ОК и не бяга
2. Вляво продължава да бяга, но чак на пред-предпоследния ред...

Странна работа, настройките са според ръководството, DIP ключетата отзад са настроени за дължина на листа А4, не ми се вярва да е от настройките...
Върнете се в началото
EPSON
Гост

МнениеПуснато на: Чет Мар 13, 2008 18:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Тоя оптрон взех че го извадих. На него пише TSK2 и има знак за полупроводников диод. Ако не става пак като го почистя за 3-ти път не знам вече...
Върнете се в началото
pepi_voinishki1957
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Мар 13, 2008 18:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Тоя оптрон го чисти с има едни четчици като таралеж и се търка без майтап поне десетина минути.
Goofy
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: plovdiv

МнениеПуснато на: Пет Мар 14, 2008 9:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Проблема изобщо не е в оптрона за лява позиция,не заблуждавайте човека да търка 10 минути.Оптрона се използва само за начално установяване на принтера.Проблема най-вероятно е в механиката.Голяма грешка е да се смазва с машинно масло!!!!!НИКОГА!!!
След внимателно почистване на паралелите по които се движи главата тесе смазват ЗАДЪЛЖИТЕЛНО със силиконово масло.Занимавам се с принтери повече от 20 години!
Върнете се в началото
EPSON
Гост

МнениеПуснато на: Пет Мар 14, 2008 9:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами аз вече ги смазах с масло и ще ги забърша сега... Със силиконови гъби /нови/ за обувки става ли да се смажат тогава?
А проблема с позиционирането, което се появява на следващите редове може и да е от драйвера, защото като сменям епсонския с уиндоуския се проявява по различен начин.
От друга страна от фирмата от която ми го дадоха /подариха/ обаче ми казаха че проблема се появил постепенно.
Иначе предпочитам да го занеса на сервиз, ако може препоръчайте някой в София /ако правилата на форума не позволяват споменаване на фирми ще си оставя мейла/
Благодаря за отзивите.
Върнете се в началото
Потърси "Главата на матричен принтер бяга по фланговете" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Главата на матричен принтер бяга по фланговете" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети