Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Цифров мултимер Metex M-3850D

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Deyan67
Активен потребител
Активен потребител

Местожителство: Burgas

МнениеПуснато на: Сря Мар 12, 2008 15:23    Заглавие: Цифров мултимер Metex M-3850D Отговорете с цитат

Видях темата за цифровите мултимери в раздел Общи приказки и понеже от няколко дни се занимавам с моя уред реших да попитам:
Мултимерът изведнъж престана да работи, /не е включван на грешен обхват/ което се изразява в следното:
1. При включване на батерията на дисплея започват да се явяват случайни показания, независимо от това дали е вкючен от бутона или не./винаги паказва нещо/.
2. Обхватите се сменят, но най-странното е че показанието винаги е 1316, като точката се мени в зависимост от обхвата.
3. Консумацията от батерията според мен е голяма - около 140ма независимо дали е включен или не и напрежението пада на 7в.
4. Изграден е с MAX134 smd монтаж, който леко загрява, което ме навежда на мисълта,че там е проблема.

Според вас има надежда и смисъл да го ремонтирам и насоки от някой който има идеи. Имам и други уреди, но този ми е първият /1996г./ и.... носталгия....

Моля модераторите ако преценят да слеят темата с вече съществуващата.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dtmf
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Мар 12, 2008 21:53    Заглавие: Re: Цифров мултимер Metex M-3850D Отговорете с цитат

КОнсумацията е много голяма , за сравнение големите китайски мултимери консумират 5 мА в режим на волтметър, а малките китайски мултимери-около 1 мА

В нета имаше много схеми на китайските евтини мултимери,но ако намериш на Метекс, има шанс
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mishomvp
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Златоград

МнениеПуснато на: Пет Мар 14, 2008 1:04    Заглавие: Re: Цифров мултимер Metex M-3850D Отговорете с цитат

Deyan67 написа:
Видях темата за цифровите мултимери в раздел Общи приказки и понеже от няколко дни се занимавам с моя уред реших да попитам:
Мултимерът изведнъж престана да работи, /не е включван на грешен обхват/ което се изразява в следното:
1. При включване на батерията на дисплея започват да се явяват случайни показания, независимо от това дали е вкючен от бутона или не./винаги паказва нещо/.
2. Обхватите се сменят, но най-странното е че показанието винаги е 1316, като точката се мени в зависимост от обхвата.
3. Консумацията от батерията според мен е голяма - около 140ма независимо дали е включен или не и напрежението пада на 7в.
4. Изграден е с MAX134 smd монтаж, който леко загрява, което ме навежда на мисълта,че там е проблема.

Според вас има надежда и смисъл да го ремонтирам и насоки от някой който има идеи. Имам и други уреди, но този ми е първият /1996г./ и.... носталгия....

Моля модераторите ако преценят да слеят темата с вече съществуващата.

И аз имам проблем с metex ...

Виж ...
http://forum.eshop.bg/viewtopic.php?t=39534&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=&topicshow=Аналог на NJU7201L30
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Потърси "Цифров мултимер Metex M-3850D" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Цифров мултимер Metex M-3850D" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети