Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Проблем с говорител на Форд Фиеста
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
tankovbg
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

[download attachment]
МнениеПуснато на: Сря Мар 12, 2008 14:54    Заглавие: Проблем с говорител на Форд Фиеста Отговорете с цитат

Говорителя 4 ома на 20 Вата е вграден в кората на предна врата, свири слабо, мебраната е трудно подвижна, магнита не е разлепен, видимо няма деформация, шпулата е наред, но сякаш нещо го подпира в магнитния процеп и трудно се издърпва и натиска. Да не би пък нещо мрежестия фиксатор да се е втвърдил ?
Проблема със замяна е, че говорителя е тънък и не може да бъде заменен предвид на стъклото - когато се сваля ще опира.
Дайте идея какво да се стори, нещо като промивка, разглобяване но как ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Nikolai_1
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Разград

МнениеПуснато на: Сря Мар 12, 2008 15:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако добре съм разбрал , говоритечето е до предния джам на таблото .
Такива подобни се продават по магазините , може да са малко по-скъпи , но ги има . Сменях подобен на Golf 2 .
А иначе не мисля , че може да е от фиксатора . Но каквото и да е определено трябва да се смени .
tankovbg
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Мар 12, 2008 15:23    Заглавие: Отговорете с цитат

говорителя е вграден в предна лява врата, хванат е на металната част и от горе е закрит с кората на вратата, има и декоративна решетка.
Характерно е и че отворите за закрепване са несиметрични.
Значи не подлежи на ремонт така ли ?
Остава да търся нещо подобно, но трябва да е със същия размер назад към магнита защото ще опира стъклото като се сваля.
Иначе десния свири много добре
Върнете се в началото
dobrin_67
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: БУРГАС

МнениеПуснато на: Сря Мар 12, 2008 17:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Значи не подлежи на ремонт така ли ?

Предполагам че не само в Бургас пренавиват говорители.
Върнете се в началото
mitcd
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: BG

МнениеПуснато на: Сря Мар 12, 2008 18:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Я не се занасяй - кой ще се хване да навива такъв малък говорител.То няма да си струва труда пък и няма да е като нов.Между другото съм забелязал че говорителите в колите ги мори най-вече слънцето и прахта.
Върнете се в началото
dobrin_67
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: БУРГАС

МнениеПуснато на: Сря Мар 12, 2008 19:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Че като си отиде човека с паричките що да не му го пренавият ,щом е специфичен като размер и закрепвене. Аз мисля че ако сумата за пренавиването е прилична по добре да си я плати отколкото да прекроява вратата. А дали ще стане като нов това зависи от майстора.
Аз за сега не съм имал проблеми от този род, може да изключим някой манияци дето капризничат за горното до и солмажора че не са си на мястото Very Happy
Върнете се в началото
tankovbg
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Мар 13, 2008 9:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Говорителя не е изгорял, намотката си е в ред и показва 4 ома, свири но с двойно по-малка мощност от другия. Мебраната е трудно подвижна, опитвам се през страничните отвори да я издърпам нагоре и не ще, сякащ нещо вътре я задържа. Е не прилагам много усилие да не я скъсам. Ще си поиграя още малко може и да тръгне, ако не ще приспособя друг.
Благодаря на отзовалите се.
Върнете се в началото
vladim
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Мар 13, 2008 10:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Продават на BOSCHMANN точно за форд мисля че модела беше PR5700V заоколо 35 лв комплекта и стават на вратите. Слагах такива на един форд мондео миналата година . Мисля че са еднакви с твойте от снимката Wink
Върнете се в началото
CHILIEV
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Чет Мар 13, 2008 11:20    Заглавие: Отговорете с цитат

100% има такива говорители по магазините. Скоро купувах за моето Типо и като си отидеш със говоритела ти дават ако не същия говорител, то пълен аналог. Около 10-тина лева (бр) си взех 2лентови с гумени мембрани за говорителите отгоре на таблото.

Така че пообиколи из магазинчетата за кар аудио и ще откриеш Wink

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
tankovbg
Опитен потребител
Опитен потребител

[download attachment]
МнениеПуснато на: Чет Мар 13, 2008 11:56    Заглавие: Отговорете с цитат

на BOSCHMANN PR5700V е съвсем друг, а и едва ли ще има точно като моя по форма, вижте снимките, горните отвори имат по малко разстояние от долните по между си, освен това погледнат странично говорителя е скосен заради стъклото. Кожуха е пластмасов като вътре е залепен магнита. Но дори да се отлепи магнита, не виждам защо не мога да издърпам мебраната нагоре. Този мрежестия фиксатор, който е долу до шпулата с намотката къде трябва да е залепен, непосредствено на хартиения конус или по надолу по шпулата. Май ми се стори че е по надолу, дали пък не се е разлепил и с крайщата си да е влязъл в магнитния процеп та затова да задържа.
Абе ще намеря решение с друг, все някак ще направя нещо. Най вероятно ще сменя и двата, защото тези са 20 Ватови, а усилвателя на радио-СД_то Кенууд е 4х40 Вата и като поусиля може и да изхвърчат мебраните.
Отделно на вратата има и ВЧ малки говорителчета - те работят, така че ще ми трабват 40 Ватови за средните и ниски честоти.
Я препоръчайте някакви ама да не са скъпи, че се одрах яко с регистрацията, застраховки и консумативите на колата.

В атача прилагам и друга фронтална снимка
Върнете се в началото
Потърси "Проблем с говорител на Форд Фиеста" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Проблем с говорител на Форд Фиеста" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети