Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
проблем с LCD дисплеи на MSI

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
californieca
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Мар 11, 2008 23:02    Заглавие: проблем с LCD дисплеи на MSI Отговорете с цитат

От какво може да е причината?!?!?!
Имам преносим комп MSI M673X-033 и преди 1 ден ми го пратиха по кориер,отворих компа и вкл. и забелязвам че белия цвят е зелен и когато отвория вяла страница или поле и ми е в зелено.Също се забелязва и размазване на образа и "матрицата" на квадратчета,все едно да си клокнал прекомерно видео карта и тя започва да "маже".
Имам изход за монитор,пробвах на друк монитор,не е от видеото,имали възможност да е дислпея,кабел лентов или от удар при пренасянето "превозването".
Благодаря на всички отзовалисе на темата. Wink
мармот
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Мар 11, 2008 23:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Може да е всяко едно от последните две изброени.Най-елементарното което трябва да направиш е да го разглобиш(или частично) и да размърдаш кабела към дисплея,за да установиш има ли промяна.Прецъкай куплунга за да си сигурен че контактува коректно.Пипай внимателно,кабела е доста крехък.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
mihal
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Лясковец

МнениеПуснато на: Сря Мар 12, 2008 8:07    Заглавие: Re: проблем с LCD дисплеи на MSI Отговорете с цитат

californieca написа:
От какво може да е причината?!?!?!
Имам преносим комп MSI M673X-033 и преди 1 ден ми го пратиха по кориер,отворих компа и вкл. и забелязвам че белия цвят е зелен и когато отвория вяла страница или поле и ми е в зелено.Също се забелязва и размазване на образа и "матрицата" на квадратчета,все едно да си клокнал прекомерно видео карта и тя започва да "маже".
Имам изход за монитор,пробвах на друк монитор,не е от видеото,имали възможност да е дислпея,кабел лентов или от удар при пренасянето "превозването".
Благодаря на всички отзовалисе на темата. Wink

ако е гаранционен го връщай...удар..нали е опакован в оригиналната опаковка,то трябва да го хвърли да му стане нещо.обикновено от удар или натиск стават цветни петна и линии едва ли е от транспорта..по скоро е дефектен....тея msi не ги имам за сериозна марка...много пищят от тях,един по нова година си беше купил от техномаркета един msi...не помня модела,разопаковахме го и ще го пускам да му го инсталирам ..дисплея не пали...че ходи да го връща Twisted Evil
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Гост

МнениеПуснато на: Сря Мар 12, 2008 8:34    Заглавие: Отговорете с цитат

да в гаранция е о6те,а само да попитам ако по някаква причина на ми признят гаранцията,питам защотото имах едно приятелче в сервиза на "искърско шосе 7"-техномаркет.... и ми е разправяло какво ли не...

та колко е оринтировачната цена на една букса с лентово кабелче...

Благодаря предварително Wink Cool
Върнете се в началото
mihal
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Мар 12, 2008 9:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Anonymous написа:
да в гаранция е о6те,а само да попитам ако по някаква причина на ми признят гаранцията,питам защотото имах едно приятелче в сервиза на "искърско шосе 7"-техномаркет.... и ми е разправяло какво ли не...

та колко е оринтировачната цена на една букса с лентово кабелче...

Благодаря предварително Wink Cool

длъжни са да признаят...ако няма следи от удар драскотини по екрана,ама трябва да им се накараш малко.Пък и такава техника се взема от комп фирма,пробва се инсталира се и юзера доволен.пък кой е казал че е кабела...може матрицата да е дефектна.
Върнете се в началото
pepi_voinishki1957
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Мар 12, 2008 10:04    Заглавие: Отговорете с цитат

А може и графичния процесор да се е поотлепил ,така че не се колебай за гаранционния сервиз.Трябва да ти признаят гаранцията ако не става въпрос за нещо друго.
mihal
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Мар 12, 2008 10:08    Заглавие: Отговорете с цитат

pepi_voinishki1957 написа:
А може и графичния процесор да се е поотлепил ,така че не се колебай за гаранционния сервиз.Трябва да ти признаят гаранцията ако не става въпрос за нещо друго.

дори да го изтървал..ако няма видими поражения са длъжни да признаят гаранцията.не е видеокартата...нали каза че го е пробвал с външен монитор.матрица или лентов кабел на матрицата
Върнете се в началото
мармот
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Мар 12, 2008 12:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Защо задаваш въпроси,при положение че е гаранционен и дори няма да го отваряш.И защо при това положение питаш за цена на кабел,който може просто да не е заключен хубаво.И ако въобще е кабел.Държиш се като клиент,не като техник.И хабиш на хората мозъчния ресурс.Дотук на трима.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
californieca
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Мар 14, 2008 17:23    Заглавие: Отговорете с цитат

мармот написа:
Защо задаваш въпроси,при положение че е гаранционен и дори няма да го отваряш.И защо при това положение питаш за цена на кабел,който може просто да не е заключен хубаво.И ако въобще е кабел.Държиш се като клиент,не като техник.И хабиш на хората мозъчния ресурс.Дотук на трима.

споделям мненията и "съвети" на познати за това... Wink
californieca
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Мар 14, 2008 17:25    Заглавие: Отговорете с цитат

благодаря на всички отзовалисе на темата,вече компа е в сервиз,ще изчакам малко и 6те пиша по темата,вече е полузатворена.
Приятен ден на всички Smile Wink Cool Cool
Потърси "проблем с LCD дисплеи на MSI" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "проблем с LCD дисплеи на MSI" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети