Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Дъмп за LG мод.RZ-15LA32 шаси ML-024A.

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Търсене на схеми, програми и документация - Service manual search
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
pepi_voinishki1957
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Мар 05, 2008 14:44    Заглавие: Дъмп за LG мод.RZ-15LA32 шаси ML-024A. Отговорете с цитат

Търся памет за този LCD мониторотелевизор.Неговата прекъсваше и се надявах като я разпоя да успея да я прочета но не би.Проца е SDA 555xfl a14
ggg3
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: с.Дончево

МнениеПуснато на: Сря Мар 05, 2008 19:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Изпратих ви дъмп.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
old4
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Мар 05, 2008 19:10    Заглавие: Re: Дъмп за LG мод.RZ-15LA32 шаси ML-024A. Отговорете с цитат

pepi_voinishki1957 написа:
Да считаме че ,темата е приключила ,бина седи в основния проц и е заводски записан за това такова животно няма.
Сам си пиша сам си отговарям,луда работа

Поне за архива трябва да се уточни има или няма.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ggg3
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: с.Дончево

МнениеПуснато на: Сря Мар 05, 2008 20:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Мисля, че има някакво недоразумение, процесора има външна памет , следователно има някаква информация в нея, която аз съм записал от работещ ТВ. Друг е въпроса, че може и да се нулира в сервизен режим за което предопредих питащия.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Boiko
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София-Люлин 8 зад Билла 0888 491 426

МнениеПуснато на: Сря Мар 05, 2008 20:39    Заглавие: Re: Дъмп за LG мод.RZ-15LA32 шаси ML-024A. Отговорете с цитат

old4 написа:
pepi_voinishki1957 написа:
Да считаме че ,темата е приключила ,бина седи в основния проц и е заводски записан за това такова животно няма.
Сам си пиша сам си отговарям,луда работа

Поне за архива трябва да се уточни има или няма.

/Старче/,
Това заключение, след като си решил да цитираш изречения от друг форум, би следвало да го направиш там. Все пак, не всички участваме и в двата. Very Happy
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
pepi_voinishki1957
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Мар 05, 2008 20:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Редно е да бъде приключена темата достойно,иначе няма смисъл.Обаче след като колегата ми е пратил дъм или аз в другия форум съм писал глупости или нещо не е така .С други думи какво направих:Установих че като размърдам паметта или изчезва менюто или картинката пбелява ,никой друг от елементите не реагира така и шасито не се влияе огъване и почукване по други сектори.Презапоих паметта и всичко заработи като преди това с лупа прегледах за спойки и презапоих подозрителните и като събрах всичко, пак бял екран.Трудно свалих паметта и се опитах да я прочета но ми показа че въобще няма връзка между нея и програматора и аз реших че чипа при разпояването съвсем се е скапал.Сложих празна памет и т.в.то изписа -Защита от деца.Реших че трябва точен дъмп и пуснах темата и след като никой не ми отговори свалих паметта и го стартирах без памет.За мое учудване т.в.то си тръгна най нормално с меню и всичките си му функции и тогава реших че тази памет му трябва само за помнене на програмите и моментното състояние на яркост цвят и тн.Приключих темата в другия форум и оставих всичко настрани защото трябва все пак да заработя нещо днес.
Тук не написах нищо защото въобще не съм сигурен какво точно става и има риск да заблудя някого .Като ми остане малко време ще поразгледам внимателно ,ще кача дъмпа и ще пиша.Ще коригирам и в другия форум.Извинявам се за многословието и още веднъж благодаря на колегата.
old4
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Мар 05, 2008 21:09    Заглавие: Re: Дъмп за LG мод.RZ-15LA32 шаси ML-024A. Отговорете с цитат

Boiko написа:
/Старче/,
Това заключение, след като си решил да цитираш изречения от друг форум, би следвало да го направиш там. Все пак, не всички участваме и в двата. Very Happy

Извинявам се че вече спамя по темата,но трябва да отговоря защото чувствам лек сърказъм.
/Бойко/
Щом един и същи въпрос е зададен и в двата форума ,трябва да се преключи напълно като се има изпредвид че в този му е помогнато по въпроса.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
pepi_voinishki1957
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Мар 10, 2008 12:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Редно е темата да се завърши.Колегата ggg3 ми е изпратил абсолютно точен бин с който телевизоромонитора си заработи нормално и си помни всичко за което изключително му БЛАГОДАРЯ.Същинската повреда беше разпоени крачета на графичния процесор.За видео процесора както Дима беше споменал ,тръгва с празна памет.Още веднъж благодаря на ggg3 и му желая успешна работа Very Happy
Потърси "Дъмп за LG мод.RZ-15LA32 шаси ML-024A." в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Дъмп за LG мод.RZ-15LA32 шаси ML-024A." в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Търсене на схеми, програми и документация - Service manual search Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети