Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
За мултицетите и тяхното качество
Иди на страница 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Следваща

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
harleybg
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Мар 05, 2008 23:10    Заглавие: За мултицетите и тяхното качество Отговорете с цитат

По какви параметри се различават мултицетите за по 15-20лв (като DT9208A) и тези, които са в магазините за елктроника за по 120-150лв? Като разглеждам х-ките им, класът на точност е един и същ, работят в един и същи честотен обхват...откъде идва разликата?????????????
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mitcd
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: BG

МнениеПуснато на: Сря Мар 05, 2008 23:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Каква е разликата между Sony и Neo Question
Върнете се в началото
borko 30
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Добрич

МнениеПуснато на: Чет Мар 06, 2008 0:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Сравнението с телевизорите не е никак точно!Първото нещо за което се сещам е че евтинджосите са с лети чипове и при гаф го фърляш целия уред а при по-скъпите ацп-тата могат да се сменят
Върнете се в началото
dtmf
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Мар 06, 2008 1:35    Заглавие: Отговорете с цитат

borko 30 написа:
Сравнението с телевизорите не е никак точно!Първото нещо за което се сещам е че евтинджосите са с лети чипове и при гаф го фърляш целия уред а при по-скъпите ацп-тата могат да се сменят

Именно да, много от новите евтинджоси са с лети чипове които не се сменят, още и качеството на изработката, например тези за по 150 лв вероятно са с позлатени висококачествени контакти които трудно се износват при смяна на обхватите.
Специално за мултицетите и аз съм привърженик на евтинджосите, при мен издържат минимум по 5 години и не виждам смисъл от купуването на скъп и марков мултицет.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bobykafe
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Чет Мар 06, 2008 8:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Имам UNI-T M890G купуван 2000 година за 40-50 лева /сега са около 20/ и съм много доволен от него, само галетния вече прави номера. За точност съм го сравнявал с други подобни уреди- разлика в показанията 1 цифра /т.е. ако единия е 12,5 другия е 12,6 примерно/.
Laughing Хе хе... веднага ще кажа каква е разликата- сега се сещам, че като го купувах, точно клиента пред мен изгори един от евтините уреди- вместо на 700 волта обхват, го включи на 200 ома.... а идентичен на моя уред само пищи и нищо му няма Laughing
Върнете се в началото
dtmf
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Мар 06, 2008 12:23    Заглавие: Отговорете с цитат

bobykafe написа:
Имам UNI-T M890G купуван 2000 година за 40-50 лева /сега са около 20/ и съм много доволен от него, само галетния вече прави номера. За точност съм го сравнявал с други подобни уреди- разлика в показанията 1 цифра /т.е. ако единия е 12,5 другия е 12,6 примерно/.
Laughing Хе хе... веднага ще кажа каква е разликата- сега се сещам, че като го купувах, точно клиента пред мен изгори един от евтините уреди- вместо на 700 волта обхват, го включи на 200 ома.... а идентичен на моя уред само пищи и нищо му няма Laughing

при малките евтинджоси(4 - 15 лв) напрежението директно попада в АЦП-то и често го изгаря при грешно включване. При големите евтинджоси (20-50 лв) веригата минаваше и през други елементи,мисля операционен усилвател, и обикновенно при неправилно включване не изгарят/

В момента любимия ми евтинджос е китайски с размерите на мобилен телефон и цена около 5-6 лв от китайски магазин.събира се във всеки джоб и е удобен за носене навсякъде

Cool
Върнете се в началото
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Мар 06, 2008 12:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Не е вярно ,че плюнките не се сменят ,но цената на смяната е съизмерима с тази на нов уред от типа 8-10 долара за ICL7136CМ44 ,вярно е ,че защитата им е слаба и при подаване на напрежение при мерене на съпротивление или веригопроверител загиват бързо.
Върнете се в началото
коцев
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Ловеч

МнениеПуснато на: Чет Мар 06, 2008 13:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Понеже имам два уреда при мен които не работят DT890G сега ги отворих и на единия схемите вътре са си от обичайните големите а на другия са smd. Имаше по рано една тема и там един колега пишеше ,че с замяната на тия схеми уреда почвал да работи .При мен ще е нещо по дребно може би защото уреда като го превключвам на различните обхвати показва на дисплея примерно че съм на омметър после на променливо на право и така нататък обаче като меря нещо нищо не показва Дано ме разбирате какво ви казвам .Ще поместя две снимки на платката на уреда където се виждат тия 6 малки схеми .На трите пише TL062, на друга 2904D, на друга Н9944а на шестата не личи. Ако някой е сменял и знае коя ако сменя ще ми се оправи уреда нека да пише .

mitcd
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: BG

МнениеПуснато на: Чет Мар 06, 2008 13:26    Заглавие: Отговорете с цитат

borko 30 написа:

Ами за толкова пари <<нищо не си дал -нищо не си вземал!!>>
А за сравнението си е точно ментаците са си ментаци .Нали си отварял Neo.Vestel,Prolux и KTN..Виждал съм такива шасита все едно са ги правили ученици от 6 клас!Като видя вътре кабелите залепени с топлия силикон и ....Относно уредите- ако класа на точност е една и съща то ще върши работа.Друг е въпроса че на пластмасовата кутия и стърчат шупли и електрониката им е с по малка защита.И още нещо за питащия ако не се занимаваш сериозно с електроника няма защо да се набутваш с по скъп уред.
Върнете се в началото
dtmf
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Мар 06, 2008 13:47    Заглавие: Отговорете с цитат

коцев написа:
Понеже имам два уреда при мен които не работят DT890G сега ги отворих и на единия схемите вътре са си от обичайните големите а на другия са smd. Имаше по рано една тема и там един колега пишеше ,че с замяната на тия схеми уреда почвал да работи .При мен ще е нещо по дребно може би защото уреда като го превключвам на различните обхвати показва на дисплея примерно че съм на омметър после на променливо на право и така нататък обаче като меря нещо нищо не показва Дано ме разбирате какво ви казвам .Ще поместя две снимки на платката на уреда където се виждат тия 6 малки схеми .На трите пише TL062, на друга 2904D, на друга Н9944а на шестата не личи. Ако някой е сменял и знае коя ако сменя ще ми се оправи уреда нека да пише .

TL062 мисля беше операционния усилвател, който е свързан с измерването,може да го смениш, струва около лев .
2904 Мисля беше свързан със зумера, но не съм 100% сигурен

ПОгрешното показание свързано с индикациите ВОЛТ,АМПЕР и др.и точките на дисплея доколкото помня е свързано с втората секция на превключвателя който се намира на гърба на платката, може да са сглобени неправилно
Върнете се в началото
Потърси "За мултицетите и тяхното качество" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "За мултицетите и тяхното качество" в Интернет

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Следваща
Страница 1 от 14

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети