Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Импулсен трансформатор ?
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Azer
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Пловдив/София

МнениеПуснато на: Съб Яну 15, 2005 1:49    Заглавие: Импулсен трансформатор ? Отговорете с цитат

Здравейте, от къде мога да си купя импулен трансформатор ?
Трябва ми за около 50kHz коефициент на предаване 1 към 1 или повишаващ, тока е малък мах 50мА.
Обикалям от доста време по магазините, но не мога да намеря нищо Sad
Tokio
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Ямбол

МнениеПуснато на: Съб Яну 15, 2005 2:43    Заглавие: Re: Импулсен трансформатор ? Отговорете с цитат

Azer написа:
Здравейте, от къде мога да си купя импулен трансформатор ?
Трябва ми за около 50kHz коефициент на предаване 1 към 1 или повишаващ, тока е малък мах 50мА.
Обикалям от доста време по магазините, но не мога да намеря нищо Sad

Може би трябва първо да обясниш какво разбираш под импулсен трансформатор. Ако става дума за трасформатор за импулсно захранване, то трудно ще намериш такъв готов, който да ти свърши работа. Май ще трябва да си го навиеш сам според данните, които имаш. Няма да ти е много трудно, защото импулсните трансформатори имат много по-малко намотки от мрежовите такива.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Azer
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Яну 15, 2005 14:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Трансформатора им трябва за галжанично разделяне след стабилизатора на напрежение, направих го с MC34063 изходните параметри са 9V 500мА, но консумацията ми е около 50-100мА
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Яну 16, 2005 9:05    Заглавие: Отговорете с цитат

MC34063 e преобразувател на напрежение ,не стабилизатор обикновено на изхода си има постоянно напрежение-какво ще трансформираш. Ако искаш някаква помощ -дай повече данни и дано да са адекватни, щото досега нищо не ми става ясно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Azer
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Нед Яну 16, 2005 14:14    Заглавие: Отговорете с цитат

ELP написа:
MC34063 e преобразувател на напрежение ,не стабилизатор обикновено на изхода си има постоянно напрежение-какво ще трансформираш. Ако искаш някаква помощ -дай повече данни и дано да са адекватни, щото досега нищо не ми става ясно.

Не знам кое е неадекватно в цялата ситуация, само ще кажа, че на изхода може и да не ти е постоянно напрежението, тествал съм схемата, само че пробвах с трансформатор, който имаше големи загуби и беше с магнитопровод, а на мен ми трябва да е с въздушна междина. Също не мога да се съглася, че използвания интеграл не стабилизира.
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Нед Яну 16, 2005 14:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Azer, въпросната интегрална схема MC34063 е DC-DC преобразувател. Не е много ясно къде имаш намерение да включиш т.н. разделителен трансформатор. Схемата работи с "натрупващ" дросел на изхода си. А това, че изходното напрежение може да се регулира съвсем не означава, че това е стабилизатор.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Гост

МнениеПуснато на: Нед Яну 16, 2005 16:01    Заглавие: Отговорете с цитат

RC така е, не споря. На мен ми трябва галванично разделяне, получава се добре, но не мога да се намеря подходящ трансформатор. Намерих няколко руски транасформатора, но не работят добре, загряват като се натовари и напрежението в изхода пада. При празен ход всичко е ок. И преди съм правил същата схема, ползвах трансформатор от модем и нещата си работеха чудесно.
Върнете се в началото
Azer
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Нед Яну 16, 2005 16:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Съжалявам .... госта бях аз Rolling Eyes
Zdrav
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Нед Яну 16, 2005 20:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Този контролер МС34063 смяташ да го използваш в схема на свързване Flyback(обратноходов на български)?
И ти трябва траф който всъщност не е траф защото има въздушна междина и е по скоро дросел?
Правилно ли разбирам?
Ако е така.
Навий си го сам.
В Комет имат подходящи сърцевини и макарки.

А защо в същност ти е необходимо галванично разделяне?
Питам щото понякога има по-просто решение.
Azer
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Нед Яну 16, 2005 22:04    Заглавие: Отговорете с цитат

В случая нема друго решение. Този модул го ползвам за захранване на
ИЦЛ7106 и трябва да може да си мери напрежението от което се захранва. Пробвах няколко варианта, но без галванично разделяне не става ! Ще пробвам да си изфабрикувам нещо, мерси за информацията кое къде Wink
Потърси "Импулсен трансформатор ?" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Импулсен трансформатор ?" в Интернет

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети