Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Климатик Osaka размразяване

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
rosenrigov
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пон Фев 18, 2008 14:46    Заглавие: Климатик Osaka размразяване Отговорете с цитат

Здравейте
Значи когато пусна климатика сутринта след 10мин започва да се размразява ,а на външното тяло няма нищо. Чувал съм че се размразява когато се заледи външнота тяло.
Нормално ли е това или му има нещо
Благодаря Ви.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivan76
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Фев 18, 2008 15:09    Заглавие: Отговорете с цитат

за осака всичко е нормално-това са доста евтини и слабонадеждни китайски машини-не искам да плюя марката ,но в случая мисля че казвам истината.тези машини които ги "дават" за нискотемпературни -тоест трябва да работят при минусови температури,са направени да размразяват на време-а не когато сработят датчиците на външното тяло,беше доста често-не си спомням точно периода.това се прави с цел намаляне на цената-според мен,защото за да се направи един качествен климатик да размразява точно когато трябва и да не се получава"пренатрупване" на леда или в другия случай безпричинно размразяване се изискват доста средства за надеждна автоматика ,а това вдига цената на машините.пак казвам ,че съм далеч от мисълта да плюя марката осака-това важи за повечето машини от евтиния клас-до 1000 лева,независимо с какво име са.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Milen_haskovo
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София/Хасково

МнениеПуснато на: Пон Фев 18, 2008 18:18    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз се топля на климатик Осака, потвърждавам за размръзяването. Но при баш студа, като вънка беше -17 градуса, вътре в стаята си беше 20 без никакъв проблем. Поне това го може.
Гост

МнениеПуснато на: Пон Фев 18, 2008 22:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
за осака всичко е нормално-това са доста евтини и слабонадеждни китайски машини

Едно уточнение:
Китайски са само елементите и възлите които се внасят насипно (при това са набор от различни производители), а иначе се сглобяват в Бургас.

"ЯПОНСКАТА СИЛА"
Върнете се в началото
dakiss
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Ямбол

МнениеПуснато на: Вто Фев 19, 2008 11:57    Заглавие: Re: Климатик Osaka размразяване Отговорете с цитат

Не знам как точно стои въпроса с тази марка климатици, но за други съм чел, че при ниски температури тръгват чак след като си подгреят маслото в агрегата.

Та .... ако е за това според мен е по-добре е да се изчака с подгряването, отколкото после техниците за ремонт Wink
... демек да не тръгва климатика веднага заради каприза и нетърпението на потребителя, а след като е готов.

Все пак за конкретния модел може и да не е така ......
penkeler
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пет Фев 22, 2008 21:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Опитай http://www.tehcomservis.com/forum/topic.php?forum=2&topic=406, може да намериш отговор или да получиш такъв ако запиташ.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Потърси "Климатик Osaka размразяване" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Климатик Osaka размразяване" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети