Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Въпрос за реле за време....
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
nik73
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Фев 16, 2008 20:39    Заглавие: Въпрос за реле за време.... Отговорете с цитат

Здравейте на всички,
имам един въпрос, тъй като ми трябва едно реле за време - да реализира закъснение в обхват от няколко секунди - но с изискването да е с голяма точност - например ако му се зададе закъснение 1 секунда да сработва точно след 1 секунда... Wink
Ще се използва за автомобил - 12 волта.

Ето един подобен аналог за ориентир:
http://www.shopatron.com/product/part_number=15964/300.0
Релето от линка служи за активиране на нитросистема с определено закъснение - от 1,2 или повече секунди - точно такова ми трябва и на мен и точно за такава цел...
Ще съм благодарен да ме насочите към някой БГ аналог на въпросното реле, тъй като цената на това е безумна... Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Комбинатор
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Фев 16, 2008 21:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Може да се направи с микроконтролер
Реализираш прекъсване на вътрешен таймер примерно на 1мсекунда
Първото нещо което правиш в прекъсването е нулиране на брояча
проверка за съвпадение на зададен брой мсек. и съответно дигане на флаг на И/О регистър.
инкрементиране на 16 битов регистър .
Основния цикъл на програмата нулира регистъра на зададените мсекунди и така нататъка . дори може да си направиш настройка през ком или лпт. много проста задачка.
Върнете се в началото
old4
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Фев 16, 2008 21:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Комбинатор написа:
проверка за съвпадение на зададен брой мсек. и съответно дигане на флаг на И/О регистър.
Основния цикъл на програмата нулира регистъра на зададените мсекунди и така нататъка . дори може да си направиш настройка през ком или лпт. много проста задачка.

Комбинатор щом е:
Цитат:
много проста задачка
направи му го на човека и му го продай.И прочети внимателнио какво е писал
nik73:
Цитат:
Ще съм благодарен да ме насочите към някой БГ аналог на въпросното реле, тъй като цената на това е безумна...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Комбинатор
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Фев 16, 2008 21:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Сигурен съм в това че в горепоказания Х елемент няма физическо присъствие на реле.
Релето е твърде инертно за да се постига с него някаква точност.
Явно има и много други изисквания , дето човека си няма и на представа от тях. (може и да има , не знам).
Върнете се в началото
nik73
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Фев 16, 2008 21:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Комбинатор написа:

Благодаря за бързия отговор, но лошото е че не разбрах нищо от написаното - явно съм пълен ламер Wink
Преди малко забравих да дам един линк на едно реле достъпно на БГ пазара - да кажете дали може да ми сварши работа:
http://constructor.bg/shop/product_info.php?cPath=189&products_id=10719&osCsid=e0e09e65bb26e54d320100c068535419

Общо взето ми трябва устройство, на което само да вържа соленоида, който ще командва и да работи - нищо не разбирам от микроконтролери и битови регистри... Crying or Very sad
Върнете се в началото
old4
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Фев 16, 2008 21:54    Заглавие: Отговорете с цитат

nik73 съжалявам че спамя по темата ти мисля че не си ''ламер''искаш нещо и нека който знае за какво става дума да ти отговори.
Върнете се в началото
nik73
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Фев 16, 2008 21:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Комбинатор написа:
Сигурен съм в това че в горепоказания Х елемент няма физическо присъствие на реле.
Релето е твърде инертно за да се постига с него някаква точност.
Явно има и много други изисквания , дето човека си няма и на представа от тях. (може и да има , не знам).

Прав си - може и да не е реле - мога да пусна снимки и на други брандови подобни закъснители - ако това ще ви ориентира....
Нека обясня какво точно върши подобен закъснител, за да ви ориентирам....

Значи нитросистемата има два соленоида, които като им затвориш веригата отварят едни дюзи и пропускат бензин и азот, като отвориш веригата спират да пускат - има и един прекъсвач който се монтира на дроселовата клапа, който автоматично задейства системата когато дросела се отвори максимално, а това устройство(закъснителят) дава най-често секунда или две закъснение и тогава активира системата и това се случва на всяка смяна на предавките....

Или нагледно обяснено - вместо да се задейства системата веднага щом подадеш максимална газ - системата посредствум този закъснител се задейства след 2 секунди...

Дано обясних като хората Wink

П.С. Мисля, че в този линк има подобно устройство като брандовия закъснител....
http://www.abb.com/product/seitp329/9f81de838a3e8595c125730d0059459a.aspx

П.С.2 Още един брандов продукт - аналогичен Wink
http://www.jegs.com/webapp/wcs/stores/servlet/product_10001_10002_344182_-1
Върнете се в началото
veskobx
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Фев 16, 2008 23:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Тук има описано едно такова устройство, но като гледам има доста повече функции от това което си решил да правиш- време на закъснение, време на действие, регулиране на мощността. Освен това вентилите се управляват широчинно импулсно, за да може да се регулира мощността, така че няма да е проста схемичката.
Върнете се в началото
nik73
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Фев 16, 2008 23:21    Заглавие: Отговорете с цитат

veskobx написа:
Тук има описано едно такова устройство, но като гледам има доста повече функции от това което си решил да правиш- време на закъснение, време на действие, регулиране на мощността. Освен това вентилите се управляват широчинно импулсно, за да може да се регулира мощността, така че няма да е проста схемичката.

Мaximizer-а ми е познат - доста повече функции има от закъснение на системата, но цената му е още по-солена за съжаление... Sad
Върнете се в началото
мульо
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Съб Фев 16, 2008 23:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Като гледам последните два линка предполагам, че можеш да използваш всяко не-"брандово" времереле, на който производител ти хареса - например http://www.electronics.sts.bg/eu.php?param=102-04 - надявам се "Грешка: <0.025 %" те устройва. В случая захранването е 24В, но предполагам, че няма да е проблем да се поръча и на 12. Или примерно http://www.deltainst.com/PDF/Timer4003.pdf - това пък е на 220В и тези от Делта не са особено сговорчиви на тема преработка на изделия заради единични бройки. Тази от Млад Конструктор за такива кратки времеви интервали изглежда малко подозрителна, най-малкото изборът ще е на цели секунди, другия мисля, че може да се настройва с по-малка стъпка, което в твоя случай предполагам е от значение.
Освен това забелязвам, че на първия линк, който си дал, устройството има само два извода, докато другите два линка са на обикновени времерелета със закъснение при включване /с гордост наречени "Digi-set" - голям праз, търговски трикове/ - т.е. малко повече изводи, ако това е от значение
Върнете се в началото
Потърси "Въпрос за реле за време...." в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Въпрос за реле за време...." в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети