Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
проблем с JVC AV28S1E
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
pl
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Видин

МнениеПуснато на: Сря Яну 12, 2005 14:31    Заглавие: проблем с JVC AV28S1E Отговорете с цитат

На тв-то тръгва захранването,той е на stand bay, след пуск той тръгва за около 7-9 сек.През това време тръгва и звука на тв-то...след което ТА8759 спира Н импулса.Процесора е МС13547SP, но проблема мисля че не е там...Някакви идеи..
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
sacho
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: гр.ПЛЕВЕН

МнениеПуснато на: Сря Яну 12, 2005 15:04    Заглавие: Отговорете с цитат

За времето през което тръгва премери колко волта отиват към развивката данеби да е високо захранването Very Happy
GOSHO
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна - с.Тополи

МнениеПуснато на: Сря Яну 12, 2005 17:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Провери и кадровата ИС.
Върнете се в началото
wesko dilow
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: гр.Враца

МнениеПуснато на: Сря Яну 12, 2005 22:52    Заглавие: проблем с JVC 28... Отговорете с цитат

Този модел тръгва с празна памет,има я в два варианта,не зная кой е при теб,но пробвай с 46с66,сега точно не мога да ти отговоря,но процесорите на тези модели си програмират паметта при всяко пускане,или при мен така стана-сложих памет от сателитен приемник с друг запис и JVC-то заработи нормално,само потребителските настройки се избират наново.Другият вариант ми мирише на лоши филтриращи кондензатори в захранващи вериги,макар че тази фирма рядко произвежда боклуци.Желая ти успех JVC е ЖЕЛЕЗНА!
Върнете се в началото
wesko dilow
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Яну 13, 2005 2:27    Заглавие: проблем с JVC 28... Отговорете с цитат

Май сгафих,но този модел май не е оригинален а?Явно е поредно турско менте или се лъжа?Погледни около Тхо за номер на шасито.
Върнете се в началото
pl
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Яну 13, 2005 8:27    Заглавие: Re: проблем с JVC 28... Отговорете с цитат

wesko dilow написа:
Май сгафих,но този модел май не е оригинален а?Явно е поредно турско менте или се лъжа?Погледни около Тхо за номер на шасито.

Tелевизорът е внос 2-ра употреба от Австрия.Не съм точно сигурен за шасито, но това пише...СМК-54ХТ или СК11620 това са надписите по шасито.Не е проблема и по кадри защото при втори пуск с подгрети катоди се вижда нормално разпънала картинка...
Върнете се в началото
pl
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Яну 20, 2005 10:13    Заглавие: за проблема Отговорете с цитат

Свалих паметта САТ35С104НР ТВ тръгна нормално,сканира,регулира аналоговите функции,не разбрах дали ще запамети но нямах подходящо дистанционно.Предполагам,че паметта не е повредена,а мисля че проблема е само в записа навярно.Никъде обаче не намирам такава.Някои да има идея къде мога да си намеря такава памет или някаква информация за неин аналог.Предварително БЛАГОДАРЯ.
Върнете се в началото
wesko dilow
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Яну 20, 2005 11:06    Заглавие: проблем с JVC 28... Отговорете с цитат

Сложи CAT93C66 CAT93C56
Върнете се в началото
cdi
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Трявна

МнениеПуснато на: Пет Яну 21, 2005 11:07    Заглавие: Re: за проблема Отговорете с цитат

pl написа:
Свалих паметта САТ35С104НР ТВ тръгна нормално,сканира,регулира аналоговите функции,не разбрах дали ще запамети но нямах подходящо дистанционно.Предполагам,че паметта не е повредена,а мисля че проблема е само в записа навярно.

Щом телевизора е тръгнал без памет значи проблема не ти е в съдържанието на памета а по скоро тя тапи някоя от шините за обмен.
Върнете се в началото
wesko dilow
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Яну 21, 2005 23:20    Заглавие: проблем с JVC 28... Отговорете с цитат

Пак твърдя,че паметта се заменя с 93с46 93с56 93с66 и дистанционното е Р1841,така бяха при мен нещата,но модела не беше същия.Пробвал съм и с други подобни модели с този проблем и отново беше паметта.При колегата Дими от София отново имаше същия проблем и отново бях прав.Дано съм ти бил полезен!
Върнете се в началото
Потърси "проблем с JVC AV28S1E" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "проблем с JVC AV28S1E" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети