Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Grundig Elegance mf 72-2510 100 Hz shasi CTV 22.1

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
iris
Гост

МнениеПуснато на: Вто Яну 11, 2005 12:25    Заглавие: Grundig Elegance mf 72-2510 100 Hz shasi CTV 22.1 Отговорете с цитат

Zdraveite ! Blagodaria,che chetete tova zapitvane.
Kupih si po-gornia televizor ot Metro,no ima problem - ot vreme na vreme ne iska da "vliuchi" kineskopa.Podava naprejenie,no sled tova prosto kineskopa ne "pali".Lampichkata /indikatora pod kineskopa/ zapochva da miga 3 pati posledovaltelno ,predpolagam che tova znachi "Reset".Problema go reshavam kato izkliucha televizora ot mrejata.Sashto taka i se poiaviha treptiashti linii ot vreme na vreme - imam chuvstvoto,che e svarzano sas 100 Hz -vata razvivka,no ne sam siguren ...
Kompiutaren injener sam,rabotil sam i kato tehnik vav bingo i imam niakakva osnova,makar i mnogo malka da e tia.Molia ,ako niakoi ima ideia kak moje da se reshat gornite problemi,ili da ima tehn. dokumentacia za tozi televizor neka pishe.Serviznia kod i na tozi kakto i na povesheto TV Grundig e 8500,no ne moga da nameria standartnite stoinosti na Geometriata,cvetovete i t.n. Blagodaria za tarpenieto Vi. ICQ 295515846 mail:etvoev@mail.bg
Върнете се в началото
Гост

МнениеПуснато на: Вто Яну 11, 2005 17:42    Заглавие: Отговорете с цитат

хайде бе,хора ! Толкова ли никой няма документация за тая турска пръчка ? Аз имам документация,но на по-старите модели,преди да ги купи BЕKO - не ми върши работа,защото сега са с други кинескопи,и стойностите за кинескопа са различни.Някой знае ли поне как се "Резет" -ва тоя телевизор ?
Върнете се в началото
dima
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Добрич

МнениеПуснато на: Вто Яну 11, 2005 18:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Проверете си пощата,изпратил съм Ви един линк,а телевизора не е ли в гаранция.
iris
Гост

МнениеПуснато на: Сря Яну 12, 2005 10:06    Заглавие: Благодаря Отговорете с цитат

Благодаря за отговора.Не успях па прочета писмото /явно имам проблем с кодирането/,но предполагам,че сте ми дали линка за BЕKO 22.1 - още не съм го изтеглил,за да видя дали ще свърши работа.Дадоха ми документация за по-старите Grundig пак с шаси 22.1 - изрядно написана,със всичката информация която ми трябва,но няма моя модел телевизор ...,а настройките на кинескопа са различни,защото BЕKO слагат вече техни кинескопи.Телевизора е в гаранция,но не знам какво представлява гаранцията на ф-ма 'Ретел" ,патил съм си от гаранции /заради видеокарта с изгорял чип,който ОЧЕВИДНО не може да се смени,чаках 1 месец. фирмата е "ЖАР" между другото./, а сервиз на тая фирм в Гоце Делчев няма,и трябва да се носи до Благоевград.Както и да е - един съвет от мен до всички - купувайте си скъпо и качествено,а не като мен евтино и некачествено.Grundig бяха легенда,и аз подмамен от марката си купих този,преди да разпитам дали не са фалирали,и ако са - кой ги е купил.Бих предпочел BЕKO правено от BЕKO,отколкото Grundig правен от BЕKO ...
Върнете се в началото
wesko dilow
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: гр.Враца

МнениеПуснато на: Чет Яну 13, 2005 1:22    Заглавие: Grundig Elegance..... Отговорете с цитат

Уважаеми колега-инженер,и Вие както всички българи сте се хвърлили на лъскавото и новото с обещаващи гаранций и ниски цени,подмамен от фирмени надписи и космически дизайн.Голямата фирма GRUNDIG вече не съществува,заместиха я евтините боклуци от Китай и Турция,които се опитват да предложат новите технологий,но още има какво да учат от ГОЛЕМИТЕ,те още са в първи клас, и жалко за образованието Ви,поне трябваше да поразпитате по-низкообразованите патиланци-тв.техници кой модел най-малко идва за ремонт,кое е добро и т.н.,вместо,като стар български обичай- да се удавите и после да викате-помощ.Аз също имам 7-8 нови модела GRUNDIG и ги държа като резервни части,а гледам на едно сиромашко
SONY KV2971D,втора ръка за 120лв. без да се оплаквам.Извинявам се за писанието си,но ме дразни неинформираността на бългърина,който гледа предимно цените и после всичко останало.Желая ти колега точна и изчерпателна информация по въпроса и....друг път питай-безплатно е!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
iris
Гост

МнениеПуснато на: Пон Яну 17, 2005 11:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Уважаеми колега "друг път питай" - телевизорите никога не са били моята стихия,и единственото което ми е трябвало във тях е,това да имат добър образ - този има.Освен това телевизора не съм го купувакл аз,а ми е подарък,и ОСВЕН това,не мисля,че е мое задължение да проверявам коя фирма каква е,и така нататък.В нормалните държави рядко ще намериш телевизор,който е направен в китай,и още по-рядко ще го намериш в специализиран магазин на СОНИ да речем.За никого не е тайна,че телевизорите,както и почти всичко друго ,минава през т.нар "Качествен контрол",и за никого не е тайна,че има няколко нива на качествения контрол - едно за западна европа,едно за източна,едно за още по - убити държави.Така че Ви моля,друг път,ако нямате идея с какво да помогнете - задръжте вашето мнение за себе си,защото да не забравяме сентенцията "Мненията са като задниците - всеки ги има".
Върнете се в началото
weso
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: БОТЕВГРАД, Skype:wesogeo

МнениеПуснато на: Пон Яну 17, 2005 19:01    Заглавие: Отговорете с цитат

КОЛЕГА АКО МОЖЕ ТАКА ДА ВИ НАРИЧАМ И ЕВРОПЕЙЦИТЕ СА ДИГНАЛИ РЪЦЕ ОТ КИТАЙСКИТЕ БОКЛУЦИ ЗАЩОТО СА ГИ ДОПУСНАЛИ ДА ВЛЯЗАТ И ПРИ ТЯХ. ТАЗИ ИНФОРМАЦИЯ Я НАУЧИХ ДНЕС МЕЖДУ ВПРОЧЕМ НА ЕДИН СЕМИНАР НА КОЙТО ПРИСЪСТВАХ ИМЕННО ЗАДА ГИ ОГРАНИЧАТ НАВСЯКЪДЕ ВКЛЮЧИТЕЛНО И ВЪВ БЪЛГАРИЯ НО ПРИ НАС ЗА СЪЖАЛЕНИЕ ЩЕ ВЛЕЗЕ ПРЕЗ 2007 ГОДИНА ТАКА ЧЕ И В ЕВРОПА НЕ Е РОЗОВО С КИТАЙЦИТЕ А ТОВА ЧЕ ТРЯБВА ДА СЕ ПИТА ЩОМ НЕ ВИ Е В СТИХИЯТА ТАЗИ ТЕХНИКА КОЛЕГАТА ОТ ВРАЦА Е МНОГО ПРАВ ИНАЧЕ КАКТО ВИЖДАМ ВЕЧЕ СТЕ СЕ СИ ГО НАТРЕСЛИ И НИКОЙ ВИ НЕ Е ВИНОВЕН. А В ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ ИМА МНОГО ДОБРИ ТЕХНИЦИ И ТЕ ПОНЕ ЩЕ ВИ ПОСЪВЕТВАТ КАКТО ТРЯБВА ЗАЩОТО ГИ ПОЗНАВАМ ЛИЧНО ПОЧТИ ВСИЧКИТЕ А ИНФОРМАЦИЯ ЗА ГАРАНЦИОННИ ИЗДЕЛИЯ МАЙ НИКОЙ НЯМА ДА ПРЕДОСТАВИ ТАКА. SORRY BOY Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Потърси "Grundig Elegance mf 72-2510 100 Hz shasi CTV 22.1" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Grundig Elegance mf 72-2510 100 Hz shasi CTV 22.1" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети