Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Как да разбера със сигурност че ТХО- е дефектен
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Sunny
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Вто Яну 11, 2005 8:59    Заглавие: Как да разбера със сигурност че ТХО- е дефектен Отговорете с цитат

Имам проблем с един ТV NOKIA . ТХО то струва 40лв а не ми се дават само за експеримента.
Захранването работи когато свържа лампа на м -у С - Е на крайния транзистор за ХО (има захранващо напрежение 118V)когато всичко е свързано както трябва напрежението на захранването пада на 80V явно е че има повишена консумация , но дали със сигурност е от ТХО.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sacho
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: гр.ПЛЕВЕН

МнениеПуснато на: Вто Яну 11, 2005 9:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Вероятно там е проблема но за всеки случай можеш да провериш всички вторични вериги на ТХО за товар също отклонителна система кондензатора в колектора на транзистора диодите от диодния модулатор.Успех Very Happy
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Tokio
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Ямбол

МнениеПуснато на: Вто Яну 11, 2005 12:25    Заглавие: Отговорете с цитат

sacho написа:
Вероятно там е проблема но за всеки случай можеш да провериш всички вторични вериги на ТХО за товар също отклонителна система кондензатора в колектора на транзистора диодите от диодния модулатор.Успех Very Happy

И да не забравя, че Нокиа са едни от най-шибаните телевизори (след SHARP) и винаги може да очаква изненада.
Върнете се в началото
bamze
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Вто Яну 11, 2005 22:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако захранването ти е със TEA2164 смени електролитите първо там,че тогава ще разбереш експериментите колко струват.А за нокията кажи грее ли транзистора,на базата как е.При мене тв.NOKIA по млада от 10 г.не е влизала за ремонт и половината са били за тхо.Успех
Върнете се в началото
fishev
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Перник

МнениеПуснато на: Сря Яну 12, 2005 9:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Има един начин за проверка коментиран по форумите Вземаш изправно захранване от Електрон 380 запояваш два проводника единия преди диода на +130в другия намаса тезо два проводника се запояват към навивката +В и колектор . Също така връзваш лампа на кондензатора за +130в ако ТХО е изправно при включване лампата свети Тазо установка я ползвам от години и върши работа Успех
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
wesko dilow
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: гр.Враца

МнениеПуснато на: Сря Яну 12, 2005 23:42    Заглавие: как да разбера........ Отговорете с цитат

Колега, и ние повечето колеги сме се сблъсквали с този проблем,и според мен си заслужава да си купиш един симулатор за мерене на ТХО от Транселектроникс,нищо че не е по джоба на всеки,но с течение на времето се изплаща и спестява много нерви.Другият начин е да се пресрамиш и отиди в някой лъскав сервиз и срещу 2 лева ще ти го премерят,което ти спестява неудобство от клиента и сигурност в ремонта.Желая ти успех,и знай че НОКИЯ са гадни телевизори.
Върнете се в началото
Tokio
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Ямбол

МнениеПуснато на: Сря Яну 12, 2005 23:52    Заглавие: Re: как да разбера........ Отговорете с цитат

wesko dilow написа:
Колега, и ние повечето колеги сме се сблъсквали с този проблем,и според мен си заслужава да си купиш един симулатор за мерене на ТХО от Транселектроникс,нищо че не е по джоба на всеки,но с течение на времето се изплаща и спестява много нерви.Другият начин е да се пресрамиш и отиди в някой лъскав сервиз и срещу 2 лева ще ти го премерят,което ти спестява неудобство от клиента и сигурност в ремонта.Желая ти успех,и знай че НОКИЯ са гадни телевизори.

Колега, аз имам такъв DST tester на Кьониг, който определено ми върши чудесна работа. Единствения му недостатък е, че не може да тества ТХО-то в реален работен режим, защото теста се извършва с напрежение, по-ниско от работното. Уреда покаже ли, че ТХО-то е дефектно - значи наистина е такова. Обратното не е винаги сигурно, в смисъл че уреда може да покаже изправно, а то да има дефект. При теб как е?
Върнете се в началото
galov_p
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Яну 13, 2005 0:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Колеги като гледам че всички писахте по нещо реших и аз да помагам но гледам че Sunny не пише какво прави Question а по темата :аз ползвам ТХО от електрон без каскадата естествено свалям старото с кабели си подавам В+ и от изхода на електронското ТХО за колектора на BUхххх ако всичко е наред знаете как се проверява на изхода за каскадата ///за който не знае да не пипа с уреда///
Sunny кажи и ти нещо Wink толкова идеи до каде стигна Question
wesko dilow
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: гр.Враца

МнениеПуснато на: Чет Яну 13, 2005 2:37    Заглавие: как да разбера........ Отговорете с цитат

Колега,аз използвам симулатор на HR и честно казано рядко се лъжа,освем,когато тв. е бил на влага и при реални условия искри и прави пробиви през корпуса.Но ITT-NOKIA са коварни и 80/100 винаги е ТХО.За всеки случай смени вертикалния интеграл,но се съмнявам в него.Тези щайги обикновенно патят от ТХОи електролити.Успех!
Върнете се в началото
Sunny
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Вто Яну 18, 2005 21:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря , колеги. Аз позабравих форума защото телевизора тръгна след смяната на ТХО то . Преди да го монтирам измервах съпротивлението и на двете с обикновен уред но нищо не можах да хвана явно трябва мегер за да се установи пробива.
По интересното е че проблема, който имаше тази NOKIA преди, го има и сега - След като работи повеч от полвин един час и се изключи след това не може да се пусне трябва да чакаш докато изстине, мислех си че е от ТХО то, но явно това е някаква защита или де да знам NOKIAта е 29".
Върнете се в началото
Потърси "Как да разбера със сигурност че ТХО- е дефектен" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Как да разбера със сигурност че ТХО- е дефектен" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети