Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Инвертор

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Гост

МнениеПуснато на: Чет Яну 31, 2008 14:01    Заглавие: Инвертор Отговорете с цитат

Здравейте
Имам малка питанка.
На скоро си купих китайски инвертор от 12V на 220 V, но на изхода не се конкретизира коя букса е фазата (L) и коя нулата (N), а като дам контакт с фазомер и на двете букси свети фазомера, а на мен ми трябва те да са разделени - L и N.
Който се е сблъсквал с такъв проблем или има някакво решение по въпроса (някаква схема) да помага.
Благодаря предварително.
Върнете се в началото
fikret
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Провадия

МнениеПуснато на: Чет Яну 31, 2008 14:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Която си избереш за фаза, тя е фаза.Всъщност изхода му е вторична намотка на трансформатор,или автотрансформатор и имаш потенциална разлика между двата изхода.Когато заземиш единия извод ,другия можеш да го кръстиш фаза.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Потърси "Инвертор" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Инвертор" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети