Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Нарушена сходимост на монитор COMPAQ 151 FS
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Пон Яну 10, 2005 17:48    Заглавие: Нарушена сходимост на монитор COMPAQ 151 FS Отговорете с цитат

Здравейте. Въпросният монитор има два големи винта на кутията, които след като се развият, капака не може да се извади. Има явно някакви чопове но не знам как да ги натисна. Мъчил съм се доста но така и не успях да сваля капака Confused Защото от как го взех изображението е лекинко завъртяно, а онзи ден и фокуса се поизгуби нещо.Някой ако е отварял това чудо хелп. 10х.

Последната промяна е направена от slav4o.com на Сря Яну 12, 2005 13:46; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
galov_p
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Яну 10, 2005 21:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Ako на горния капак има две широки дупки,имам една тънка права пиличка която влиза точно в дупките//а когато пиличката не ми е назгода капака се отваяря със силен удар отгоре по задния капак//УСПЕХ Mad
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Яну 11, 2005 0:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Успях да го отворя най-накрая Smile обаче както казах имам проблем, но се оказа че не е от фокуса-червеният цвят а по-точно със "свеждането" на лъчите защото черен текст на бял фон е с доста шарени окрайчвания каквито би трябвало да има само в ъглите - а бе все едно когато като се погледне през лупа се виждат цветни оттенъци между границите на детайлите. Не знам каква е причината но този ефект се появи от няколко дни и не знам дали не е от самия кинескоп ? Rolling Eyes
Върнете се в началото
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Яну 11, 2005 7:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Веднъж имах подобен дефект в стария си монитор ,поради стеснена честотна лента на видеоусилвател/бях сменил изгорял транзистор 3,2ГХш
с по бавен и имаше червени окантовки/Провери си видеоусилвателя и крайните стъпала.
Върнете се в началото
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Яну 12, 2005 13:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Значи понеже нямам апаратура за измерване Confused направих следното-смених доста графични режими и честоти дори и с друга видеокарта пробвах, и се оказва, че сходимостта не зависи от честотата на кадрите и много странно но на най ниската разделителна способност 640х480 @60 Нz разминаването на лъчите е доста по-голямо в сравнение с 1024х768 @75 Hz където честотната лента на сигналите е значително по-широка и затова си мисля, че трябва някак да настроя сходимостта на трите лъча. Rolling Eyes но не знам как Smile
Върнете се в началото
Stoy40
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Яну 12, 2005 17:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Някои монитори имат в менюто си възможност за настройка на сходимост и фокус и не е нужно да се отварят,дали племенника не е пипал по копчетата? Very Happy
Върнете се в началото
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Яну 12, 2005 17:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Няма абсолютно никаква възможност на този стария монитор за такава настройка. Аз пробвах да настроя фокуса от ТХОто но той си беше и преди добре. Няма в този стар монитор от 95та външни настройки. То и меню си няма де.Ако имаше такъв лесен начин щях да се справя но уви няма такъв. Rolling Eyes
Върнете се в началото
zxcr
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Яну 13, 2005 5:06    Заглавие: Отговорете с цитат

На по старите с големи екрани има потенциометри или бутони -H-stats , V-stats .На други има тримери на една платка на отклонителната система.Но си мисля, че Stoy40 ще е прав!
Върнете се в началото
sacho
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: гр.ПЛЕВЕН

МнениеПуснато на: Чет Яну 13, 2005 8:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Виж дали не са пипани или разместени магнитите на шийката на кинескопа.Ако е нарушена и чистотата на цвета възможно е да е някаква деформация по маската но все пак не ми се вярва чак толкова.....Успех Very Happy
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Яну 13, 2005 15:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Stoy40 написа:
Някои монитори имат в менюто си възможност за настройка на сходимост и фокус и не е нужно да се отварят,дали племенника не е пипал по копчетата? Very Happy

Maлко съм млад за да имам племенник Very Happy
По монитора няма кой да е бутал освен мен.
На кинескопа отсрани има два тримера които влияят малко на сходимостта но не успявам да я наглася от тях. Иначе чистотата на цвета е добре. Ще се наложи да бутам тези магнити, защото и без това отклонителната система е малко под ъгъл(и изображението съответно)
Върнете се в началото
Потърси "Нарушена сходимост на монитор COMPAQ 151 FS" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Нарушена сходимост на монитор COMPAQ 151 FS" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети