Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Проблем с монитор EIZO FlexScan F35

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
eler
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Раднево

МнениеПуснато на: Вто Яну 29, 2008 23:10    Заглавие: Проблем с монитор EIZO FlexScan F35 Отговорете с цитат

Монитора е много стар, но работи перфектно. До днес, когато започна самопроизволно да му се променя яркостта. В един момент даже изчезна образа от екрана и се появиха линии на обратния ход. Сега в момента се е закрепил, но за да е нормална картината съм намалил яркостта до нула. А преди беше на 80%. От доста време в монитора от време на време се чуват "изстрели" (високоволтови разряди). Привидно обаче "изстрелите" нямат общо с проблема с променящата се яркост (днес не е стрелял Wink ). Бихте ли ме ориентирали къде е най-вероятно проблема, че скоро май ще иска ремонт (или нов). Огледах го вътре за видими повреди, няма надути ел. кондензатори, няма следи от прегряване, поне колкото успях да видя (много е "нагъчкан"). Пък ако има някой схема да праща, че може да потрябва.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
old4
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Яну 29, 2008 23:18    Заглавие: Отговорете с цитат

eler ти поне не пиши такива......... Confused Защото на такива писания отговора нали знаеш какъв е .....на майстор Arrow
Върнете се в началото
eler
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Яну 29, 2008 23:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе мисля аз да се позанимая с него, пък ако не стане - нов. И без това му е време. Преди 10-15 години работих като телевизионен техник, но ремонтирах само руски и български телевизори и тук там някой западен, но истински, не като сегашните китайски боклуци. Ама като не се занимавам постоянно с това и ми е малко трудно. Затова помолих по-опитните техници да ме ориентират малко.

Допълнителна информация: на платката има един голям надпис 05А00724К1. Сигурмо това е модела на шасито. ТХО-то е MSU1FVP002. Отзад на екраниращата ламарина има надпис Model № MA-1570-EDP. До ТХО-то на един радиатор има транзистор 2SC5129. Предполагам е крайния на хоризонталната развивка.
Върнете се в началото
pamporov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Яну 30, 2008 9:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Сменяй ТХО-то или монитора!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimow
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Добрич

МнениеПуснато на: Сря Яну 30, 2008 18:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Проверете за лоши спойки около изводите на ТХО-то,особено този за АBL.След това платката на кинескопа,ако има екран свалете го и прегледайте за лоши спойки.Мисля ,че това ще да е причината .
tvservice
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Яну 31, 2008 8:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Проблема най вероятно е по веригата на G1. Провери си филтровия електролит за отрицателното напрежение (взема се от тхо) , също и да няма променени стойности на резисторите във веригата
eler
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Яну 31, 2008 20:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря! Проблема малко се видоизмени. Снощи и тази вечер при включване на монитора яркостта е много увеличена и се вижда обратния ход. След малко като поработи и се нормализира. А преди постоянно играеше яркостта. Тези дни ще проверя за лоши спойки около ТХО-то.
Върнете се в началото
eler
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Фев 01, 2008 20:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Развитието на проблема: презапоени изводите на ТХО-то и на елементите във веригите му. Презапоени изводите на цокъла на кинескопа. Проверени диодите и ел. кондензатори след импулсния траф и тези след ТХО-то. Ефект никакъв. Поне засега проблема е само при включване и след няколко минути работа се нормализира.
Върнете се в началото
pamporov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Фев 01, 2008 23:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Губиш си само времето според мен, но може и да греша. Ако е за "спорта" е друг въпрос.
pamporov написа:
Сменяй ТХО-то или монитора!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
eler
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Фев 02, 2008 12:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за съвета. То накрая ще го сменя този монитор, след повече от 10 год. служба. Много ме кефи обаче - перфектни цветове, перфектна геометрия, перфектна стабилизация на тока на лъча. А вътре изпълнението е на много високо ниво. Абе японска работа.
Върнете се в началото
Потърси "Проблем с монитор EIZO FlexScan F35" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Проблем с монитор EIZO FlexScan F35" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети