Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Стабилизатор на напрежение
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
kidoo
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Вто Яну 29, 2008 14:34    Заглавие: Стабилизатор на напрежение Отговорете с цитат

Извинете ,но искам да питам мога ли да ползвам стабилизатор за телевизор обаче да го използвам за компютър.Питам ви защото ми казах ,че е възможно и ако може да се използва искам да ви питам какъв точно да взема.Мерси Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Петров
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Вто Яну 29, 2008 14:55    Заглавие: Re: Стабилизатор на напрежение Отговорете с цитат

kidoo написа:
Извинете ,но искам да питам мога ли да ползвам стабилизатор за телевизор обаче да го използвам за компютър.Питам ви защото ми казах ,че е възможно и ако може да се използва искам да ви питам какъв точно да взема.Мерси Very Happy

Това е напълно безсмисленно а има и варианти в които би било опасно, много по добре е да инвестираш в качествен захранващ блок - PSU.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
kidoo
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Вто Яну 29, 2008 15:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Mерси.Aко може да питам на какви характеристики трябва да отговаря стабилизатора в случай ,че захранването ми е 700W?Целта ми е да спестя в случая някой лев.Казаха ми ,че стабилизаторите ,които се ползват за телевизори струват към 10 лв и за това разпитвам.Аз също не искам да го ползвам срещу токов удар просто инсталацията на сградата е много стара. Very Happy
Върнете се в началото
pepi_voinishki1957
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Яну 29, 2008 16:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Много ми е интересно защо да е безмислено и кога опасно използвуването на стабилизатор,аз съм на малко по друго мнение ,зависи обаче какъв стабилизатор се използвува.Например какво лошо и какво опасно би било да се използвува от едновремешните стабилизатори.И друго ми е интересно -какви са тези стабилизатори по 10лв.и какво общо биха могли да имат с истинските стабилизатори.Моят съвет е друг:Ако не ти се дават пари за UPS ,намери си от старите добри ламаринени стабилизатори .
Гост

МнениеПуснато на: Вто Яну 29, 2008 17:04    Заглавие: Отговорете с цитат

мерси:) а можеш ли да ми отговориш от къде мога да ги намеря и какви характеристики трябва да притежава стабилизатора за да пасне на компютър с 700W захранване Very Happy
Върнете се в началото
eler
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Раднево

МнениеПуснато на: Вто Яну 29, 2008 17:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Безсмислено е използването на стабилизатор за телевизор, защото границите, в които стабилизира са по-малки от границите, в които работят нормално компютърните захранващи блокове. Изобщо съвремената техника няма нужда от такива допотопни стабилизатори.
Върнете се в началото
kidoo
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Вто Яну 29, 2008 17:12    Заглавие: Отговорете с цитат

мерси все пак Very Happy
Върнете се в началото
Петров
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Вто Яну 29, 2008 17:30    Заглавие: Отговорете с цитат

1. Опасно е когато стабилизатора изкриви синусоидата което се случва с много стабилизатори в някои от режимите си.

2. Опасно е защото почти всички стабилизатори отместват нулата спрямо земя.

3 Опасно е когато стабилизатора дефазира напрежението.

В практиката ми съм се убедил че проблемите и опасностите от такава постановка са повече от предимствата.

А стабилизатор за 10 лева не могат да спретнат и китайците, най вероятно става въпрос за протектор.
Върнете се в началото
old4
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Яну 29, 2008 17:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Трах трах ама не изтраях.От кои стабилизатори ще го посъветвате човека да си вземе за черно бели или цветни ТВ Evil or Very Mad
Към питащия за компютър си взимаш UPS и си приключваш въпроса със захранване на компа.
Върнете се в началото
kidoo
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Вто Яну 29, 2008 17:58    Заглавие: Отговорете с цитат

а тези протектори какви са:)
Върнете се в началото
Потърси "Стабилизатор на напрежение" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Стабилизатор на напрежение" в Интернет

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети