Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
TV Sony KV27XSTA - остър шум от импулсния траф

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Bengata
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Яну 29, 2008 13:10    Заглавие: TV Sony KV27XSTA - остър шум от импулсния траф Отговорете с цитат

Taка проблема е с захранването работи като цяло но има един много остър шум от инпулсния трансформатор сменил са всички електролитни кондензатори в целия блок но продължава явно е за смяна но на трансформатора са написани много цифри които нищо не говорат имам и схемата му но там не е даден какъв е.Моля някои ако знае или е заменял този траф да отговори.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Обрулистан-гр.Сбърканбург

МнениеПуснато на: Вто Яну 29, 2008 13:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Пиши номера на трафа-тези цифрички многото кооито са дадени.Даже ако можеш най-добре снимка.
Пиши и състава на сонито,че така не мога със сигурност да се ориентирам кое точно е,а те бяха няколко подобни дърти шасита.
Ако е поне това Сони,което предполагам и на мене ми се е случвало дърти трафове да "пропеят" по този начин.
Може и да пробваш стандартните методи за трафове-да го поолееш със нещо-дано млъкне.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Bengata
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Яну 29, 2008 13:43    Заглавие: Отговорете с цитат

немога да го полея защото е капсолован с епоксидна смола и еди син на цвят досата тумбест не е на шасито а е от страни на телевизора заедно с цялото захранване а другата страна е тунера.
А цифрите са CEAG 400071046825 2225
Расположението е същото като на KV27XSTD даже захранването е едно кам едно с моито.
Върнете се в началото
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Яну 29, 2008 14:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Тоя залятия малко ме съмнява да пее от него.Ония дето пееха беха едни кафяви омацани с много лак-пак на същото шаси на сони.
Имам и такова шаси със тоя синия за който говориш-ще видя после като остана по-свободен да го разтворя да видя дали е същия трафа,като твоя номер.
Bengata
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Яну 29, 2008 14:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Bojilov написа:
Тоя залятия малко ме съмнява да пее от него.Ония дето пееха беха вити едни кафяви-пак на същото шаси на сони.
Имам и такова шаси със тоя синия за който говориш-ще видя после като остана по-свободен да го разтворя да видя дали е същия трафа,като твоя номер.

От него е сигорен съм сменил съм сичко окол него като го пипнеш си трепти като чистотата която издава като звук.Добре провери но се пак ме интересува дали мога да го намеря нов занм му изходните напрежения
Върнете се в началото
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Яну 29, 2008 14:34    Заглавие: Отговорете с цитат

нов не можеш да го намериш просто щото въпросния траф няма аналог HR,а оригинален е абсурд при положение,че това е дедото на Сонито и е навъртял вече грубо 20 години и повече модел.
Иначе са хубави сонита и ако има свестен кинескоп,картината която правят е невероятна.
После ще гледам да проверя номера на моя траф.Само че мога да се забавя малко,че днеска са ми много задачи на главата и не знам кога ще ми остане свободно време.Ще ти пиша на лични,като проверя какъв е резултата.
Потърси "TV Sony KV27XSTA - остър шум от импулсния траф" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "TV Sony KV27XSTA - остър шум от импулсния траф" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети