Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
TV BLAUPUNKT IS7028VT - прекъснала намотка на TR665

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
efik
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Бяла черква

МнениеПуснато на: Нед Яну 27, 2008 18:28    Заглавие: TV BLAUPUNKT IS7028VT - прекъснала намотка на TR665 Отговорете с цитат

Hуждая се от данни за намотките на импулсния трансформатор
TR665, има прекъснала намотка С която захранва TDA3640.
Благодаря предварително за оказаната помощ!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Обрулистан-гр.Сбърканбург

МнениеПуснато на: Нед Яну 27, 2008 18:34    Заглавие: Re: търся схема на TV BLAUPUNKT IS7028VT Отговорете с цитат

efik написа:
Hуждая се от данни за намотките на импулсния трансформатор
TR665, има прекъснала намотка С която захранва TDA3640.
Благодаря предварително за оказаната помощ!

Първо-добре дошъл!
Второ-пуснал си темата в неправилен раздел!
Трето-Схема не ти трябва-във схемата броя на намотките ги не пише.
Четвърто-това не е импулсен трансформатор,а по-точно е ТХО да го неречем,защото осъвместява функциите на ТХО и импулсния трансформатор в този телевизор.
И пето-Пиши номера на ТХО-най-вероятно имам такова и мога да ти помогна,а ако нямам ще те насоча какво да купиш и на кой HR отговаря.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
bamze
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Нед Яну 27, 2008 18:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Трябва да е това http://partnumber.ru/popup_image.php/pID/24588
mitachi
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Дупница

МнениеПуснато на: Пон Яну 28, 2008 23:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Имах подобен случай. Правиш навивки на ТХО-то. Все ми се струва че бяха 12. От ПДФ на ТХО гледаш колко волта трябва да е размаха, сравняваш с това което ти виждаш - внимавай много поне за полярността на импулса !!! Ако е близко - работи без проблем. Според мен не си заслужава инвестиция в ново ТХО за тоя дъртофелник. Но ако не разполагаш с осцилоскоп- не знам как става.
efik
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Бяла черква

МнениеПуснато на: Пет Фев 01, 2008 18:13    Заглавие: Отговорете с цитат

mitachi написа:
Имах подобен случай. Правиш навивки на ТХО-то. Все ми се струва че бяха 12. От ПДФ на ТХО гледаш колко волта трябва да е размаха, сравняваш с това което ти виждаш - внимавай много поне за полярността на импулса !!! Ако е близко - работи без проблем. Според мен не си заслужава инвестиция в ново ТХО за тоя дъртофелник. Но ако не разполагаш с осцилоскоп- не знам как става.

Благодаря за информацията.Утре ще се позанимая,бях навил 30 навивки но U-то се понижи и сега съм намалил навивките до 15 и ще пробвам до 10-12.Ще включа и осцилографа.Колко може да струва ново.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Обрулистан-гр.Сбърканбург

МнениеПуснато на: Пет Фев 01, 2008 18:27    Заглавие: Отговорете с цитат

ТХОто ти го имам,даже съм го приготвил-бяхме се уговорили да ти пиша,като проверя, но нацяло съм се отплеснал и съм забравил да са еба в тиквата проста.То едно ли ми е на главата.

Писал съм ти на лични.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Потърси "TV BLAUPUNKT IS7028VT - прекъснала намотка на TR665" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "TV BLAUPUNKT IS7028VT - прекъснала намотка на TR665" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети