Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Akai ct1407d - Проблем с захранването
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
kras1970
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: varna

МнениеПуснато на: Сря Яну 16, 2008 16:35    Заглавие: Akai ct1407d - Проблем с захранването Отговорете с цитат

Здравейте колеги. За пръв път ми се случва да не подкарам толкова елементарно захранване. Естествено електролитите бяха изсъхнали и ги смених. Но уви, генератора пак не тръгна. Смених транзистора и останалите два кондензатора, за всеки случай. Резисторите ги проверих един по един (разпоени), но не бяха си променили параметрите. Проверих и разкачих товара във вторичната - всичко е наред(като го захраня с външно напрежение, релето се вкл. и изкл. от дистанционното). Та остана само импулсния трансф.. На колектора на транз. има 317V и не "щтрака" . Намотките на имп. трансф. не са прекъснати, но не знам дали няма "късо". Някой срещал ли е подобен проблем или да има идея как да се уверя, преди да започна да търся траф? Благодаря !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Обрулистан-гр.Сбърканбург

МнениеПуснато на: Сря Яну 16, 2008 16:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Високоомните резистори в базата на мощния транзистор провери въпреки че си писал...
Най-вероятно е заминал импулсния траф.Имам няколко такива случай на споминали се трафове в тоа захранване,така че не се учудвай.
Обикновено когато е траф захранването се държи мъртво и транзистора лееекинко грее.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
коцев
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Ловеч

МнениеПуснато на: Сря Яну 16, 2008 17:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Трафа го проверявам по следния начин и винаги е давало резултат. Разкачам двата края на намотката дето влиза +В и този дето отива на колектора . Пускам му променливо напрежение от руски захранващ блок тоест това напрежение дето е за диода за 125в.Ако трафа е наред то имам вторични напрежения наполовина но все пак показва трафа жив ли е или е умрял. Very Happy
vladi46
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Яну 17, 2008 0:26    Заглавие: Отговорете с цитат

коцев написа:
Трафа го проверявам по следния начин и винаги е давало резултат. Разкачам двата края на намотката дето влиза +В и този дето отива на колектора . Пускам му променливо напрежение от руски захранващ блок тоест това напрежение дето е за диода за 125в.Ако трафа е наред то имам вторични напрежения наполовина но все пак показва трафа жив ли е или е умрял. Very Happy

А този метод изпробвал ли си го върху достатъчен брой имп. трафове? Ефикасен ли е винаги? Аз така пробвам ТХО. Наскоро в Русе сложих унив. захранване на NEO, именно заради имп. траф. Всичко прерових и като че ли друго не остава. С унив. NEO-то работи добре, а имп. траф остана у мен.
коцев
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Яну 17, 2008 9:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами може би десетина пъти съм го пробвал тоя метод като включвам и проби на ТХО. ТХОто го пробвам за по лесно с един друг начин също много ефикасен.
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Яну 17, 2008 10:31    Заглавие: Отговорете с цитат

vladi46, е кво има да се търси под воле теле-за ТХОтата си има описана методика многократно тук във форума.
Скубеш старото ТХО.Слагаш вместо него товарната намотка от ТХО от Е-380-съвсем стандартно свързване-единия и край на колектора,другия на захранване и чакаш с отверката на пъпката.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
kras1970
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: varna

МнениеПуснато на: Чет Яну 17, 2008 10:35    Заглавие: Отново за импулсния трансформатор. Отговорете с цитат

Колеги, като си разрових джунжуриите, намерих импулсен траф на който пише 'BCK-4025B JS-KP'. Оригиналния в ТВ е 'HL-4025B CME HI-PCT'. На монтаж са еднакви. Дали ще имам късмет и параметрите да са им еднакви?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger
коцев
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Яну 17, 2008 10:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Божилов ,има още по лесен и ефикасен метод .Копирах го от Филипов .Прекъсваш +В което влизо в ТХОто и поставяш лампа . Вземаш един кондензатор 1мкф не електролитен и запойваш единия му край на маса а другия като пуснеш телевизора го доближаваш до извода на ТХОто за +В . Ако лампата си запази или увеличи светлината значи е дефектно , а ако лампата си намали светлината е здраво . Very Happy
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Яну 17, 2008 10:41    Заглавие: Re: Отново за импулсния трансформатор. Отговорете с цитат

kras1970 написа:
Колеги, като си разрових джунжуриите, намерих импулсен траф на който пише 'BCK-4025B JS-KP'. Оригиналния в ТВ е 'HL-4025B CME HI-PCT'. На монтаж са еднакви. Дали ще имам късмет и параметрите да са им еднакви?

Нали този траф е от друго такова захранване с 3 те транзистора?Там от Амкол,Шиваки,AKAI или квото се сетиш....
Ако е така най-вероятно е същия.
Аз съм сменял по разните такива древни китайци от едно захранване с 3те транзистора на друго същото и са се улучвали що-годе еднакви винаги досега та дано и ти да имаш късмет.

Последната промяна е направена от Bojilov на Чет Юли 17, 2008 16:37; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Яну 17, 2008 10:55    Заглавие: Отговорете с цитат

коцев написа:
Божилов ,има още по лесен и ефикасен метод .Копирах го от Филипов .Прекъсваш +В което влизо в ТХОто и поставяш лампа . Вземаш един кондензатор 1мкф не електролитен и запойваш единия му край на маса а другия като пуснеш телевизора го доближаваш до извода на ТХОто за +В . Ако лампата си запази или увеличи светлината значи е дефектно , а ако лампата си намали светлината е здраво . Very Happy

Товарищ Коцев,не съм съгласен.Метода ти е хубав-не казвам че е лош.Ясен ми е и принципа на който се проверява в този случай НО.
Лошото при твоя метод е че се ползват косвени признаци за да се разбере дали е здраво ТХО.
По метода с Електронското ТХО на практика правим пълна симулация на редовата развивка.Демек ползваме съвсем пряк признак.
Вадим едното (съмнителното) и слагаме другото (сигурно здравото) да работи вместо него.
Тестваме ТХОто в реалното си място,при реалните си условия на работа.
Демек вадим болния зъб и слагаме на неговото място здрав-дъвче ли добре вече пациента?Да.
Значи проблема е бил в стария зъб.И отиваме в Асво за нов. Laughing
Когато сложиш първична от Е-380 симулирайки работата на редовата развивка-можеш да съдиш и за много други неща-примерно греене на транзистора със старото и новото,може да сравняваш ако със старото ТХО е имало някакви сривове от време на време в редовата или горене на транзистор-дали ги има със новото и кво ли още не...
Потърси "Akai ct1407d - Проблем с захранването" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Akai ct1407d - Проблем с захранването" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети