Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Търся схема на диференциален термостат

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
nikigada
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Пон Яну 14, 2008 23:34    Заглавие: Търся схема на диференциален термостат Отговорете с цитат

Здравейте трябва ми схема на диференциален термостат. Имаше една тема в форума за същото но не ми свърши работа вече седмица се боря но не ми харесва ако някой ими нещо готово ще съм благодарен ако ми услужи. Моята схема работи така ако зададем разлика между Т на бойлер и Т на водата от котела 2 градуса в полза на водата в котела се отваря ел. магнитен клапан и оттук нататък се потдържа тази разлика. Аз искам следното: задаваме пак същата разлика от 2 градуса между двете температури но изключването на клапана да стане когадо разликата да стане 1 градус т.е. да има хистерезис при включването и изключването на клапана. Иначе разликата от 2 градуса между бойлера и водата я оправам с едно тримерче без проблеми но хистерезиса.................

Благодаря предварително!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mitcd
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: BG

МнениеПуснато на: Чет Яну 17, 2008 1:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Защо не сложиш на клапана едно реле за време да речем за 1 мин.Смисъл след като се получи тая разлика в градусите да е отворен още 1 мин.Предполагам с това искаш да грееш бойлер с парното.Аз имах същата идея но не намерих клапан които да работи на ниско налягане.Затова си направих помпата на парното за спира когато изтине водата в системата. Поне при мене ефекта е горе долу същия.
Върнете се в началото
Гост

МнениеПуснато на: Чет Яну 31, 2008 14:48    Заглавие: Re: Търся схема на диференциален термостат Отговорете с цитат

nikigada написа:
Здравейте трябва ми схема на диференциален термостат. Имаше една тема в форума за същото но не ми свърши работа вече седмица се боря но не ми харесва ако някой ими нещо готово ще съм благодарен ако ми услужи. Моята схема работи така ако зададем разлика между Т на бойлер и Т на водата от котела 2 градуса в полза на водата в котела се отваря ел. магнитен клапан и оттук нататък се потдържа тази разлика. Аз искам следното: задаваме пак същата разлика от 2 градуса между двете температури но изключването на клапана да стане когадо разликата да стане 1 градус т.е. да има хистерезис при включването и изключването на клапана. Иначе разликата от 2 градуса между бойлера и водата я оправам с едно тримерче без проблеми но хистерезиса.................

Благодаря предварително!

Има такава ,лесна за направа,с ОУ 741 и два диода като датчици за температура в книгата "101 схеми с ОУ ".Ако искаш готова от фирми монтиращи слънчеви колектори си купи само диференциалния термостат,,но той работи над 40 градуса
Върнете се в началото
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Чет Яну 31, 2008 19:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Хистерезиса се прави като добавиш положителна обратна връзка на ОУ. Примерно последователно на двата входа на ОУ слагаш по 1-10 кОм резистори (ако няма такива), а между вход + и изхода слагаш 100 кОм - 1мОм.
Върнете се в началото
bongo
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Нова Загора

МнениеПуснато на: Вто Фев 05, 2008 20:03    Заглавие: Отговорете с цитат

В момента правя едни такива устройства, които имат малък хистерзис включване - изключване - ползвам интегрална схема DS1631A, който си има вграден термометър и работи като термостат до около 90 градуса, управлява се по I2C и има елементарна схема на свързване - ако има интерес , мога да помогна със схема на свързване и програма за настройка на термостата ( Само че чипа задължително трябв да е DS1631A защото DS1631 не иска да работи като термостат без външна връзка с компютър)
Потърси "Търся схема на диференциален термостат" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Търся схема на диференциален термостат" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети