Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Некоректност от страна на "Технополис"
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
stereofonix
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Нова Загора

МнениеПуснато на: Пон Яну 14, 2008 19:46    Заглавие: Некоректност от страна на "Технополис" Отговорете с цитат

Здравейте на всикчи. Искам да се допитам за съвет от вас за некоректност от страна на Технополис към дефектирал телевизор. И така да започна от самото начало. През есента на 2006 година си копувам от Технополис гр. Стара Загора телевизор с марката Филипс ( а ето и въпросният телевизор http://forum.eshop.bg/viewtopic.php?t=29000&highlight=&topicshow=%CB%E5%EA%20%EF%F0%EE%E1%EB%E5%EC%20%F1%20%F2%E5%EB%E5%E2%E8%E7%E8%F0%20Philips
След около половин година започнах да забелязвам жълто пвтно на кенескопа при светли картини, може и по-рано да се е появило но да не съм обръщал внимание. Обадих се в сервиза който е описан в гаранционната карта а тои е "Сервиз Радина". Закарах телевизора там и човека започна да го оглежда за удари и счупване от евентоално падане на земята, но такива естествено няма, защото телевизора мие на стоика на стената. Ако падне от разстояние близо 2 метра .. ами предполага се не само ще се напукат пластмасите , но и повече от това няма да стане телевизор. Човека ми каза.. директно че това е за него на 95% за смяна на кенескоп. Обади се тои до сервиз в Пловдив и там му казаха да пробва да смени някои друга 4аст вътре и ако тогава не стане да го праща в Пловдив. Телевизора бе приет на 15.10.2007 година, с уговорката че като е готов ще ми се обадят. И аз като съвестен грабданин си чакам да ми се обадят но идва началото на декември минал е месец и половина то ремонта и аз се чудя толкова ли много работа имат че да не могат да ми опрят телевизора. Обаждам се в средата на работната седмица и говоря с някаква жена която ми каза" Съжалявам но аз бях в отпуска 2 дена и не съм в течение с нещата тука. Ще се информирам и ще ви се обадя" Благодаря и много за обаждането което така и не състоя.На следващият ден се обащдам и говоря с единият техник "Ами не знам трябва да говорите с шефа Николай Николов" и до там . След ден се обаждам никои не вдига телефона и аз естествено леко поизнервен отивам да видя на място какво става . Отивам 1-во до Теьнополис и преставям документа ми издаден от сервиза на които пише: Дата на приемане 15.10.2007 години Готов за : до завършване на ремонта и питам .. господина от рекламацията на магазина : Какво трябва да значи това според вас... 1 месец 2-3 месеца година или може би 2 или .. ами забрави за този телевизор. Тои леко се стресира от периода за престои в серзиза и започна да звани телефони. След малко ни каза че телевизора ми е още в серзира .. нямал птериопори и неможел да се пранспортира до Пловдив. направе ни някакв протокол и го прати до София. Аз отидох в сервиза и така предтсавих си бележката издадена от тях и попитах дали ми е готов телевизора .. и от там се разви луд скандал като на края шефа на сервиза Николай Николов ми каза" на мен хич не ми пука за телевизора ти аз след нова година няма да работя така че ..... "И аз още по ядосан му искам докумен на които да пише че ми отказва ремонта на телевизора. Издаде ми такав взех си телевизора и право в Технопилис .. оставих им телевизора да се опраят. Отговора и от там беше " До месец ще ви се обадим". Събота отивам пак до магазина и отново пак прах в очите "Телевизора ви се оказа мн проблемен съжалявам ни човека които ги ремонтира в София е в отпуска и нишо не може да направиме" До тук съм 3 месеца без телевизор и общо взето се очертава да изгоря с 260 лв. Даите съвет какво да правя? Къде да подавам жалби ? И на края ако трябва и до съд ще се стигне!!! Не може така с парите ти и да те въртят !
коцев
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Ловеч

МнениеПуснато на: Пон Яну 14, 2008 19:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Куче влачи антирия Sad А уж от една година станахме европейски граждани. Evil or Very Mad
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Пон Яну 14, 2008 20:12    Заглавие: Отговорете с цитат

КЗП. http://kzp.bg Жалко че не си отишъл на първата седмица. Може и по интернет да им пуснеш жалба.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
joda
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Яну 14, 2008 20:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Виж какво пише в закона за ЗП:
Чл. 108. Всяко несъответствие на потребителската стока с договора за продажба, което се прояви до 6 месеца след доставянето на стоката, се смята, че е съществувало при доставянето й, освен ако се докаже, че липсата на съответствие се дължи на естеството на стоката или на характера на несъответствието.

Ако под договор се разбира продажбата, а доставката самото приемане на стоката на място в Технополис то тогава важи че ако един уред дефектира до 6-ия месец се счита че никога не е работил. Не знам доколко и дали помага това. Някъде по новините четох че се тълкувало така.

Иначе в Технополис помага публичен скандал! Аз самия съм сменял там уред който по принцип не беше дефектен, но вместо сок от плодове правеше пюре. Обясних им че аз съм го купил с идеята че в упътването все пак пише че прави сок. Аз пюре не искам и няма да го купя ако знам какво излиза от там. След като първо категорично ми отказаха аз останах и продължих на висок глас. След малко се присъедини един друг клиент с друг мистериозен проблем и започна и той да се разправя. Като усетиха че хората наоколо се заслушват ми върнаха парите .. след около 40 мин нерви.
grishan
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Яну 14, 2008 20:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Това е втора тема за този телевизор.Разгледах снимките от поредицата "моята стая".Много ме впечатли чекмеджето с инструментите и петолъчката на тавана.Ако съм на мястото на тези от "Технополис" ще му върна парите и...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
мармот
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Яну 15, 2008 9:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Жалба до защита на потребителите и ако не ги стресне-дело.Не струва скъпо.Въпреки че и аз работя в гаранционен сервиз,мисля че всеки трябва да си върши работата навреме.Има закони в крайна сметка а трябва и коректност-клиентите ни хранят все пак,на тях разчитаме.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
capitani
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Централна България

МнениеПуснато на: Вто Яну 15, 2008 18:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Прочети и това
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
pamporov
Опитен потребител
Опитен потребител

[download attachment]
МнениеПуснато на: Вто Яну 15, 2008 18:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Много сложно си го направил, ето в атача документа за четене Smile
Цитат:
Отправяйте рекламациите в търговския обект

80% от потребителите, които открият дефект при закупена черна и бяла техника отиват директно в сервиза, без да уведомят търговеца за възникналия проблем. Такива са впечатленията на инспекторите от КЗП, които работят по жалби-рекламации на потребители.

Най-често причината за това е, че в гаранционната карта са посочени координатите на сервиз. Така потребителят остава с впечатлението, че следва да отнесе своята рекламация към него. Оттам могат да му откажат съдействие или да го забавят по-дълго от посочения в Закона за защита на потребителите срок от 30 дни. В такива случаи недоволните клиенти подават жалби в Комисията за защита на потребителите. При проверка в обекта, от който е закупена стоката, се оказва, че потребителят не е ходил при продавача, а директно в сервиза. Практиката показва, че в голяма част от случаите търговецът се съгласява да удовлетвори рекламацията. Ако потребителят се обръща директно към него, би се скъсило времето на привеждане на стоката в договореното при покупката състояние.
Потребителите трябва да знаят, че в двугодишния гаранционен срок продавачът носи отговорност за липсата на съответствие на стоката с договора за продажба. От това следва, че рекламациите трябва да се отправят пред търговеца в обекта, от който са закупени. Едно от новите задължения на търговците с влезлия в сила от 10 юни т.г. Закон за защита на потребителите е поддържането на регистри с предявените рекламации. Наличието и воденето на такъв регистър дава възможност на контролния орган да проследи дали търговецът спазва задълженията си, разписани в ЗЗП. Потребителите трябва да изискват техните рекламации за бъдат вписвани в регистъра на съответния търговски обект, което ще даде възможност на специалистите от КЗП да проследят дали се спазва едномесечния срок, в който трябва да се реши рекламацията.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Милен
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Яну 15, 2008 18:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Както те посъветваха всички по горе отиваш в регионалния клон по местоживеене на комисията за защита на потребителите. Носиш си всички документи , като гаранционна карта, фактури за закупуване на телевизора, от сервиза ако имаш някаква бележка. В комисията подаваш жалба срещу ТЕХНОПОЛИС, като посочваш ,че искаш да ти въстановят парите. Към жалбата оставяш ксерокопия на документите.

На инспекторите от КЗП работата им е да отидат в ТЕХНОПОЛИС и да ги оведомят че разследват случая и ще им наложят някоя солена глоба. Резултатът ще бъде телефонно обаждане да отидеш да си вземеш парите. Имам познати които по този начин си решиха същия проблем с GSM.

А ако тия от КЗП нещо се разберат с Технополис да потулят случая, обади се в някоя телевизия, след подобна антиреклама проблема ще се реши много бързо.
Върнете се в началото
grishan
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Яну 15, 2008 18:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Май аз нещо не съм разбрал.За конкретния случай ли говорим или по принцип? Направете си труда и отворете линка,който е посочил потърпевшия.Няма пълно щастие,или купуваш евтино и се примиряваш с недостатъците или маркова стока от магазин където ще те посрещнат,ще има демонстрация и т.н. Въпреки това големите вериги са възприели друга тактика,връщат парите или сменят стоката.Така им излиза по евтино,та за това се чудя,защо още не е решен въпроса? Може би в България няма все още място за перфектционисти.
Върнете се в началото
Потърси "Некоректност от страна на "Технополис"" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Некоректност от страна на "Технополис"" в Интернет

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 1 от 5

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети