Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Нагревател за топлообменника на климатик???
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
backpol
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Хасково

МнениеПуснато на: Нед Яну 13, 2008 18:57    Заглавие: Нагревател за топлообменника на климатик??? Отговорете с цитат

С настъпване на големите студове и мъгли започнаха да се обледеняват климатиците.Видях 3-4 теми за климатици тук.Никъде не срещнах идея за монтиране на някакъв специален ,по право нестандартен тип нагревател за топлообменника.Разбира се ,че трябва да има отвътре и отвън.Мислил ли е някой по въпроса?
Това разбира се се отнася за по евтините климатици.
Ееее,не всички имат възможност да вземат скъп марков климатик.Затова въпроса ми е конкретно за евтините климатици.Нужна е идея и практическо изпълнение а не спам.
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Нед Яну 13, 2008 19:08    Заглавие: Re: Нагревател за топлообменника на климатик??? Отговорете с цитат

backpol написа:
....Нужна е идея и практическо изпълнение а не спам.

При така зададен въпрос не очаквай нищо друго.
Климатика е "термопомпа" която "взема" топлото от едно място и го пренася на друго.
Работи на принципите на Карно за адиабатните процеси.
Добрата работа на един климатик в огромна степен зависи не толкова от околната температура, а от влажността на въздуха.
Едни се справят по-добре, други по-зле но пък за това и цените са им различни.
При идеята да вкараваш допълнителна енергия с ковенционални способи за да му помагаш се губи ползата от файдата.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
backpol
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Нед Яну 13, 2008 19:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Разбрах мнението на RC.
Вероятно има някои ,които мислят другояче.
Именно нестандартната идея ми е нужна.Може и да не я приложа,но ще обогатя познанията си.
Minkov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Яну 13, 2008 19:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Виж какво написа "RC".
RC написа:

... При идеята да вкараваш допълнителна енергия с ковенционални способи за да му помагаш се губи ползата от файдата.

Има тема, отворена на 30.12.2007 от "ditronix". Там е описано доста от това, което те вълнува, като искам да добавя, че от една седмица наблюдавам работата на два абсолютно еднакви модела килиматици, монтирани в една сграда. И двата работят, но единият се покрива яко със скреж. Идва някакъв текник, мънка нещо, но така и не го оправи - явно не му се катереше нависоко в този студ. Аз опитвах да го размразявам, като го включвам да топли атмосферата, но ръчно не става - изпускам момента и вместо да се обезскрежи, топлообменика се облива с вода, после тази вода замръзва и леда се трупа в основата на кутията.
От описаното през последните 2-3 седмици по тази тема, стигам, до извода, че най-вероятно повреденият климатик има проблем с термодатчика. Така, че и твоя проблем най-вероятно е в този датчик и ремонта ще ти излезе доста по-евтино от колкото да грееш мъглата.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
backpol
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Нед Яну 13, 2008 19:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Ясно Минков.
Ако изобщо някога ще го направя,няма да е с мощност 2 киловата.И идеята е да се включва автоматично при нужда.Има съпротивителни проводници с различно съпротивление на 1 метър.Виждал съм даже с 5 килоома на метър.Със топлоустойчива изолация.Нагрява до 30 градуса при 220 волта.А бе варианти много.Все пак тук идеята е важна.
Гост

МнениеПуснато на: Нед Яну 13, 2008 20:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Нито в този форум нито в кой да е друг някой ще ти даде по-точен и конкретен или по-обнадеждаващ отговор от RC ... при положение че е наясно с материала разбира се. Има толкова много хора по света, които съвсем професионално са се отдали на това, да решават точно тези проблеми и получават много пари за работата си. Сериозно ли си мислиш че си по-хитър от всички тях заедно?! Във всеки случай ако намериш решение ще станеш много богат човек ---> ако някой тук има решение на проблема надали ще го сподели с теб - ще се направи сам богат! Другия път си вземи свестен климатик и не се занимавай с глупости.
Върнете се в началото
backpol
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Нед Яну 13, 2008 20:58    Заглавие: Отговорете с цитат

О кей Гост,не съм такъв глупак,какъвто ме мислиш.Добре знам какво искам,пък и виждаш ли раздела в който е темата.
А бе всички казват,че това не може да стане.Ееее, просто не може.Обаче един /не визирам себе си / не е чул това и взел та го направил.Ами то така стават откритията.Ако правилно си чел,просто искам да си обогатя знанията си в тази насока.Все някой ще каже нещо,което не го знам.Нали не искам нещо лошо ?
Сигурен съм че нямаш нищо против,Гост/или не регнат потребител/ ?
Гост

МнениеПуснато на: Нед Яну 13, 2008 22:06    Заглавие: Отговорете с цитат

joda ми е потребителското име, но съм от друг комп и не си знам паролата. Не си нито първия нито последния който се опитва да тича срещу вятъра и понеже аз съм минал от там беше замислено като съвет. Извини ме ако съм те обидил.

Темата се изчерпва с отговора на RC, кратко и ясно. За повече инфо потърси другата тема (виж Minkov по-горе). Повече от това няма кой да ти каже тук. Но нямам нищо против разбира се ... успех! Smile
Върнете се в началото
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Нед Яну 13, 2008 22:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Когато е в режим на отопление външното тяло заскрежава. Обикновено може сам да се обезскрежава. Ако от дупката на външното тяко е изведен маркуч, махнете го. От студа водата в него е замръзнала и е станала на лед.
От няколко дни има много скреж по дърветата и навсякъде. Лепи се и по перката на външното тяло, обикновено несиметрично и предизвиква дебаланс на вентилатора. Изразява се в повишен шум, вибрации и тресене, което може да доведе до дефектиране. Перката няма какво да я размразява и трябва да го направите ръчно.
Спирате климатика и със сушоар или нещо подобно обдухвате перката и други подобни места докато се разтопят.
Тази година го правя за втори път в последните 4 дни. Предишните години въобще не се е налагало.

Това за Panasonic 9. Комшията с Fujitsu General 14 същата работа. Другите ми са под стряха и нямам такъв проблем с обледеняване на перката.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
backpol
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Нед Яну 13, 2008 23:15    Заглавие: Отговорете с цитат

О кей, Филипов.Същото го правя и аз.Обдухвам го.Изгоря ми духалката и се опитвам с 2 KW сушоар.Мощен е, ама много лед се е натрупал.Моя климатик е пък в тераса-ниша.Ужким е защитен ама не помага.Перката не ми се заскрежава.Маркуча съм го махнал преди 3 години.Но много скреж тази година,мъгли.
Проблема при мене е, че цялото тяло е заскрежено и когато минава в режим разтопяване се разтопява само малка част близо до тялото.
Това че съм пуснал тема и търся идеи не е да ставам откривател на топлата вода , а да видя какво е мнението на другите.
Все нещо ново ще науча.
Потърси "Нагревател за топлообменника на климатик???" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Нагревател за топлообменника на климатик???" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 1 от 5

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети