Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
въпрос за автоматичен регулатор на напрежение
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
milenyava
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Дек 29, 2007 18:32    Заглавие: въпрос за автоматичен регулатор на напрежение Отговорете с цитат

Имам климатик инвертор, но поради ниското напрежение в ел. мрежата (около 210 В ) в повечето време той не работи. Явно, че ще трябва да се купува AVR, но освен SVC3000N не мога да намеря нищо друго на българския пазар. Надявам се някой, ако знае нещо по-подходящо да ми даде съвет.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Дек 29, 2007 18:35    Заглавие: Re: въпрос за автоматичен регулатор на напрежение Отговорете с цитат

milenyava написа:
Имам климатик инвертор, но поради ниското напрежение в ел. мрежата (около 210 В ) в повечето време той не работи. ....

Нещо ме съмнява тази работа Confused
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
andrey1988
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Ботевград

МнениеПуснато на: Съб Дек 29, 2007 18:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Най-добре да се обърнеш към тези които ти доставят ел. енергия , след като си плащаш напрежението трябва да не излиза от някакви нормални граници.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Дек 29, 2007 18:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Тези граници са повече от нормални.
И проблема явно е друг.
Все ми се струва, че някой си е "измил ръцете" с подобна причина или констатацията е на самия питащ.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ditronix
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Провадия

МнениеПуснато на: Съб Дек 29, 2007 19:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Teзи,дето са ти монтирали климатика трябва да отговорят защо не работи при 210V.Това все пак е под 5% отклонение от нормалното захранване.В инструкцията му трябва да е посочено в какъв толеранс може да работи машината.Аз си мисля,че и при 200V климатикът трябва да си бачка,друг въпрос е как това ще се отрази на компресора например Question

DRL модули за всички видове автомобили!
Върнете се в началото
milenyava
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Нед Дек 30, 2007 11:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Извинявам се за предният пост но не бях влезнал във форума. Затова го повтарям от мое име:
Благодаря Ви за бързите отговори, въпреки че така или иначе не можах да получа информацията която ми трябваше. Все пак да уточня. Имам два климатика - инвертор и конвенционален. Конвенционалния работи много добре, а инвертора от време на време. Виках фирмата поне 3 пъти, като в два пъти климатика си запусна без проблем, въпреки че се опитвах да го пусна периодично през около 2 часа в течение на предния ден. При проверка с дистанционното не се констатира проблем (изписва "-.-" ). Проблема е, че климатикът запуска, завърта се турбината на вътрешното тяло, чува се и външното тяло, но след около 5 минути работа, климатика се изключва (панасоник E9DKEW) и започва да мига лампата TIMER. При изключване от мрежата и повторно включване през произволен момент от време климатикът може да тръгне, но може и да не тръгне. И така до следващото пускане. Поради тази причина, си мисля че би трябвало да опитам с AVR.
Върнете се в началото
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Нед Дек 30, 2007 11:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Според мен проблемът ти е в климатика. И ония да не си измиват ръжете. Би трябвало да работи нормално с поне 15% отклонение на напрежението, а за 10% е повече от ясно, на всяка техника това е минималния толеранс.
Виждам 2 варианта:
1. Проблем с някои датчици, фреон и т.н.
2. Проблем с електрониката - при инверторите е във външното тяло и може да има проблем на студа, примерно с някои кондензатори.

Има ли гаранция, на колко време е, как се прояви дефекта?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
milenyava
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Нед Дек 30, 2007 13:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Климатика е на 1,5 години. Досега е работил без проблеми. Проблема се появи от 2 месеца. Сега като се замисля, тогава имаше поредица от токови удари и след авторестарта на климатика започнаха проблемите. Първоначално и аз си помислих, че е виновен климатика, но в течение на времето, почвам да си мисля, че всичко се дължи на захранването. Не вярвам да е от датчици, тъй като няма зависимост от външната температура. Просто след като угасне тока, след авторестарта проблема се появява в 95% от случаите. Между другото, много съм доволен от фирмата, не се опитват да хитруват.
Последно климатика не ми работи от 3 дена, а напрежението колебае от 215 до 208. Дефакто имаше голям проблем в трансформатора (намира се на около 200 метра от мен). Климатика ми спря да работи вечерта, а на сутринта колата на енергото беше на трансформатора. Работиха цял ден. След като пуснаха тока климата ми тръгна без проблем. На другия ден дойдоха, за да продължат и аз угасих климатика и го изключих от контакта преди да угасят тока. След като си тръгнаха климатика вече не тръгва.
Ставам банален с тези подробности, но искам да стане ясно защо си мисля, че ми трябва AVR. След празниците пак ще викам фирмата, а след това ще решавам.
Колкото до Фреона и датчиците- Според мен, ако има проблем по електрониката, то ще е нагорели контакти, въпреки че доколкото знам в климатиците се използват твърдотелни релета, при които този проблем не съществува.
Върнете се в началото
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Нед Дек 30, 2007 13:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Никой не ти пречи да си купиш това което си решил и най-накрая да се убедиш, че проблема не е в захранващото напрежение.
Върнете се в началото
milenyava
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Нед Дек 30, 2007 14:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Наистина може и да не съм прав. Сега пуснах климатика и той работи без проблеми, а напрежението ми е 115В. На климатика обаче пише, че препоръчителното му напрежение е 230 В. Възможно ли е да са хлабави връзки, студени спойки и проблеми в електрониката - явно да. Остава въпроса дали фирмата ще могат да констатират нещо при положение, че климатика работи. При това положение затварям тази тема. Просто ви губя времето в догадки. Благодаря на всички които се отзоваха на моя пост. Весела Коледа и незабравими мигове през новата 2008.
Върнете се в началото
Потърси "въпрос за автоматичен регулатор на напрежение" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "въпрос за автоматичен регулатор на напрежение" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети