Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Трябват ми няколко схеми и описания...

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
TuRBo_sHArK
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пет Дек 28, 2007 15:51    Заглавие: Трябват ми няколко схеми и описания... Отговорете с цитат

Понеже съм се писал в един колеж дистанционно обучение и трябва пратя тези работи до 31.12.2007 на e-mail пък някои неща ги няма в учебника. Предмета е Ел. измервания. Smile

Има 3 задачи:

1.Кратко описание на схема за измерване на постоянно и променливо напрежение със индикация стрелкови уред.

2.Начертайте схема за измерване на напрежение от 0 до 5 V при условие , че използвате стрелкови уред магнитоелектрическа система 100 μА номинален ток и вътрешно съпротивление Ri = 10 kΩ.Изчислете допълнителното съпротивление за разширяване на обхвата.

3.Какви са предимствата и недостатъците при измерване със стрелкови уред или със цифров уред.

Някой има ли възможност и желание да помогне? Smile Дори и да не е по 3-те задачи поне по някоя... най-вече 2-ра, че най ме затруднява. Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Обрулистан-гр.Сбърканбург

МнениеПуснато на: Пет Дек 28, 2007 16:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Не знам какъв учебник си взел и какво четеш от него,но нещо ми намирисва работата.Че или е учебник в който се описва как се сади лук и зеле или нещо ти не си наясно за да си намериш полезната информация в него.
Иди до някоя книжарница и си купи какъв да е учебник по "Електрически измервания".
Нещата които пишеш и задачите които са ти възложени,са не елементарни,елементарни е слаба дума и много меко казано.
Без да обяснявам и че част от тези неща се учат и в гимназиите.
Надявам се знаеш,че едво ли някой би седнал тука да ти напише темичките (работите) ей така наготово.
Затва давай-чети.Четене му е майката.А и тематиката е елементарна и заданието не есложно,така че срока ти е напълно достатъчен за да се справиш.И каквото имаш конкретни питания или нещо от материала не го разбереш конкретно-давай тука-ние ще помагаме.Но така наготово-не става братче.
А и нали целта на обучението беше някой да натрупа и малко знания в главата...Или може би са се сменили приоритетите на днешната образователна система?
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ShaGratH^
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пет Дек 28, 2007 20:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз пък знам колко е лошо да си на зор Smile Реших втора задача дай си поща, да ти кажа и другите работи.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
TuRBo_sHArK
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пет Дек 28, 2007 21:38    Заглавие: :) Отговорете с цитат

ShaGratH^ написа:
Аз пък знам колко е лошо да си на зор Smile Реших втора задача дай си поща, да ти кажа и другите работи.

Прав си. Smile Аз мислех че няма кой да помогне и намерих човек и ми по могна. Smile
Така и така си я решил емаила е turbo_shark@abv.bg Smile
Мерси и на теб. Smile

П.П. Хубаво е когато човек е на зор и някой да го разбере, защото някой ден той ще е на зор. Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Пет Дек 28, 2007 23:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Като гледам на 11.12 ги дъвкахме тия неща, ама така и не се обади оттогава. Що се сети баш на нова година, не знам.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Обрулистан-гр.Сбърканбург

МнениеПуснато на: Съб Дек 29, 2007 10:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Виж сега-лошо няма-щом се е намерил ентусиаст да ти помогне-толкоз по-добре.
Проблема не е в това.
За да не си на зор-си има една поговорка-"Готви се от далеко-та да ти е леко."
Второ-не знам какво учиш но пак казвам-това са елементарни неща.Които се учат във средния курс,част от тях дори се учат и от общо-образователните специалности.
Варианти да си изкара човек образованието без да чете има много-има форуми,може да си плаща човек-може кво ли не.
Но имай впредвид че времената в които един лист наречен диплома ти гарантираше работата,топлото местенце и т.н. благинки отминаха.Ако някъде още има останки от тези временна-то и те са на изчезване и след няколко години няма да ги има.
Когато обаче постъпиш на работа и кажеш че си учил там висше или полувисше някаква ел-техническа специалност и шефа ти каже да изчислиш едно съпротивление,тогава форум няма да има.
И ако не можеш-вярвай ми че шефа ще ти посочи вратата на секундата.
Тва е просто съвет.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Потърси "Трябват ми няколко схеми и описания..." в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Трябват ми няколко схеми и описания..." в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети