Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
WindowsXP Professional SP2 Black Edition как се инсталира
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
BINEV
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Дек 27, 2007 12:09    Заглавие: WindowsXP Professional SP2 Black Edition как се инсталира Отговорете с цитат

Здр. колеги, наскоро си изтеглих WindowsXP Professional SP2 Black Edition но имам проблем с инстала. Значи фаила е ISO и в обяснението пише че този фаил трябва да се запиши на ДВД рестартира се компа и инсталацията започва. Всичко това го правя но след като се рестартира компа не тръгва инстала на windows. Кажете ми има или някаква тънкост която изтървам и изобщо възможно ли е да се получи такъв инстал от ISO файл.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
no money
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Бургас/Созопол

МнениеПуснато на: Чет Дек 27, 2007 12:30    Заглавие: Отговорете с цитат

А не пише ли нещо от сорта на "....Press any key..." при първоначалното Boot-ване?
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Дек 27, 2007 12:37    Заглавие: Отговорете с цитат

1. в BIOS-a разрешено ли е "бутването" от CD?
2. сигурен ли си, че диска който си направил е такъв?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
BINEV
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Дек 27, 2007 12:46    Заглавие: Отговорете с цитат

RC след като рестартирам компа ми изписва че за да bootna от CD прябва да натисна F11, натискам и от там избирам кое е boot-ващото устроиство. Само че не съм сигорен аз дали записвам ДВД-то по правилният начин. Аз го записвам като make data DVD, пробвах и като make boot DVD но пак нищо. Може би грешката е в записа на ДВД-то, какъв е правилният начин за записване.
Върнете се в началото
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Дек 27, 2007 12:57    Заглавие: Отговорете с цитат

BINEV написа:
....Може би грешката е в записа на ДВД-то, какъв е правилният начин за записване....

Най-вероятно, но все си мисля, че ще е по-добре да се консултираш с някой на място, защото начина на записване е малко "според зависи".
След като му дадеш F11 - обръща ли се към "CD" -то?
Ако се обръща би трябвало да "каже" нещо?
("CD"-то нали все пак чете DVD дискове???, всъщност защо трябва да е на DVD подложка Confused )
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
old4
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Дек 27, 2007 13:06    Заглавие: Отговорете с цитат

ISO фаил записан така на диск няма да стане позвай ALCHOL 120 и си готов Very Happy
Върнете се в началото
BINEV
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Дек 27, 2007 13:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Страното за мен е че се записва този ISO файл на двд и след което се оптвам да накарам компа да bootni от това двд и този файл като се има напредвид че самият ISО фаил е формат на windowsa и само с него може да се чете. Което е доста стано като се има напредвид че при началните стъпки на компа нямаме никакъв windows. Има някаква тънкост но като не я знам Very Happy
Върнете се в началото
BINEV
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Дек 27, 2007 13:10    Заглавие: Отговорете с цитат

това на old4 се получе малко по касно сега ще пробвам.
Върнете се в началото
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Обрулистан-гр.Сбърканбург

МнениеПуснато на: Чет Дек 27, 2007 13:38    Заглавие: Re: WindowsXP Professional SP2 Black Edition как се инсталир Отговорете с цитат

BINEV написа:
Здр. колеги, наскоро си изтеглих WindowsXP Professional SP2 Black Edition но имам проблем с инстала...

Не се занимавай с глупости.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
harleybg
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Дек 27, 2007 15:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Надявам се, че не записвате iso файла точно като файл на дикска Shocked , но ако случайно сте:
Да кажем,че използвате Неро (то и при другите програми си е аналогично) избирате някъде от менютата OPEN и ОТВАРЯТЕ файла.
Върнете се в началото
Потърси "WindowsXP Professional SP2 Black Edition как се инсталира" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "WindowsXP Professional SP2 Black Edition как се инсталира" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети