Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
RENAULT MEGAN километраж?

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
velo
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: dimitrovgrad

МнениеПуснато на: Сря Дек 26, 2007 19:04    Заглавие: RENAULT MEGAN километраж? Отговорете с цитат

Колеги първо искам да кажа че никога не съм се занимавал с километражи на коли и нямам и намерение но случаят е по деликатен.
На жена ми сестра и тоест балдъзата(която аз много уважавам) си купи рено меган 1,9 hdi мисля 4е така се води мотора 98 год с abs aerbag-2 ел стукла и тнт. колата е прекрасна.Като я купи всичко си е ок но се появи проблем с километража.Първите 3 дни си работи без проблем след това ту тръгва ту спира и сега ваобще не работи. ABS в
пълна изправност едни уж по просветени казаха че можело да е от ABS понеже от там се вземала информацията за километража. Не знам дали някои е превъртал километража но е почти сигорно.Не отчита нито стрелката нито колко е изминала.БРОЯЧА на колометрите е дигитален и на него си стоят изписани 168 хил. и не се менят. Мисълта ми е ако някои благоволи да ми каже къде да търся дефекта или поне няква методика ще съм безкраино благодарен. ако е до дъмп моля пратете без значение на колко километра ще е километража важното е да се знае с колко кара в момента щот с КАТ маитап няма
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Tigar
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Selo SF

МнениеПуснато на: Сря Дек 26, 2007 20:56    Заглавие: Отговорете с цитат

колега развий ги двата странични болта под капаците на говорителите и дръпни таблото, след което развий 3-те винта на километража и виж куплонзите отзад ако са ок го откачи от тях и виж
другите куплонзи под бялата капачка в средата такова трябва да ти е таблото.И успех.
tehnica
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: ЕЛХОВО

МнениеПуснато на: Сря Дек 26, 2007 21:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Тук виж- http://www.renault-bg.com/smf/index.php?board=12.0
mitaka_1
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Хасково

МнениеПуснато на: Чет Дек 27, 2007 1:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако километража е пипан много вероятно проблема да е от там.Но виж буксата която влиза до полуоската дали е наред много често прави лош контакт ,има модели на Рено които информацията я взима и от ABS.80% съм сигурен,че е лош контакт на датчика от който взима инфорнация.Очаквай скоро другия проблем да е имобилайзера.
Върнете се в началото
velo
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Дек 27, 2007 10:40    Заглавие: Отговорете с цитат

mitaka_1 написа:
Ако километража е пипан много вероятно проблема да е от там.Но виж буксата която влиза до полуоската дали е наред много често прави лош контакт ,има модели на Рено които информацията я взима и от ABS.80% съм сигурен,че е лош контакт на датчика от който взима инфорнация.Очаквай скоро другия проблем да е имобилайзера.
до полуската букса няма.Има една букса на скоростната кутия и тя е за светлината за задна скорост
Върнете се в началото
mitaka_1
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Хасково

МнениеПуснато на: Чет Дек 27, 2007 12:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Щом няма букса там значи взема импулси от ABS.Пробвай да махнеш акумулатора за около 5мин. И виж какво ще стане.Колата да не е с различни размери гуми ? И четирите гуми трябва да са с еднакви размери иначе ABS натрупва грешки.
Върнете се в началото
velo
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Дек 27, 2007 19:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Разглобих таблото огледах куплунзите всичко е ОК. Свалих таблото и
презапоих всички куплонзи по него.Личи си че някои е закачал нещо покраи проца наи вероятно са връщани километри но и да е така е направено кадърно щото си бачкаше и не изписва грешка или нещо такова.Гумите и четирите са чисто нови и еднакви очаквам всякакви идеи и благодаря на всички следящи и съпречастни с моята тема
Върнете се в началото
hitech
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Димитровград

МнениеПуснато на: Пет Дек 28, 2007 2:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Velo ако не е спешна работата да минат празниците обади ми се ще оправим таблото Very Happy
velo
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Дек 28, 2007 21:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Колеги ето до каде стигнах.Доиде един приятел бутащ се с коли отвори си лаптопа и по аутодатата която имасхе се оказа че колата е с датчик за километража.След огромно ровене го открих и то не до полуоса а на върха на диферинциала абеееее гадна работа.Свалих датчика РАЗГЛОБИХ ГО МАКАР ДА Е КАПСОЛОВАН подадох му 12в и
въртеики магнита около датчика на хол импулси няма.Датчика на хол е SMD на което пише L132.Има ли на идея някои с какво да го заменя? А ако някои има схема на целия датчик на километража или на самия холов датчик много ще ме олесни
Върнете се в началото
Потърси "RENAULT MEGAN километраж?" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "RENAULT MEGAN километраж?" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети