Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
MJ15003 китайски транзистор
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
californieca
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Дек 25, 2007 23:33    Заглавие: MJ15003 китайски транзистор Отговорете с цитат

Колеги бихте ли ми казали дали ще имам много голяма разлика в параметрите на този транзистор от оригиналният произвпдител и някое китайско копие знам ,че въпроса е доста ........ но все пак да си кажете вашето мнение,за мен е важно.
Благодаря предварително Wink
nobodyshadow
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Сливен

МнениеПуснато на: Сря Дек 26, 2007 2:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами ако не изгори още при пускането и след като го натовариш здраво 15-20мин. и пак е оцелял не мисля,че ще усетиш някаква разлика в параметрите Very Happy.Спомням си че в този форум някой си беше правил усилватели с такива транзистори и ги взимаше по 7-8лв парчето,а една бърза справка в ешоп-а направо може да те озадачи- предлагат го този транзистор за 1.08лв Shocked печатна грешка ли е какво е нз.Реално за такъв транзистор цена под 5лв ми се вижда много съмнителна,не че не могат същото менте да ти го продадат и за 15лв ама...
californieca
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Дек 26, 2007 9:17    Заглавие: Отговорете с цитат

мисла че си прав тук,аз също видях за по 1.08лв парчето MJ15003/China и се смислам,едно приятелче вече си взе и тези дни ще ги пробва за някакво усилвателче,и аз питам дали няма да си дам само паричките затова,благодаря пак предварително и очаквам други мнения..... Wink Cool
alexmunro
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Чет Дек 27, 2007 11:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз съм правил Quad 405d с него, но призводство на Tesla(Чехия).Държи се доста добре!Много по-добре от KD503!Оригинални, така и не успях да намеря, а доколкото знам те са на Motorola!
Китайския еквивалент за нищо не става!При по-продължителна работа, пробива, че заминават и драйверните заедно с тях!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
emilm
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Дупница

МнениеПуснато на: Чет Дек 27, 2007 20:17    Заглавие: Отговорете с цитат

99% от тези транзистори са ментета,не си хвърляй парите на вятъра освен ако не ползваш повече бройки на рамо и по ниски напрежения!
Mechoka
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Чет Дек 27, 2007 21:35    Заглавие: Re: MJ15003 китайски транзистор Отговорете с цитат

californieca написа:
Колеги бихте ли ми казали дали ще имам много голяма разлика в параметрите на този транзистор от оригиналният произвпдител и някое китайско копие знам ,че въпроса е доста ........ но все пак да си кажете вашето мнение,за мен е важно.

Много внимавай с тия китайски трансистори - MJ15003 са много популярни за фалшифициране! Я виж какво става тук:

http://sound.westhost.com/fake/counterfeit-p1.htm#mj15003

Моя съвет е - купи 3-4 такива и cрежи един-два да видиш дали няма две силиконови кристала или пък ако е само един дали не е много малък. Останалите ги сложи ги сложи на стенд и ги изпитай. Качваш колекторния ток до макс по документи и гледаш какво става.

M.
Върнете се в началото
Mechoka
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Чет Дек 27, 2007 21:52    Заглавие: Re: MJ15003 китайски транзистор Отговорете с цитат

Mechoka написа:
californieca написа:

Много внимавай с тия китайски трансистори - MJ15003 са много популярни за фалшифициране! Я виж какво става тук:

http://sound.westhost.com/fake/counterfeit-p1.htm#mj15003

Моя съвет е - купи 3-4 такива и cрежи един-два да видиш дали няма две силиконови кристала или пък ако е само един дали не е много малък. Останалите ги сложи ги сложи на стенд и ги изпитай. Качваш колекторния ток до макс по документи и гледаш какво става.

M.

В случай че те интересува - в същия yебсаит има описание на тестови стендове за изпитание на power transistors и подбиране на комплементарни двойки по коефициент на усилване

http://sound.westhost.com/transistor-matching.htm

Погледни High Current Test.

Cheers,
M.
Върнете се в началото
Mechoka
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Чет Дек 27, 2007 21:57    Заглавие: MJ15003 Отговорете с цитат

nobodyshadow написа:
Ами ако не изгори още при пускането и след като го натовариш здраво 15-20мин. и пак е оцелял не мисля,че ще усетиш някаква разлика в параметрите Very Happy.Спомням си че в този форум някой си беше правил усилватели с такива транзистори и ги взимаше по 7-8лв парчето,а една бърза справка в ешоп-а направо може да те озадачи- предлагат го този транзистор за 1.08лв Shocked печатна грешка ли е какво е нз.Реално за такъв транзистор цена под 5лв ми се вижда много съмнителна,не че не могат същото менте да ти го продадат и за 15лв ама...

Аз ги намерих по $2.50 парчето и взех 8 броя но още не съм изпитвал.
Ухаа, какъв Quad ще стане с тях.

M.
Върнете се в началото
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Обрулистан-гр.Сбърканбург

МнениеПуснато на: Чет Дек 27, 2007 22:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако някой има от Пловдив-със сигурно свестни MJта вземах запоследно от Боян в Електронкомерс (пресечката до площад "Съединение")
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ShaGratH^
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Чет Дек 27, 2007 22:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Тези Електронкомерс какви са?За първи път ги чувам.В коя пресечка по-точно?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Потърси "MJ15003 китайски транзистор" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "MJ15003 китайски транзистор" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети