Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
sharp 37am-12s - минава в StandBy

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
dimitar_cher
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Пазарджик

МнениеПуснато на: Вто Дек 25, 2007 19:07    Заглавие: sharp 37am-12s - минава в StandBy Отговорете с цитат

Здравейте колеги, цял ден се боря с въпросния тв . Когато дойде за ремонт беше без транзистори във вертикалното и крайния БУ 508. Имаше изсъхнали електролити, вертикалното и хоризонталното тръгнаха , но се появи дефект, който цял ден не мога да отстраня. В момента в който се появи картина тв минава в чакащ режим. При запускане стартира, но пак същото - минава в чакащ режим. Ако някой е имал подобен проблем моля да го сподели.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
bamze
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Вто Дек 25, 2007 19:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Q602,804 ги смени без да ги мериш след като си посменил доста електролити .
peshootvt
Активен потребител
Активен потребител

Местожителство: В.Търново

МнениеПуснато на: Сря Дек 26, 2007 22:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Смяна наред - С712,713,714,604,622 и истински BU508DFI с диод Е-С и резистор В-Е.
След това изровичкване наново по вертикала на транзистори и фюзове.
Важен момент - R508 - 33 Om
За минаване в стендбай - хм, проблем във вторични вериги след ТХО или транзистора за ресета.
Важно: Директна смяна на Q704 и 708 - ВС337
Скапва им се бетата от прегряване, иначе по преходи са здрави.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла MSN Messenger
dimitar_cher
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Пазарджик

МнениеПуснато на: Сря Дек 26, 2007 22:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Колеги,
благодаря за отговорите!На въпросното тв му отделих цял ден.Смених му всички електролити в захранването,няколко транзистора във вертикалното и въпросните два Q602 и 804,които са драйвер към базата на 508.Въпросното r-че 33 om,го зная,но е здраво и когато прекъсне,транзисторите във вертикалното започват да греят здраво.Клиентът беше абсолютна досада,имаше намерение да се ремонтира за няколко часа и му го върнах.Ей така до къде съм стигнал.Не мисля да се превръщам на линейка от бърза помощ,достатъчно много работа имам.Това е положението,благодаря ви на всички!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Потърси "sharp 37am-12s - минава в StandBy" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "sharp 37am-12s - минава в StandBy" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети