Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
RedStar DVD2100

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Гост

МнениеПуснато на: Пон Дек 24, 2007 18:35    Заглавие: RedStar DVD2100 Отговорете с цитат

Здравейте! Нов съм във форума и причината да се регистрирам е едно DVD. Марката е RedStar DVD2100 и от известно време отказва да чете абсолютно никакви дискове. Като се вкара диск, двигателя не го развърта, а оптиката се помръдва и светва за миг. В следващия момент е изкарало съобщение, че няма диск. Силно се опасявам, че последната си е заминала, но разчитам и на вашето мнение. А и можете ли да ми кажете колко струва подобна оптика (плейъра чете DivX и XviD) и струва ли си изобщо да се ремонтира? Благодаря за вниманието! Smile
Върнете се в началото
tonovd
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Кричим

МнениеПуснато на: Вто Дек 25, 2007 10:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Смени цялата механика! На цена около 25лв.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
nick_s
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Вто Дек 25, 2007 13:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Къде се намират такива механики ?
И аз имам един Redstar , само че system 2004 . Проблема му е , че няма шейната за диска . Оше не мога да намеря такава механика - DP-306a на EPO . Ако някой знае кой ги доставя ще съм благодарен да сподели Smile
Върнете се в началото
vesko_lk
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Sliven (Varna)

МнениеПуснато на: Вто Дек 25, 2007 15:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Ми мисля, че механиката си е наред Rolling Eyes Поразгелдах тук някои теми по проблеми с ДВД-та и мисля да сложа един радиатор на основния чип. Забелязах, че грее и да не би от това да прави чалъми. Измервах двигателя, който развърта диска с мултиметър (зумера и омметъра). Нищо необичайно Confused Правилно ли постъпвам?
Върнете се в началото
fishev
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Перник

МнениеПуснато на: Вто Дек 25, 2007 16:41    Заглавие: Отговорете с цитат

vesko_lk написа:
Ми мисля, че механиката си е наред Rolling Eyes Поразгелдах тук някои теми по проблеми с ДВД-та и мисля да сложа един радиатор на основния чип. Забелязах, че грее и да не би от това да прави чалъми. Измервах двигателя, който развърта диска с мултиметър (зумера и омметъра). Нищо необичайно Confused Правилно ли постъпвам?
Глупости на таркалета Ако си мислиш че само със слагането на радиатор се изчиства проблема жестоко се лъжеш ако ставаше по твоя метод ние в сервизите само ламарини щяхме да кроим и да монтираме И още една глупост си ннаписал за меренето на двигател със зумер опитай с МЕГЕР може и да хванеш дефекта Абе то бива празници ама на някой им идват в повече Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
nick_s
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Вто Дек 25, 2007 16:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Едва ли радиатор ще ти реши проблема с четенето . Ако не вижда СД и ДВД провери връзките - малко вероятно е и двата лазерни светодиода да дефектират едновременно . Различава ли двата вида дискове ?
Провери и драйвера на двигателите .
Върнете се в началото
bamze
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Вто Дек 25, 2007 16:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Друже vesko_lk . Как може да ти вкараме умения за ремонта на тия DVD през нета ?? Това се учи с времето . Това с радиатора е нещо крайно и за мене лично безмислено . Налей си бакърче вино и попитай някой около тебе как да го сбориш . Това ,че си от BG хубаво ама от де Rolling Eyes
Гост

МнениеПуснато на: Вто Дек 25, 2007 18:06    Заглавие: Отговорете с цитат

nick_s написа:
Едва ли радиатор ще ти реши проблема с четенето . Ако не вижда СД и ДВД провери връзките - малко вероятно е и двата лазерни светодиода да дефектират едновременно . Различава ли двата вида дискове ?
Провери и драйвера на двигателите .

Не различава никакви дискове. Проверих лентовия кабел, ама нищо му нямаше. И сега големия въпрос: кое е драйвера на двигателите? Embarassed
Върнете се в началото
vesko_lk
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Sliven (Varna)

МнениеПуснато на: Вто Дек 25, 2007 18:17    Заглавие: Отговорете с цитат

bamze написа:
Друже vesko_lk . Как може да ти вкараме умения за ремонта на тия DVD през нета ?? Това се учи с времето . Това с радиатора е нещо крайно и за мене лично безмислено . Налей си бакърче вино и попитай някой около тебе как да го сбориш . Това ,че си от BG хубаво ама от де Rolling Eyes

Мерси, не пия Very Happy
Върнете се в началото
Потърси "RedStar DVD2100" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "RedStar DVD2100" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети