Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
TV Philips 21PT1653/60 - шаси L6.2 ремонт на захранване.

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ivankrivodol
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Криводол

МнениеПуснато на: Пет Дек 21, 2007 18:36    Заглавие: TV Philips 21PT1653/60 - шаси L6.2 ремонт на захранване. Отговорете с цитат

Едитвам:
Шасито е L6.2 - CPU SAA5290ZP/073, TDA8362, TDA7056A.
Изгорели бяха - T7504 ("оригиналния" не личи какъв е бил, но явно и преди е сменян - по схема е STP4NA40FI - но имам SSS4N60B, също и P4NK80ZFP), дефектирал е и D6502 (BZX79-C15 - сложих уж същия), D6514 (BZT03-C200 - не намерих нищо подобно, а сложих R2KN), прекъснали са и двете съпротивления R3514 и R3515 (вместо тях слагам едно 0.47 Om), прекъснал е и R3506 (слагам същата стойност, но по-мощен). Пробил е и крайния на ТХО-то, но засега съм прекъснал връзката към него и слагам лампа (пускам и без нея). Резултата е, че захранването тръгва, но вдига до 99V, другите две (8 и 9 V са горе- долу така - малко завишени. С лампа 40W понякога стартира с кратко пискане и дава 99 V, а понякога не тръгва, но без лампа тръгва на 99 V. Не ще да стане 150V. Какво още да прегледам? Благодаря и Весела Коледа.
След като GOSHO ми писа, аз поставих в КСХО BU508AF и пуснах телевизора. И той взе, че заработи. Явно напрежението трябва да си е толкова. Не са ми донесли дистанционното и излиза бледа картина. Засега предполагам, че може би е кинескопа, понеже в началото като го пусна студен, кинескопа свети с обратен ход и съвсем слабо изображение. Като поработи обратния ход изчезва съвсем и картината значително се подобрява, но все пак е бледичка. Ще кажа на клиентите да донесат дистанционното за да видя как са настройките. Засега толкова. Благодаря на всички колеги, които ми помогнаха - било пряко, било косвено. Very Happy

Последната промяна е направена от ivankrivodol на Сря Дек 26, 2007 14:16; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
bai_tishan
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Пет Дек 21, 2007 18:44    Заглавие: Отговорете с цитат

BUZ-a е по бавен.Слагаш нещо от сорта 6N60,7N60 (Пиша без буквите отпред)
ivankrivodol
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Дек 25, 2007 20:07    Заглавие: Повреда в захранването на Philips 21PT1653/60 Отговорете с цитат

Съжалявам, опитах да изтрия тук, но не става Embarassed

Последната промяна е направена от ivankrivodol на Сря Дек 26, 2007 14:17; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
ogi tv
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Вто Дек 25, 2007 20:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Пробвай да смениш 7502/bf423/-без да го мериш и R в базата.
GOSHO
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна - с.Тополи

МнениеПуснато на: Вто Дек 25, 2007 23:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
но без лампа тръгва на 99 V. Не ще да стане 150V
A какъв е точно модела да не е 21"?
Цитат:
Подвернулся рабочий ящик 21РТ1653/58Р 1:1 как тот. Оказывается, на ВZT03C200 и в рабочем, и в дежурке не более 100В.
А на 2н FBT так и есть +100В, а не +150, так что все ОК !

http://monitor.espec.ws/section1/topic31976p20.html
Върнете се в началото
yugo
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: shumen

МнениеПуснато на: Нед Дек 30, 2007 19:16    Заглавие: Отговорете с цитат

На мястото на крайния на развивката сложи оригиналния BUT12,защото с това BU508 ще имаш проблеми!
Върнете се в началото
ivankrivodol
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Дек 31, 2007 10:32    Заглавие: Отговорете с цитат

yugo написа:
На мястото на крайния на развивката сложи оригиналния BUT12,защото с това BU508 ще имаш проблеми!

Какви проблеми биха могли да възникнат - аз го пробвах три дена и работеше ОК. Освен това вече си го взеха - търсих оригинален но не намерих, затова сложих такъв - освен това имам спомен, че и на друг такъв Philips съм поставял BU508A.
Върнете се в началото
Потърси "TV Philips 21PT1653/60 - шаси L6.2 ремонт на захранване." в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "TV Philips 21PT1653/60 - шаси L6.2 ремонт на захранване." в Интернет

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети