Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Въпрос?

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
alexmunro
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Чет Дек 20, 2007 23:52    Заглавие: Въпрос? Отговорете с цитат

Имам едно питане:
-Разрешено ли е да ми бъдат изпратени електронни елементи и измервателна апаратура с колетна прадка от САЩ?Балдъзата живее там от няколко години и може да ми прати доста интересни неща!Чувам, че цените там са по ниски.
Питам, защото тя искаще да изпрати на жената някакъв парфюм и не беше разрешено!
Та идеята ми беше, разрешени ли са тези материали за внос от там!?Баджанака ми, който е американец работи точно в областа на електрониката и е в течение на нещата,какво да ми прати!Аз естествено питах първо тях но те незнаят, а съгласете се е глупаво да закупят нещо и да немогат да ми го пратят!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joda
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Дек 21, 2007 1:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Питай най-добре в централна поща. Но аз мисля че вероятността да не стигне е голяма. Ако не го спрат някъде по пътя защото им е заприличало на бомба то може да потъне в нашата поща ако някой си го хареса. Българска поща не дава никаква гаранция за пратките или ако дава то тя е на хартия и е по лесно да прежалиш пратката отколкото загубеното време и нерви по разследването и. Знам това със сигурност. Т.е. на практика нямаш гаранция така или иначе. Евентуално може да `симулираш` наложен платеж ако това е възможно за пратка от америка. По принцип е най-добре е някой да ти го донесе. Питай и в куриерската служба към пощата или някоя друга. Може да са по коректни.
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Обрулистан-гр.Сбърканбург

МнениеПуснато на: Пет Дек 21, 2007 10:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Тя електрониката е поначало ситни неща-една кутийка чипове,транзистори и т.н. е съвсем ситна и сигурно няма да има и кило.
Виж ако взимаш едри и тежки работи-нещата се усложняват.Но ако става дума за ситни неща там до кило-две-може да се прежалиш и със куриерската служба на пощата или някой от международните куриери.Би трябвало чрез тях да нямаш никакви проблеми.Но и цените са им соленки.
Мене ми е дерт за къде къде по-едри работи-един авер ми е сбрал в щатите поне десетина телевизора-антики-стари от 40те и 50те години-красиви,запазени,кой със грамофон вграден,кой със лампово радио,целите със дърворезбите им украсени-абе луксозна изработка.
Големи,стари лампови тучове.
И като знам че тия тучове колко са огромни и колко тежат-нямат идване до България.И въпреки че ми е ясно колко доработка ще падне докато се реставрира такова нещо и почне да работи на нашия стандарт,пак ми е мерак,като гледам само ква е красота.
А иначе това нещо-да си го сложиш в хола-то красота-то кеф....
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
sss56
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Дек 21, 2007 18:49    Заглавие: Re: Въпрос? Отговорете с цитат

alexmunro написа:
Имам едно питане:
-Разрешено ли е да ми бъдат изпратени електронни елементи и измервателна апаратура с колетна прадка от САЩ?Балдъзата живее там от няколко години и може да ми прати доста интересни неща!Чувам, че цените там са по ниски.
Питам, защото тя искаще да изпрати на жената някакъв парфюм и не беше разрешено!
Та идеята ми беше, разрешени ли са тези материали за внос от там!?Баджанака ми, който е американец работи точно в областа на електрониката и е в течение на нещата,какво да ми прати!Аз естествено питах първо тях но те незнаят, а съгласете се е глупаво да закупят нещо и да немогат да ми го пратят!

Най-вероятно е да се опитат да Ви накарат да си платите ДДС-то, ако стойността на пратката е над $30. Под тази стойност не би трябвало да има проблем.
Върнете се в началото
Комбинатор
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Дек 22, 2007 13:18    Заглавие: Отговорете с цитат

От щатоте са ми пращали електронни за мотори и други части.
Викат ме в пощата отварят пакета пред мен и плащам 10-на стотинки.
от 2002 купувам през e-bay.
Върнете се в началото
Потърси "Въпрос?" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Въпрос?" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети