Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Покупка на цифров фотоапарат

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
joda
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Дек 20, 2007 20:13    Заглавие: Покупка на цифров фотоапарат Отговорете с цитат

Здравейте, не съм убеден че темата е по правилата затова няма да е фатално ако бъде затрита.

Нужен ми е средно нисък клас цифров фотоапарат и по принцип прерових офертите, но ми се иска ако някой е имал проблема и вече е стигнал до резултат да сподели модел и дилър.

Изисквания:
250-300 лева
>= 5 MPixel-a
оптичен визьор
оптичен zoom
оптична стабилизация на изображението
да не е съвсем куча марка

Би било добре да е с LiIon акумулатори, като цената може да е по-висока тогава, но това вече е последна грижа. Инфо за евентуални дефекти би било също от полза.

Спрях се засега на
Kodak EasyShare C653 (250 лева Plesio)
Panasonic DMC-LS60 (250 лева +1GB карта подарък, но без визьор)

Този също ми хвана окото но е над 300 лева. Затова пък акумулатори и зарядно са в комплекта, които иначе трябва да се купят отделно.
Sony DSC-W80 (380 лева)

За сега Kodak е фаворита. Благодаря предварително за инфото.
Гост

МнениеПуснато на: Чет Дек 20, 2007 22:24    Заглавие: Re: Покупка на цифров фотоапарат Отговорете с цитат

joda написа:

Този също ми хвана окото но е над 300 лева. Затова пък акумулатори и зарядно са в комплекта, които иначе трябва да се купят отделно.
Sony DSC-W80 (380 лева)

Апарата прави наистина страхотни снимки. Единствен недостатък - когато правиш клипчета след стартиране на записа не може да се променя увеличението
Върнете се в началото
pamporov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Дек 20, 2007 22:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Защо не поразгледаш и Casio?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joda
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Дек 22, 2007 17:31    Заглавие: Отговорете с цитат

В крайна сметка Kodak C633 (most computers) спечели конкурса на сравнително евтин непретенциозен фотоапарат. За C643 изтече инфо че дефектирал именно заради оптичния стабилизатор. Casio така и не погледнах поради липса на време. Все пак мисля че Sony-то беше добра опция, но не ме послушаха Rolling Eyes

Благодаря за съдействието и весели празници!

Хм, не мога да заключа темата. Що се отнася до мен може да бъде заключена или изтрита поради липса на кой знае какво инфо.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Nikolai_1
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Разград

МнениеПуснато на: Съб Дек 22, 2007 22:20    Заглавие: Re: Покупка на цифров фотоапарат Отговорете с цитат

joda написа:
Здравейте, не съм убеден че темата е по правилата затова няма да е фатално ако бъде затрита.

Нужен ми е средно нисък клас цифров фотоапарат и по принцип прерових офертите, но ми се иска ако някой е имал проблема и вече е стигнал до резултат да сподели модел и дилър.

Изисквания:
250-300 лева
>= 5 MPixel-a
оптичен визьор
оптичен zoom
оптична стабилизация на изображението
да не е съвсем куча марка

Би било добре да е с LiIon акумулатори, като цената може да е по-висока тогава, но това вече е последна грижа. Инфо за евентуални дефекти би било също от полза.

Спрях се засега на
Kodak EasyShare C653 (250 лева Plesio)
Panasonic DMC-LS60 (250 лева +1GB карта подарък, но без визьор)

Sony DSC-W80 (380 лева)

За сега Kodak е фаворита. Благодаря предварително за инфото.

Аз пропръчвам Praktika за около 260 лв.7,1 пиксели. В комплекта са включени калъф,зарядно и батерия Li-on
Препоръчвам го защото имам такъв и прави много хубави снимки.
Гост

МнениеПуснато на: Съб Дек 22, 2007 23:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Оптичен визьор - по удобно е, а и удължава значително снимачното време с едно зареждане на акумулаторите

Оптичен стабилизатор - по ясна снимка но света е оцелял и без

Повече от 5 МР - не нужно защото при 5 МР снимката вече е с достатъчна резолюция за любителска употреба

RAW - позволява запазването на цялата цветова информация и максимална свобода при обработката на изображението.

LiIon акумулатори - позволява дозареждането по всяко време но 2х до 4х по-скъпи акумулатори!

Не 2 а 4 акумулатора. Консумацията на ток е намалена за сметка на по високото напрежение с което се избягват високите изисквания към батериите и акумулаторите. При голям ток също така и най-малкия лош контакт е фатален за работата на апарата.

Възможно най-голямата памет. Свалянето на снимките от паметта е скъпа и понякога некачествена услуга по курортите.

Да се съблюдава за цената и универсалността на допълнителната памет. Някои видове памет са с доста висока цена а предимствата са малко или никакви.

Чантичка - задължителна за да се предпази апарата от прах и замърсяване

Всякакви цифрови екстри като стабилизация на изображението, зуум, и разни други имитации на оптика са или за сметка на качеството или не постигат наистина желания ефект и не бива да се взимат под внимание

Възможностите за клипове също е добре да се пренебрегват защото тази функция така или иначе е една недорасла излишна екстра
Върнете се в началото
helios
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Pirdop/Zlatica

МнениеПуснато на: Нед Дек 23, 2007 14:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Някой има ли впечатления от KODAK M853.За парите си/малко под 300лв./има добри данни-на книга.Ако някой е ползвал такъв,нека сподели,най вече за това-какви снимки прави.
Върнете се в началото
charli
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Дек 26, 2007 21:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще си позволя да използвам темата.

Продава се цифров фотоапатар Canon PowerShot A20., 2.1 Mega Pixels., 128MB SD Card., 4 батерии АА
Ето и една сникка направена със същия фотоапарат
http://img147.imageshack.us/my.php?image=5733wn5.jpg

Запитвания или предложения за цена очаквам в темата или на лични.

ЖИВОТЪТ ВСЪЩНОСТ Е НЕПРЕКЪСНАТА ЗАГУБА
Върнете се в началото
Потърси "Покупка на цифров фотоапарат" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Покупка на цифров фотоапарат" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети