Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Питане за ТВ Sony KV-2185MT
Иди на страница Предишна  1, 2

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
GOSHO
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна - с.Тополи

МнениеПуснато на: Сря Дек 19, 2007 23:42    Заглавие: Отговорете с цитат

ivan1959 написа:

Е да, това е точно така, но аз по навик ги свалям, явно при Сони трябва да внимавам повече. Laughing
Откато ги свалих на едно Сони и се вдигна пушилка пред клиента вече и аз не ги свалям на Сони-тата. Laughing Пък и те явно не случайно са оставили по-дълги кабелчета. Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Обрулистан-гр.Сбърканбург

МнениеПуснато на: Чет Дек 20, 2007 13:00    Заглавие: Отговорете с цитат

emoome написа:

следното мое изстрадало правило Exclamation
Винаги отпойвайте размагнитвачката ,ако се налага да се разединява
размагнитващата бобина!!!!Няма да сгрешите!-
-Освен случаите когато захранването на тв минава през размагнитвачката ,но това е друга тема...
....Два пъти ми е гърмяла (на филипс) размагнитвачка с изключена
размагнитваща бобина Rolling Eyes от тогава Arrow горното правило Smile

Странно, никога не съм имал подобен проблем (което и нищо не значи де).Винаги правя квото правя и ремонтирам по телевизора и най-накрая преди да го захлупя чак му забивам буксите на размагнитващата бобина и на говорителя и досега не ми е опръщяла размагнитвачка.
Естествено-за Сонито не говоря,там е ясно.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Обрулистан-гр.Сбърканбург

МнениеПуснато на: Чет Дек 20, 2007 13:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Между другото-да не отварям нова тема,ако някой има под ръка размагнитване за една антика.
Става дума за много стар Telefunken-шасито е във формата на буквата П,само че обърната на обратно.За ремонт се дърпа назаде и разтваря настрани после като книга.На дъното е захранването със мрежов траф и някакъв DC-DC преобразовател беше и едни големи електролити.Отдясно е редовата и ТХО и каскада.Отлево е цветността със TDAта 21ва серия и тунера.Със 8 програми-сигурно е модел от края на 70-те.
Задължително портативен обаче.На големия му брат размагнитването е стандартно.
Значи на туй чуду размагнитването му е със позистор и варистор във една метална кутийка,която цялата се беше подпалила на въглен.Поне доколкото може да се съди от "тленните останки" Laughing .Та трябва ми тая ламаринена кутийка.
Размагнитващата бобина явно е някаква особена.Така и не можа да се удурдише-как ли не го мъчих-със двукрака размагнитвачка-гори бушона.Слагах му друга бобина и стандартна размагнитвачка-така става,ама пък остават петна.Явно козата си иска пръч.
Да не се чуди някой защо го ремонтирам туй чудовище-просто от антикварна страст.Нарочно не пиша точния модел,щото хартиения етикет на капака отдавна е паднал,а и телевизора е затрупан в склада в 8ма глуха и не ми се изравя а и общо везто е последна грижа на Партията.Лично мой си е-за колекцията от антики.А и не бързам да го правя-в момента имам съвсем други много по-неотложни задачи...сигурно седи затрупан в склада от 2 годин,и да го правя-ще е чак след нова година...даже не се знае дали след тая нова година или след някоя друга. Laughing
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ivankrivodol
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Криводол

МнениеПуснато на: Чет Дек 20, 2007 14:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, доста античен модел. Обаче засега не ми е попадал на мен. Дано някой колега има нещо.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Потърси "Питане за ТВ Sony KV-2185MT" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Питане за ТВ Sony KV-2185MT" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети