Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Питане за ТВ Sony KV-2185MT
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ivankrivodol
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Криводол

МнениеПуснато на: Сря Дек 19, 2007 18:47    Заглавие: Питане за ТВ Sony KV-2185MT Отговорете с цитат

Въпроса е по-скоро теоретичен и може да не е за тоя раздел, ако не е, нека модератор да го премести, моля. Става въпрос за следното - TV е със състав (шасито не го знам) - M34302M8-612SP, CXA1213BS, LA7830, STRS6307. Имаше повреда в захранването - кондензатор С606 (2.2 nF/1KV) беше пробил. След смяната всичко си заработи. Но забелязах следното: позистора за размагнитване ми показа ниско съпротивление и го махнах за да не ми пречи на пробата. Видях, че ТВ заработи и сложих позистора, без да свързвам размагнитващата бобина и тогава с пускането едно съпротивление, чийто номер не записах и сега не съм сигурен в схемата има ли го (но мисля, че е R601) та това съпротивление почна да пуши, но ТВ си заработи. Сетих се, че и друг път ми се е случвало с някое Сони май и включих бобината за размагнитване. След това всичко заработи без да пуши, като съпротивлението не изгоря. Та сега гледайки схемата не мога да си обясня защо става това натоварване. За съжаление вече затворих телевизора, пробвам го и не ми се разглабя пак за да видя как точно е свързан позистора, понеже гледам, че и на схемата са свързани само два от изводите му, а в телевизора и трите бяха свързани. На който му се пише да ми каже защо стана така. Ако няма желаещи също няма лошо, не е кой знае колко важно, но все пак ме интересува Very Happy
П.С. схемата свалих от руски сайт - тук не знам има ли я. Само в една тема видях, че Дима я е пращал на колега по мейл и предположих, че може да я няма. Извинявам се за дългата тема, понякога имам навик да "философствам". Сигурно е от възрастта Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
bai_tishan
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Сря Дек 19, 2007 18:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Щото резистора е паралелно на бобината със стойност 470 Ома.Като я няма бобината все едно подаваш 220В направо на резистора докато позистора не си вдигне съпротивлението-а през 470Ом става по бавно от колкото през бобината-затова пуши и изгаря разбира се
ivankrivodol
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Дек 19, 2007 18:59    Заглавие: Отговорете с цитат

bai_tishan написа:
Щото резистора е паралелно на бобината със стойност 470 Ома.Като я няма бобината все едно подаваш 220В направо на резистора докато позистора не си вдигне съпротивлението-а през 470Ом става по бавно от колкото през бобината-затова пуши и изгаря разбира се

Май ми се стори, че резистора е последователно на мрежовия изправител - ти ме заинтригува и ще взема да го отворя за да видя как е точно.
Върнете се в началото
Tokio
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Ямбол

МнениеПуснато на: Сря Дек 19, 2007 19:34    Заглавие: Отговорете с цитат

ivan1959 написа:
bai_tishan написа:

Май ми се стори, че резистора е последователно на мрежовия изправител - ти ме заинтригува и ще взема да го отворя за да видя как е точно.

Няма смисъл да го отваряш, повярвай на bai_tishan, той ти казва истината.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
emoome
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Дек 19, 2007 19:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Без да филосовствам много-много по темата веднага Ви казвам
следното мое изстрадало правило Exclamation
Винаги отпойвайте размагнитвачката ,ако се налага да се разединява
размагнитващата бобина!!!!Няма да сгрешите!-
-Освен случаите когато захранването на тв минава през размагнитвачката ,но това е друга тема...
....Два пъти ми е гърмяла (на филипс) размагнитвачка с изключена
размагнитваща бобина Rolling Eyes от тогава Arrow горното правило Smile
Върнете се в началото
ivankrivodol
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Дек 19, 2007 19:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, така е (както каза бай Тишан), както и освен това се оказа, че по схема това съпротивление го няма. По- интересното е че след проверката, която все пак направих, телевизора изгори два предпазителя, аз свалих позистора, след което заработи, после го сложих отново и пак заработи. Дали не дава и той някакво късо при определени условия. Не знам обаче има ли разлика с другите обикновено използващи се позистори за да го сменя и него. Струва ми се че е по-различен...
П.С. иначе при мен не се е случвало да ми гърми позистор, но май има логика. Иначе откачам бобината, защото са все къси кабелите...
Върнете се в началото
ivankrivodol
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Дек 19, 2007 20:10    Заглавие: Отговорете с цитат

За всеки случай смених позистора, но с два извода, засега е ОК. Мерси на всички които се включиха, важното е че си изясних ситуацията Laughing
Върнете се в началото
fonev_tv
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: СОФИЯ ул.Макгахан 11

МнениеПуснато на: Сря Дек 19, 2007 21:12    Заглавие: Отговорете с цитат

На Сони никога не са къси кабелите на размагнитване Бай Тишан Каза
Върнете се в началото
pamporov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Дек 19, 2007 22:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Така е, само дето са овързани, и мен понякога ме мързи да ги развързвам Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivankrivodol
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Дек 19, 2007 22:37    Заглавие: Отговорете с цитат

fonev_tv написа:
На Сони никога не са къси кабелите на размагнитване Бай Тишан Каза

Е да, това е точно така, но аз по навик ги свалям, явно при Сони трябва да внимавам повече. Laughing
Върнете се в началото
Потърси "Питане за ТВ Sony KV-2185MT" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Питане за ТВ Sony KV-2185MT" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети