Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Едно в Двуполярно
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Търсене на схеми, програми и документация - Service manual search
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ThunderPLD
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пон Дек 17, 2007 20:02    Заглавие: Едно в Двуполярно Отговорете с цитат

Трябва ми схема за преобразуване на еднополярен в вуполярен ток.Ако може да е елементарна схемата.Благодаря предварително.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Колев
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Пон Дек 17, 2007 20:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Google да знаеш какво е?

http://forum.eshop.bg/viewtopic.php?t=5389
http://www.hobbykit.dir.bg/hobbyb/h1032.htm

И още.....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ThunderPLD
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пон Дек 17, 2007 20:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря много!
Върнете се в началото
Todorov S
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Сря Мар 05, 2008 19:12    Заглавие: Отговорете с цитат

здравейте, ще се включа и аз с един подобен въпрос, за да не отварям нова тема: искам от една вторична намотка 30V, 4А да направя двуполярно +-15V. Ще го ползвам захранването за една инт. схема ТДА 20**. С voltage doubler както предлагат в една друга тема естестъвено не става защото там се удвоява напрежението за сметка на тока...или се бъркам Rolling Eyes

С тая схемичка http://hobbykit.dir.bg/sch/s1032.gif на хоби кит ше стане, но някой може ли да ми даде стойности за елементите в моя случай?
Върнете се в началото
woodoman
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Сря Мар 05, 2008 20:33    Заглавие: Отговорете с цитат

За какъв ток става на въпрос?
Todorov S
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Сря Мар 05, 2008 20:48    Заглавие: Отговорете с цитат

като бледам, в дейташийта на тда 2050 (такъв ще ползвам) максималния допустим ток е 5А, но едва ли ще черпи толкова, всъщтност и аз не знам колко черпи. Вторичната е с максимален ток 4.17А, така пише на самия траф...не знам дали това ви помага
Върнете се в началото
woodoman
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Сря Мар 05, 2008 21:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Може да ползваш тази схема. Попринцип тя създава изкуственна маса. Във твоя случай най добре е да имаш среден извод на трафа но като нямаш пробваи я. Колкото кондензатора е по-голям е по-добре.
http://img231.imageshack.us/my.php?image=izpravitelrh6.gif

ThunderPLD сигурно имаш в предвид еднополярно в двуполярно напрежение. Кажи колко волта е входното и колко волта трябва да са изходните напрежения. Горната схема дели входното напрежение на две.
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Обрулистан-гр.Сбърканбург

МнениеПуснато на: Сря Мар 05, 2008 21:29    Заглавие: Отговорете с цитат

woodoman написа:

ThunderPLD сигурно имаш в предвид еднополярно в двуполярно напрежение. Кажи колко волта е входното и колко волта трябва да са изходните напрежения. Горната схема дели входното напрежение на две.

Ей затва не обичам да се пише из чужди теми и да се повдигат стари теми.погледни кога е писал ThunderPLD-според тебе за 3 месеца дали си е решил проблема Question
Very Happy
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Todorov S
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Сря Мар 05, 2008 21:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Съгласен съм че не беше много добра идея sorry.

Интересува ме тази искуствена земя не бяга ли малко...това ме притеснява мен...ако не се измества бих я побвал схемата, ще отдаваме 'полезна мощност' на резисторите, но нейсе.

Всъщност трафа ми е тороидален с 2 вторични на по 30V правилно ли съм се насочил да използвам само едната вторична за +-15 или има и по-удачни решения?

пп: развиване на трафа не го приемам за удачно Embarassed понеже по-нататък ще го ползвам за по-мащабен проект Wink
Върнете се в началото
woodoman
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Сря Мар 05, 2008 22:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Да ще се мени малко. Ако искаш стабилно напрежение трябва да ползваш двете напрежения от 30 волта и да ги стабилизираш на +/-15 със транзистори. Само че тогава че имаш големи загоби и ще трябва да охлаждаш транзисторите. Другото е да се ползва импулсни стабилизатори но тогава става сложно. Пробвай схемата която ти дадох и виж резултата. Резисторите се използват за семетриране на напреженията.

П.П. Просто не обърнах внимание на датата на която е пусната първата тема. Sorry Smile
Потърси "Едно в Двуполярно" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Едно в Двуполярно" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Търсене на схеми, програми и документация - Service manual search Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети