Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
XP-то ми намира принтер,който не съществува!
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
danyguit2000
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Нед Дек 16, 2007 21:22    Заглавие: XP-то ми намира принтер,който не съществува! Отговорете с цитат

Ползвам XP professional и от скоро ми намира принтер при всяко стартиране на уиндоуса и адски ме вбесява,защото нямам никакав принтер.Не си спомням точно кога се случи,но последно инсталирах SP-2,а после давах поправка на уиндоуса защото имах други проблеми...
Излиза ми уизарта за нов хардуеар но не намира нищо за този ''ПРИНТЕР'',също в дивайс менаджер няма устройство което да е с удивителен или въпросителен знак!
Бихте ли споделили какво може да причинява това и как да се справя с този проблем.
gtn
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Нед Дек 16, 2007 21:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Имах подобен проблем. Бях си качил Mathcad. И при всяко негово стартиране ми излизаше wizrada за принтери. Накрая ми писна и му сложих някакъв измислен принтер. Пробвай и ти така.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
danyguit2000
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Нед Дек 16, 2007 22:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Не става това,преди бях сложил измислен за да виждам платките от Протела и др... но го махнах,после пак го сложих защото си спомних,че имам но не става...
tankovbg
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Дек 17, 2007 14:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Виж в стартъпа какво има при старт на компютъра. RUN -> MSCONFIG -> OK -> STARTUP.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
tankovbg
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Дек 17, 2007 15:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако не е това инсталирай си програма за чистене на регистрите и почисти.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
danyguit2000
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Дек 17, 2007 16:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Start up съм го гледал,там всичко е под контрол,стартира само каквото искам,регистрите ги чистя със System mechanic и още две програми,проверявах и в административните инструменти в контрол панела... пак същата работа,дори не се вжда каква марка е този несъществуващ принтер като стартирам и като се появи Уизарта за хардуеър.
dakiss
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Ямбол

МнениеПуснато на: Пон Дек 17, 2007 19:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Инсталирай си някакъв принтер на HP примерно, защото офис пакетите си искат формат за изготвяне на документите и търсят принтера който е по подразбиране за да отговарят на тези формати.
Иначе пак може да стане, но в какъв формат си правиш документа надали ще е ясно и при носене за печат или споделяне ще се получи съвсем друг резултат от изготвеният от теб документ.

Някой програми си инсталират принтери или плотери като Adobe Acrobat Professional, AutoCad и др. и ако имаш проблеми с тази програма или примерно си изтрил папката и, а не си я деинсталирал - няма да се показва какъв е принтера който е нужен на програмата.

Понякога пък се появяват принтери споделени от някой за мрежата без да знае този който го споделя какво точно е направил и ОС ти го намира и го слага в папката с принтерите.

Не се плаши, че ще имаш някакъв принтер. Нека има. Какво ти пречи щом не печаташ на него.

Съвсем друго е да имаш и да не печата коректно.

Дано съм бил полезен Smile
batio
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Сря Дек 19, 2007 6:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Преинсталирай си Windows. Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
batrado
Гост

МнениеПуснато на: Сря Дек 19, 2007 17:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Изтегли си един процес експлорер на сисинтърналс (~3MB). Когато ти се появи уизарда, търси rundll32.exe. Виж му парент процеса и ще разбереш коя програма (ехе) го кара да се стартира. Прегледай си стартъп-ключовете, както и services дали не присъства там тази програма(ехе). Вероятно се предизвиква от някоя CAD програма , или остатъци от неуспешното и деинсталиране. успех Wink
Върнете се в началото
danyguit2000
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Дек 19, 2007 23:37    Заглавие: Отговорете с цитат

batrado написа:
Изтегли си един процес експлорер на сисинтърналс (~3MB). Когато ти се появи уизарда, търси rundll32.exe. Виж му парент процеса и ще разбереш коя програма (ехе) го кара да се стартира. Прегледай си стартъп-ключовете, както и services дали не присъства там тази програма(ехе). Вероятно се предизвиква от някоя CAD програма , или остатъци от неуспешното и деинсталиране. успех Wink

Сложих такъв процес експлорер и изпълних всичко,но на парента ми показва: ''SERVICES.exe(592)'' което нищо не ми говори,тоест е от операционната система,не е някоя програма която съм деинсталирал или ''забърсал'' макар,че понякога се налага да се забърше...
Ръчно влязох в регистрите и поизчистих стари програми които съм имал и не ползвам,но ефект няма,пак се показва уизарта за принтер,явно ще си остане така,докато не направя някой ден цялостно преинсталиране на уиндоуса...
Все пак ако някой се присети какво друго може да предизвиква това
ще се радвам да сподели.Благодаря на всички!
Потърси "XP-то ми намира принтер,който не съществува!" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "XP-то ми намира принтер,който не съществува!" в Интернет

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети