Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Моля помогнете ми за избора на камера между miniDV и miniDVD
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
exersist
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Дек 15, 2007 16:35    Заглавие: Моля помогнете ми за избора на камера между miniDV и miniDVD Отговорете с цитат

Help
Каже те ми моля , кой модел на Самсунг да взема SAMSUNG VP-DC161
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09020034
или
SAMSUNG VP-D371

http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09026966 разликата е 100 лева
да не би DVD-to да не е сполучливо????
Благодаря!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
мармот
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Дек 15, 2007 16:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе какво се научихте да се завирате в този форум и да искате информация,която спокойно можете да намерите в гугъл.Тук няма домашни майстори или такива,които да ви водят по магазините за ръчичка,или пък цял живот да ви учат.Това е форум за ремонт на електроника.На който не му харесва-да бега в бг мама.Баси.Аман.А освен това никой техник няма да ти каже купи си това или онова-винаги е въпрос на компромис и вероятност да се развали изделието(кой псуваме тогава?)Парите са си ваши,харчете си ги без въпроси.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Обрулистан-гр.Сбърканбург

МнениеПуснато на: Съб Дек 15, 2007 18:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Мармоте,по-кротко де,не го яж така човека...
И аз съм съгласен,че не е това предназначението на форума но все пак-такива хора със нищо не пречат на форума.Който иска да им дава съвет,който не иска-да не им дава-подминава темата и толкоз. Wink
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
exersist
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Нед Дек 16, 2007 2:10    Заглавие: Отговорете с цитат

нали защото ги рзбирате тези неща затова и питам
все пак благодаря
P.S.И аз се занимавам с електроника но не разбирам от камери
Върнете се в началото
forest_gump
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Нед Дек 16, 2007 3:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз също се чудех преди време по въпроса, реших да взема миниДВ, доводът ми беше че е по устойчива на вибрации, което се оказа много тъпо защото като снимаш най-малко се стараеш да вибрираш, така че дилемата по скоро се измества в плоскоста на удобството на работа и цената на носителите ... относно живучеста на двата типа, нямам опит по въпроса....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
exersist
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Нед Дек 16, 2007 17:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за отговора и наистина е така най малкото което искаш е да друсаш камерата... до тук съм съгласен, значи до тук стигам до извода ,че miniDVD е по добро предложение за мен.
Остава въпроса дали да избера Samsung - по евтино и с добър дизайн или да събера още към 100 лева и да избера по евтин вариант на SONY или PANASONIC ?? Smile
Върнете се в началото
ARTU
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Пон Дек 17, 2007 9:57    Заглавие: Отговорете с цитат

В нашата служба закупихме преди 3 години камери miniDV Samsung, Canon и Sony - различни марки и модели. Sony си държат без проблем при всякакви условия, Canon - едната механика почна да "дъвче" лентата и така и не ми казаха къде ги оправят, а ВСИЧКИ Samsung проявиха дефекти на електрониката.
Изводите оставям на теб. За другите марки не зная Smile Един колега кара на JVC и Panasonic за същото време, но те са 3CCD и предполагам това се отразява освен на цената и на качеството Cool
Върнете се в началото
exersist
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пон Дек 17, 2007 18:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Значи до тук стигнах до извода , че Samsung не струват ...за това вчера бях до техномаркета и си харесах един PANASONIC , цената му е към 480 лева с miniDV касетка ,добра характеристика ,но за да свалям на PC ще ми трябва някаква специална платка , която струва около 50 кинта и така цената на камерата и консумативи става към 530 - на лева .
Значи вдигам летвата . От 329 лева Samsung вече отидох на 550 лева за модел който ще ми върши работа!!!! Confused
Дали си заслужава ?? Искам само да снимам семейството и да олесня начин на сваляне на PC , като не се бръквам дълбоко в джоба, все пак няма да снимам Филм. Cool
Върнете се в началото
ARTU
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Вто Дек 18, 2007 9:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами те новите компютри всички са с IEEE1394 вход Cool Мисля, че в комплекта няма кабел, така че си го предвиди в сметките или провери дали при платката го има.
Върнете се в началото
dakiss
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Ямбол

МнениеПуснато на: Вто Дек 18, 2007 17:50    Заглавие: Отговорете с цитат

exersist написа:
.... с miniDV касетка

Търси измежду камерите без касетка ..... с карта да е ...... после да не подскачаш от нерви докато си прехвърляш филма на компа или да пренавиваш.
Освен това цената на картите доста падна и не си струва да се главоболи човек с касетка.
Мое мнение е все пак и ..... не е задължаващо с нищо. Всеки си има правото да избира.
Потърси "Моля помогнете ми за избора на камера между miniDV и miniDVD" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Моля помогнете ми за избора на камера между miniDV и miniDVD" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети